اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ابتدای هفته آیندهسخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره تاریخ اعلام نتایج نهایی داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: آزمون های آموزش و پرورش به پایان رسیده و از ابتدای سال آینده نتایج پذیرفته شدگان نهایی اعلام می شود. هفته از طریق سایت سازمان سنجش.

با توجه به دندان های ماصادق ستاری فرد با حضور در شبکه افق، درباره زمان اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: آزمون های آموزش و پرورش به پایان رسیده و نتایج پذیرفته شدگان نهایی از ساعت ۱۳:۰۰ اعلام می شود. ابتدای هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش

وی همچنین به تشریح طرح توزیع بسته ایمنی غذایی بین دانش آموزان پرداخت و گفت: سلامت دانش آموزان موضوعی جدی است. طرح بسته امنیت غذایی دانش آموزان با نام باغ در دو فرمانداری به صورت پایلوت از پایان سال تحصیلی گذشته با پوشش ۷۵ هزار دانش آموز راه اندازی شد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: در مهرماه این طرح را برای سه تا پنج میلیون دانش آموز در مناطق محروم، روستایی، عشایری و مرزی اجرا می کنیم.

ستاری فرد با بیان اینکه از سال ۱۳۸۸ به تدریج تغذیه دانش آموزان در آموزش و پرورش رها شد که با حمایت دولت و مجلس اعتبار خوبی برای این امر پیش بینی شده است، گفت: نیازمند ورود نهادهای حمایتی و انقلابی نیز هستیم. طراحی و کمک کند. ۱۱۵۰ میلیارد تومان از یک جا و حدود ۸۰۰ میلیارد تومان از محل دیگر اختصاص یافته است و دانش آموزان نیازمند در تمامی استان ها تحت پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: حداقل سه تا چهار هزار میلیارد تومان برای تامین بسته غذایی کامل دانش آموزان نیاز است. امیدواریم این برنامه در سال آینده بر اساس قانون برنامه هفتم توسعه پیش بینی و منابع پایدار تصویب شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: تغذیه دانش آموزان نقش مستقیمی در ایجاد فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان دارد و آنها را در رشد تحصیلی و جسمی یاری می دهد و می تواند بستر مناسبی برای برقراری عدالت آموزشی باشد. امیدواریم این حمایت ها برای تخصیص بودجه ادامه پیدا کند.

ساتری فرد با اشاره به اینکه این بسته ها در طول سال تحصیلی دو تا سه بار در هفته توزیع می شود، گفت: این بسته شامل شیر غنی شده با ویتامین D و نان غنی از روی است. در کنار این موارد سعی می شود از ریزمغذی ها به ویژه برای دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی و راهنمایی استفاده شود. در سال‌های گذشته، تمرکز بیشتر بر روی چاقی بوده است، در حالی که سوءتغذیه، تغذیه ناسالم و تغذیه ناکافی نیز باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام