اعلام حمایت ایران از تمدید آتش بس در یمن


اعلام حمایت ایران از تمدید آتش بس در یمن

در ادامه تلاش های جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل مسالمت آمیز بحران یمن، علی اصغر خواجی مشاور عالی وزیر امور خارجه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد تبادل نظر کرد. هانس گروندبرگ ژنرال امور یمن در خصوص آخرین تحولات یمن.

به گزارش ایسنا، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد با اشاره به آخرین پیشنهادات ارائه شده به طرف های یمنی، تمدید دو ماه آتش بس در یمن را فرصتی برای دستیابی به سازوکار منظم برای پرداخت حقوق کارکنان و گشایش مسیرهای تردد عنوان کرد. بین استان ها و افزودن مقاصد، پرواز از صنعا و اطمینان از جریان منظم سوخت به بنادر حدیده و همچنین تشکیل کمیته های نظامی، اقتصادی و سیاسی برای پیگیری اجرای توافق آتش بس.

مشاور عالی وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی همچنین از حمایت جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های موثر برای برقراری صلح پایدار و عادلانه در یمن خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در آتش‌بس دو ماهه آینده تلاش‌هایی صورت گیرد. دستیابی به یک توافق جامع و فراگیر که شامل آتش بس پایدار، رفع کامل محاصره و محاصره اقتصادی، پرداخت حقوق کارکنان، آزادی تردد در تمامی جاده های یمن، آغاز به کار کمیته های نظامی، اقتصادی و سیاسی و… ایجاد کمیته های کامل مکانیسم های نظارتی برای اطمینان از عدم نقض تعهدات.

انتهای پیام