اعضای هیئت انتخاب و داوری جشنواره عکس مردمی خلیج فارس انتخاب شدندایسنا/هرمزگان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: اعضای هیات انتخاب و داوری نخستین جشنواره عکس مردمی (ویٍژه عکس های موبایلی)خلیج فارس از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس مشخص شدند.

اسمعیل جهانگیری در گفت و گو با ایسنا، افزود: دبیرخانه جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در راستای معرفی زندگی مردم، آداب و رسوم، طبیعت، محیط‌ زیست، تاریخ،تمدن و فرهنگ خلیج فارس نخستین جشنواره عکس مردمی خلیج فارس را در گستره ملی برگزار می کند.

وی اظهار کرد: داوری جشنواره عکس مردمی خلیج فارس ویژه عکس‌های موبایلی را عماد الدین عمادی، علی رضا محسنی و الهام افروتن از عکاسان پیشکسوت و با تجربه هرمزگانی برعهده خواهند داشت. 

جهانگیری در پایان خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه در بستر فضای مجازی و آنلاین در سایت و صفحه مجازی جشنواره ۸ الی ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و برگزاری مراسم اختتامیه و اعلام نتایج برگزیدگان ۱۰ اردیبهشت ماه همزمان با روز ملی خلیج فارس در شهر بندرعباس انجام می شود.

به گزارش ایسنا، عماد الدین عمادی، عکاس و فیلمبردار پیش کسوت هرمزگانی و دانش آموخته مدرسه عالی سینما و تلویزیون در رشته فیلمبرداری است که فیلمبردار آثار سینمای آزاد بندرعباس در دهه چهل و پنجاه و مدیر فیلمبرداری در صدا و سیما مرکز خلیج فارس در دهه شصت را در کارنامه دارد.

 علی رضا محسنی، دانش آموخته علوم ارتباطات اجتماعی است که شروع کار عکاسی خود را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد و چاپ  کتاب “آغاز سال اسب” به عنوان اولین کتاب عکس موبایلی در ایران، دریافت چندین جایزه استانی و ملی در بخش عکس و تصویربرداری بیش از ۲۵ فیلم کوتاه را در کارنامه دارد.

 الهام افروتن، فیلم ساز و عکاس و مدرس عکاسی و دانش آموخته مترجمی زبان انگلیسی است و مدیر آموزش انجمن عکاسان هرمزگان از سال ۹۷، عضو هیئت مدیره انجمن عکاسان از سال ۹۷، دبیر اجرایی جشن عکس در سال ۱۳۹۹، برپایی نمایشگاه عکس ” بیان فردیت ذهن”  سال ۱۳۹۵ و عکاس برگزیده فتوواک ۱۳۹۶ را در کارنامه دارد.

انتهای پیام