اعزام ۶۰۰ دانش آموز خراسان رضوی به پیاده روی اربعینایسنا/ خراسان رضوی ۶۰۰ دانش آموز خراسان رضوی به عنوان بزرگترین کاروان زائران دانش آموزی به زیارت اربعین می روند.

همراهی بزرگترین کاروان طلاب زائر در پیاده روی اربعین با حضور آیت الله سید احمد علم الهادی امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه امام رضا (ع) ص) و سیدامر. ششتری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی امروز یکشنبه سیزدهم شهریور ماه در مجتمع آیه برگزار شد.

آیت الله سید احمد علم الهادی در این مراسم گفت: امیدواریم این حرکت عظیم پیاده روی اربعین سرآغازی برای پیوند قوی با حوزه اهل بیت علیهم السلام باشد و این سفر یک مسیر باشد. پیشگام در منطقه سرنوشت برادران و خواهران نوجوان ما به عنوان سهام گرانبهای اسلام در زندگی آنهاست.

وی بیان کرد: کار چهلمین دانش آموز با همت و برنامه ریزی جنبش دانشجویی از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و سه سال از تاسیس آن می گذرد و امروز محور تفکر و تفکر نوجوانی شما محبت و ستایش است. احساسات با واقعیت هایی که در ذهن شما شکل می گیرد، در شرایطی قرار دارند که سه سال پیش اینگونه نبودند. الان در جریان ها نه تنها تماشاگر بلکه تصمیم گیرنده هم هستید و به حرکت در جریان فکر می کنید.

نماینده فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: زندگی از جایی شروع می شود. شما دوران کودکی خود را به دلخواه و زیر نظر خانواده گذرانده اید و اکنون در مرحله ای از زندگی هستید که می توانید زندگی خود را شروع کنید. با حرکت ارزشمند بسیج دانش آموزی و راه اندازی راهپیمایی اربعین، زندگی شما از نقطه عشق به سرور و سالار شهیدان (ع) و عشق به اباعبدالله (علیه السلام) آغاز می شود. شروع زندگی از لحظه ای که حسین شدی بسیار مفید است و تمام مسیر زندگیت به این نقطه می رود.

خطاب به دانشجویان زائر تأیید کرد که حضور ۶۰۰ طلبه تنها به معنای حضور ۶۰۰ زائر در کربلا نیست، بلکه به معنای وجود ۶۰۰ برادر و خواهر جوان لشکر امام زمان (عج) است. از روی علاقه به استاد شهدا (علیهم السلام) و آیندگان رستگار می شوند

علم الهادی خاطرنشان کرد: این آغاز به زندگی شما رنگ می بخشد و خاطره ای فراموش نشدنی است. راه رفتن در جاده و مهمان بودن در موکب خاطراتی است که شما را تا آخر عمر می سازد. قدر این نعمت را در زندگی خود بدانید و در پیاده روی اربعین و در مسیر نجف به کربلا، صحرای خشکی را خواهید دید. با دید او ترسیم کنید که عزیزان سیدالشهدا علیه السلام چگونه و با چه شرایطی پیاده روی کردند.

وی ادامه داد: وقتی به کربلا رسیدی و زیارت سیدالشهدا (علیه السلام) را به جا آوردی، به حرم حضرت اباالفضل (علیه السلام) می روی، به او امانت می گذاری و می گویی که اول. قدم در زندگیت این است که کربلای من شوی و از او بخواه که تا آخر عمر تو را در راه حسین(ع) راهنمایی کند. (الف) زندگی خود را شاد و امن نگه دارید.

امام جمعه با اشاره به قاسم بن الحسن (علیه السلام) نوجوان صحرای کربلا، از صحنه تفکری که بر ذهن او غالب شده بود، الگوی نوجوان حسینی (ع) نام برد و بیان داشت: قاسم (علیه السلام) امام حسین علیه السلام فرمود: «مرگ فی سبیل الله» فرمود: شیرین تر از عسل. در سرنوشت نوجوان انقلابی نیز قربانی شدن در راه سرور و سالار شهیدان (علیه السلام) مهم است.

انتهای پیام