اعتراض دانشجویان کانادایی به ناامنی غذاییبرخی از دانشجویان UBC از دانشگاه خواسته اند تا در مورد ناامنی غذایی اقدام کند.

به گزارش ایسنا به نقل از سی بی سی، در این اعتراض، صدها دانشجوی کانادایی کلاس‌های درس را ترک کردند و در محوطه دانشگاه تظاهرات کردند و از مقامات خواستند تا به ناامنی غذایی دانشجویان رسیدگی کنند.

این دانشگاه اعلام کرده است که بودجه برنامه های امنیت غذایی خود را در سال جاری ۵۰۰ هزار دلار افزایش می دهد.

اعتراض دانشجویان UBC پس از انتقادات مداوم این دانشجویان صورت گرفت که معتقد بودند دانشگاه بودجه برنامه های امنیت غذایی را کاهش داده و دانشجویان برای مقابله با افزایش هزینه غذا با مشکل مواجه هستند.

دانشجویان در جریان اعتراضی که توسط تعاونی غذایی UBC Sprouts سازماندهی شده بود، گفتند.

نیک ون گروئن، یکی از دانشجویان معترض گفت: «من افرادی را می شناسم که تا ۸۰۰ دلار در ماه برای غذا خرج می کنند. اما من از غذاخوری کالج غذا نمی خرم چون خیلی گرون است.

گزارشی توسط انجمن آلما ماتر (AMS) نشان می‌دهد که استفاده از بانک غذای AMS تقریباً ۵۰۰ درصد از سطوح قبل از همه‌گیری افزایش یافته است زیرا افزایش هزینه‌های غذا همچنان به دانش‌آموزان آسیب می‌زند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا در گذشته با انتقاداتی مواجه شده است، از جمله زمانی که در اوایل سپتامبر به فارغ التحصیلان خود ایمیلی ارسال کرد و از آنها خواست ۱۰ دلار برای کمک به دانشجویان “ناامن غذایی” اهدا کنند. این اقدام در نهایت با انتقادات زیادی مواجه شد.

در این ایمیل آمده است که بیش از ۳۵٪ از دانشجویان کارشناسی در یک پردیس UBC و ۴۰٪ در یک پردیس دیگر با ناامنی غذایی روبرو هستند.

ایشانا بانگو، رئیس AMS در آن زمان، گفت: «دانشجویان زیادی هستند که دو یا سه شغل نیمه وقت را انتخاب می کنند.

وی هشدار داد: ناامنی غذایی کاهش نیافته است و تا زمانی که یک سال بودجه را افزایش دهید و سال آینده به همان میزان سابق برگردد، این روش‌ها برای حل مشکلات جواب نمی‌دهد.

انتهای پیام