اعتبار ۲۲۵۰ میلیارد تومانی سفرهای دولت منطقه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام فنی و حرفه ایایسنا/ گلستان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تصویب ۲۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار سفرهای منطقه ای دولت سیزدهم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام فنی و حرفه ای کشور خبر داد. .

غلامحسین حسینی عصر شنبه در جلسه هیئت مهارت آموزی استان گلستان که در سالن شهید رجایی استان گلستان برگزار شد، اظهار داشت: همدلی، تعامل و نگاهی که در استان گلستان در خصوص موضوع مهم مهارت افزایی وجود دارد مثال زدنی و بسیار رضایت بخش است. . استان های دیگر نیز باید از این روند پیروی کنند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه ابعاد و دستگاه های فیزیکی در استان گلستان در حال شکل گیری است، ادامه داد: باید در گام دوم انقلاب حوزه مهارت آموزی را تشکیل دهیم زیرا بسترهای لازم در این حوزه مهیا است. .

وی با تاکید بر اینکه ژاپن و آلمان نیز پس از جنگ جهانی به دلیل ویرانی های ناشی از جنگ به صفر رسیدند، افزود: توجه به توسعه نیروی انسانی، نیروی انسانی ماهر و فعالیت های مربوطه زمینه ساز توسعه امروز آن کشورها شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کار دانشگاه ها در حوزه علمی، فناوری و سایر حوزه ها را منحصر به فرد و منحصر به فرد دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه ها در محدوده دانش «پژوهش، پژوهش و آموزش» را انجام می دهند. اینکه دانشگاه را طوری تعریف کنیم که خانواده ها مسیر سعادت و خوشبختی جوانان را ببینند اشتباه است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه ها لوکوموتیو توسعه هستند، تصریح کرد: باید به جای تعیین مسیر «آموزش تکمیلی»، مسیر «مهارت های تکمیلی» انتخاب شود تا جوانان ما در دانشگاه ها دانش و بصیرت بیاموزند. ، در مراکز فنی و حرفه ای مهارت بیاموزید تا برای جامعه مفید باشد.

حسینی نیا حضور ۲۵۰۰ دانشگاه در کشور که بیشتر از دانشگاه های چین و ژاپن است را غیر قابل توجیه دانست و گفت: نباید هرم نیروی انسانی کشور را به درختی تبدیل کنیم که تنه آن نازک است و این اقدام باید گرفته شود. تغییر می کند

وی با بیان اینکه گلستان در اجرای طرح مهارت آموزی کهد در سطح کشور پیشگام است، بر لزوم گنجاندن مهارت در طرح هایی که در استان اجرا می شود تاکید کرد و افزود: علیرغم چنگال تنگاتنگ دولت ۱۳، تخصیص ۲۲۵۰ میلیارد تومان در سفرهای استانی برای تکمیل نیمی از مراکز فنی ظاهر می شود نیمه حرفه ای و تجهیز مراکز در سطح ملی نگاه ها را در سطح کلان ملی به این اهمیت تغییر می دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۲۰ هزار سرباز را آموزش دادیم، گفت: قرار است امسال ۱۴۷ هزار نفر در رشته های مختلف آموزش ببینند و باید برای خروج سربازان از پادگان کمکی کنیم. اخذ دو کارت “یکی کارت پایان خدمت و دیگری به عنوان صلاحیت حرفه ای از موسسه فنی و حرفه ای”.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آخرین بخش از سخنان خود با اشاره به اینکه در تلاش هستیم از ۳ میلیون واحد صنفی کشور حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی در کنار کارگاه ها و آموزش های بین کارگاهی ایجاد کنیم. در ۶۴۰ مرکز فنی و حرفه ای دولتی با ۵۴۰۰ کارگاه در سطح کشور ظرفیت آموزشی ۵۵۰ هزار نفر و در ۱۲ هزار آموزشگاه آزاد حدود ۶۰۰ هزار نفر داریم که می توانند نقش مهمی در آموزش متقاضیان داشته باشند.

انتهای پیام