اسفاری: آمریکا باید از شیطان فاصله بگیرد و راه مذاکره برد-برد را در پیش بگیردنایب رئیس کمیسیون و شوراهای داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امید است آمریکا از خر شیطان بیرون بیاید و در مسیر مذاکرات برد-برد پیش رود وگرنه ایران به کار خود ادامه خواهد داد. فعالیت های هسته ای شدید

محمدحسن آصفری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به روند مذاکرات هسته ای اظهار کرد: امروز می بینیم که آمریکا در روند مذاکرات نقش پلیس خوب و بد را بازی می کند و از یک سو آمریکایی ها هستند. تلاش می‌کنند بی‌طرف باشند.» با طرح موضوعات بی‌اساس، تلاش می‌کنند فشار بر ایران را افزایش دهند و حق ایران برای لغو تحریم‌ها را تضعیف کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات کاملا مشخص است، گفت: با لغو تحریم های چهارگانه شورای امنیت، سازمان ملل و اتحادیه اروپا منتظر مذاکرات مثمر ثمر هستیم. کنگره و دولت آمریکا علاوه بر این موارد، جمهوری اسلامی مانند گذشته آماده همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

مذاکرات با لغو تحریم ها به پایان می رسد

نماینده مردمی که شما را در شورای اسلامی می بینم گفت: قرار دادن برخی از گروه های ما در لیست تحریم ها بدون دلیل و توجیه فنی بیانگر این است که آمریکایی ها در میدان مذاکره بازی می کنند و به دنبال این موضوع هستند که متوقف شده است. جمهوری اسلامی ایران پشت مذاکرات برای کند کردن روند فعالیت های هسته ای ما است.

آصفری در پایان تاکید کرد: مذاکرات زمانی به پایان می رسد که آمریکایی ها تحریم ها را لغو کنند، در غیر این صورت جمهوری اسلامی به فعالیت های هسته ای خود سرعت می بخشد و قطعا با هر اقدامی که آمریکایی ها و شورای حکام انجام دهند، جایگزین خواهیم یافت. ما چیزهایی داریم که در زمان مناسب روی میز خواهیم گذاشت. انتظار می رود آمریکا از خر شیطان پایین بیاید و به اشتباهات گذشته خود پی ببرد و در مسیر مذاکره برد-برد گام بردارد تا شاهد رفع تحریم ها باشیم. در غیر این صورت اتلاف وقت برای آمریکا و کشورهای برجام سودی نخواهد داشت.

انتهای پیام