استفاده از راه آهن سراسری در قطار شهری مشهد/ درخواست شهردار از دولت برای اختصاص اعتبار برای متروایسنا/ خراسان رضوی شهرداری مشهد برای تولید راه آهن سراسری با ذوب آهن اصفهان قرارداد امضا کرد.

امروز ۳۱ آبان ماه در مراسم اختتامیه سند همکاری تولید راه آهن سراسری با ذوب آهن اصفهان برای متروی مشهد که در شهرداری مشهد برگزار شد، آقای عبدالله ارجعی گفت: شهرهای بزرگ دنیا از جمله ایران هستند. حمل و نقل عمومی، که اگر به موقع به آن رسیدگی نشود، می تواند به چالش های بزرگی منجر شود.

وی با اشاره به اهمیت حمل و نقل عمومی تصریح کرد: مشهد نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر روز در شهرهای بزرگ شاهد افزایش تقاضا برای سفر با وسایل نقلیه عمومی هستیم. این در حالی است که اگر زیرساخت های لازم برای توسعه حمل و نقل عمومی ایجاد نشود، شهرها به پارکینگ های بزرگ تبدیل می شوند.

شهردار مشهد با اشاره به وضعیت ناوگان اتوبوسرانی مشهد گفت: در حال حاضر ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی مشهد فعالیت می کنند. این در حالی است که نیاز به مناظر بیش از دو برابر بیشتر احساس می شود و به همین تعداد روزانه بیش از ۸۵۰ هزار سفر درون شهری انجام می شود.

میانگین سنی اتوبوس های مشهد افزایش یافته است

وی در خصوص نیاز ناوگان اتوبوسرانی مشهد گفت: یکی از نیازهای مشهد تامین ناوگان جدید است. در حال حاضر میانگین سنی اتوبوس های مشهد افزایش یافته است و این به دلیل آن است که اتوبوس جدیدی به ناوگان اضافه نشده است. این بدان معناست که در چهار سال گذشته تنها حدود ۲۰۰ اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی اضافه شده است.

و شهردار مشهد ادامه داد: در دوره مدیریت شهری به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و توسعه حمل و نقل عمومی توجه شد و در گذشته ۱۴۷ اتوبوس جدید و متوسط ​​به ناوگان اضافه شد. ژنرال به تنهایی

عقد قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس متوسط ​​و ۱۳۹ دستگاه اتوبوس

همچنین در ۱۰ روز گذشته قرارداد خرید ۱۰۰ اتوبوس متوسط ​​و ۱۳۹ دستگاه اتوبوس با شرکت داخلی منعقد شده است و امیدواریم خرید ۹۰۰ اتوبوس دیگر با شرکت داخلی به توافق برسد. در اسرع وقت منعقد می شود و قرارداد منعقد می شود.

وی گفت: علاوه بر نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، توسعه راه آهن نیز در اولویت ششمین دوره مدیریت شهری قرار دارد. ساخت هر کیلومتر مترو بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد. در برخی دوره ها به دلیل مسائل انتخاباتی سرعت ساخت مترو کاهش یافته است اما روحیه و سیاست شورا و مدیریت شهری در این دوره یکسان نیست و توسعه راه آهن در اولویت است.

شهردار مشهد در خصوص فاز اول خط سوم مترو گفت: بهره برداری از فاز اول خط سوم مترو به طول ۵.۵ کیلومتر از میدان شهدا تا ایستگاه امام رضا (ع) در مسیر در دستور کار است و در دست اجراست. دنبال کردن. با این اقدام، حرم شریف به ایستگاه مسافربری امام رضا(ع)، راه آهن و فرودگاه متصل می شود.

اعتبار مصوبات سفر رئیس جمهور به مشهد به قطار شهری تعلق نگرفت

وی تاکید کرد: تکمیل و بهره برداری از فاز اول خط سوم حدود ۹۰۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد. رئیس جمهور در سفر خود به مشهد ۶ هزار میلیارد تومان به این منظور اختصاص داد که تاکنون ریالی از این مبلغ اختصاص نیافته است.

شهردار مشهد تصریح کرد: با مصوبه و بدون تخصیص اعتبار نمی توان مترو ساخت. لذا با توجه به اینکه هدف از توسعه خطوط ریلی به ویژه فاز اول خط سوم، تسهیل سفر زائران و ارائه خدمات به آنان است، از دولت می‌خواهیم به سرمایه معنوی ایران توجه ویژه داشته باشد.

ارگایی با اشاره به پیشرفت خط ۳ مترو گفت: برای بهره برداری از فاز اول خط ۳ اولین مشکل احداث تونل بود که خوشبختانه این کار انجام شد. عملیات تونل سازی خط سوم جبهه شمالی شهرک ابوذر تا پایان سال جاری به پایان می رسد. سپس دکل حفاری برای ادامه حفاری تونل خط ساخ به قسمت جلویی ۴۹ منتقل می شود. در قسمت ایستگاه سازی سازه های ایستگاه ها آماده شد و به مرحله اجرای معماری ایستگاه ها رسیدیم. همچنین در راستای تامین راه آهن، خوشبختانه امروز شاهد انعقاد سند ملی خرید راه آهن با شرکت ذوب آهن اصفهان هستیم و این افتخاری برای مدیریت شهری مشهد است.

ما ۵ قطار از سه خط قطار شهر داریم

و شهردار ادامه داد: در بخش تامین ترولی هم اکنون پنج قطار برای استفاده از مرحله اول خط سه قطار شهری داریم. در بخش سیگنال ها نیز با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) مذاکره کردیم و امیدواریم به زودی به نتیجه برسیم.

ارجعی در خصوص تمایل به ادامه همکاری با شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: علاوه بر تامین خطوط ریلی سراسری از شرکت ذوب آهن، آماده همکاری با این شرکت برای تولید چرخ ملی واگن های مترو هستیم. وقتی ذوب آهن اصفهان بتواند محصولاتی تولید کند که به بیش از ۲۰ کشور دنیا صادر می شود، قطعا می تواند چرخ های مورد نیاز مترو را تولید کند. در این راه شهرداری مشهد آمادگی همکاری با ذوب آهن اصفهان و حمایت از تولید چرخ ملی را دارد.

وی ادامه داد: امروز سند همکاری و خرید راه آهن ملی را امضا کردیم اما از ذوب آهن اصفهان می خواهیم راه آهن ما را زودتر از سایر شهرها تحویل دهد.

انتهای نامه