رژیم لاغری سریع

استفاده از بیماری همه گیر به عنوان بهانه ای برای آلوده کردن هوای ما – پایتخت را نفس بکش


روز زمین در ماه گذشته در چهارشنبه، ۲۲ آوریل ۲۰۲۰، بی سر و صدا گذشت. این پنجاهمین سالگرد اولین روز زمین در سال ۱۹۷۰ بود. ما به سختی متوجه امسال در میان همه گیری همه گیر شدیم. روز زمین باید یک فراخوان سالانه برای اقدام باشد و امسال نیز تفاوتی ندارد. در حالی که ما برای زنده ماندن از هرج و مرج ناشی از ویروس کرونا تلاش می کنیم، چیزی الهام بخش در حال رخ دادن است. دنیای طبیعی به آرامی خود را اصلاح می کند. طولی نکشید که حیوانات به مناطق شهری بازگشتند، آبراه‌های ما را به اندازه‌ای پاکسازی کردند که به آبزیان اجازه بازگشت داده شود، و آنها آسمان ما را تمیز کردند و در عین حال از آلودگی هوا جلوگیری کردند.

تصاویر ماهواره ای از کاهش اکسید نیتروژن (NOx) بر فراز چین و ایالات متحده رابطه غیرقابل انکاری بین فعالیت های انسانی و آلودگی هوا را نشان می دهد. با این حال، طبیعت انعطاف پذیر است و ما توانایی آن را برای بازیابی گواهی می دهیم. آیا مردم پس از کنترل این اپیدمی کابوس، هوای پاک را فراموش خواهند کرد؟ من آرزو ندارم.

اما شاید خیلی دیر شده باشد. تهدیدات آسمان آبی ما در حال حاضر در جریان است. تصاویر ماهواره ای از آلودگی کم هوا به ما نگاهی به آنچه می تواند داشته باشد، می دهد، اما ایالات متحده به ما اجازه نمی دهد که هوای پاک را برای همه تصور کنیم. پیش از پایان ماه مارس، آژانس حفاظت از محیط زیست ترامپ، تحت هدایت اندرو ویلر، مقررات حفاظت از کیفیت هوا را لغو کرد. این آژانس اکنون به صنعت اجازه می دهد تا بر خود نظارت کند و آلودگی را بدون جریمه رها کند.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (ترامپ) همچنین استانداردهای متوسط ​​مصرف سوخت (یا CAFE) را که دولت اوباما برای کاهش گازهای گلخانه ای تایید کرده بود، عقب انداخته است. کاهش گازهای گلخانه ای به تصفیه هوا کمک می کند. احتراق گاز کمتر در خودرو به معنای انتشار کمتر گازهای گلخانه ای از لوله اگزوز به شکل ذرات معلق و اکسیدهای نیتروژن است که به مه دود کمک می کند و باعث حملات آسم می شود.

تصادفی نیست که این عقب نشینی زمانی انجام شد که آنها بودند. این عقب نشینی ها از نظر استراتژیک زمان بندی شده بودند تا اطمینان حاصل شود که کنفرانس آینده نمی تواند قوانین را تغییر دهد. این قانون بررسی کنگره در سال ۱۹۹۶ (یا CRA) نام دارد. این بدان معنی است که دولت آینده به سادگی نمی تواند آن را با دستور رئیس جمهور لغو کند.

آلودگی هوای صنعت و خودرو به ریه ها آسیب می رساند و خطر مرگ زودرس را در زمان های عادی افزایش می دهد. با این حال، در طول همه‌گیری کووید-۱۹، آلودگی هوا علائم را تشدید می‌کند و در جوامع رنگی که از لحاظ تاریخی هدف آلودگی صنعت و بزرگراه‌ها بوده‌اند، سریع‌تر می‌کشد.

و آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده می گوید، این کاهش در واکنش به ویروس کرونا رخ داده است تا “دوستانه برای تجارت” باشد. برای من زمان بندی سیاسی است. عموم مردم مشغول زنده ماندن از این بیماری همه گیر هستند. اگر احساس می کنید باید بین استانداردهای راحت و از دست دادن شغل خود (و مزایای مراقبت های بهداشتی) یکی را انتخاب کنید، مبارزه با سیاست بد زیست محیطی بسیار سخت است. برای اینکه این کاهش کمتر قابل مشاهده باشد، اکنون که هوا بسیار تمیزتر از حد معمول است، افزایش آلودگی ناشی از خودروها و صنایع کمتر مشهود خواهد بود.

این داستان چگونه به پایان می رسد؟ ما باید برای مبارزه با عقب نشینی قوانین هوای پاک، با کنترل این ویروس آماده شویم. اما اگر این کاهش ادامه یابد، تعجب نمی کنم. من شاهد این اتفاق در تگزاس بودم که طوفان هاروی به سواحل خلیج فارس رسید و هوستون را با باران بی سابقه ای غرق کرد. مانیتورهای هوا در طول هاروی بسته بودند و پس از طوفان، نظارت بر هوا محدود شد.

اگرچه هیچ داده جامعی وجود ندارد، اما به ساکنان نزدیک کانال کشتی، مجتمع پتروشیمی که هیوستون را به “پایتخت نفت و گاز جهان” تبدیل می کند، گفته شده است که هوای آنها به اندازه کافی ایمن است. کمیسیون کیفیت محیط زیست تگزاس (نسخه ایالتی از آژانس حفاظت از محیط زیست) از به اشتراک گذاشتن سوابق داده ها و نحوه تصمیم گیری خودداری کرد.

مردم بهتر می دانند. آنها می توانند تشخیص دهند که هوا چه زمانی آلوده است. از سردرد و سوزش گلو رنج می برند. برای کمک به ساکنان، یک سازمان غیرانتفاعی هوای آنها را زیر نظر گرفت و سطوح بالاتر از حد معمول بنزن را پیدا کرد. به نوبه خود، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده و کمیسیون کیفیت محیطی تگزاس پیشنهاد ناسا برای پرواز بر فراز هیوستون برای جمع آوری نمونه های هوا را رد کردند. دولت تلاش های زیادی برای جلوگیری از جمع آوری داده ها یا کاهش بیهودگی انجام ارزیابی های بهداشتی انجام داده است.

بیایید یک پایان بهتر برای داستان خود انتخاب کنیم. ما باید برای مبارزه با تکفی ها در کل کشور آماده شویم. قوانین هوشیارانه برای نظارت بر آلودگی و گزارش دهی پس از انتخابات نوامبر باقی نمی ماند.

منابع:

https://apnews.com/fe6a725b992616745ce4d6b2d028e513
https://projects.propublica.org/graphics/harvey-manchester
https://www.texastribune.org/2019/12/16/hurricane-harvey-air-pollution-monitoring-epa-report/رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر