استعمال دخانیات در جامعه هزینه و آثار زیانباری داردایسنا/ هرمزگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اقدامات در زمینه پیشگیری و مبارزه با گسترش مصرف دخانیات نیازمند تغییر رویکرد است.

احسان کامرانی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده با دستور کار طرح مبارزه، پیشگیری و مقابله با مصرف دخانیات در فرمانداری با اشاره به آثار زیانبار مصرف دخانیات و مواد مخدر در جامعه. ، گفت: مصرف دخانیات و مواد مخدر در جامعه عوارضی از جمله از دست دادن نیروی انسانی فعال، پرانرژی و بنیان های خانواده را متلاشی می کند.

وی در این خصوص افزود: مصرف دخانیات در جامعه آسیب های مختلف اجتماعی، اقتصادی، روانی و زیست محیطی را به همراه دارد که از گسترش آن جلوگیری می کند و نیازمند تغییر روش ها در مقابله با پدیده مصرف دخانیات است.

نماینده سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان هرمزگان. وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، دستگاه های اجرایی وظایف مهمی در پیشگیری از گسترش مصرف دخانیات دارند که نیاز به پیگیری و اهتمام دارد.

کامرانی گفت: عملکرد دستگاه های اجرایی در برخورد با مصرف دخانیات نیازمند ارزیابی و پیگیری جدی است.

وی بیان کرد: جلوگیری از گسترش مصرف دخانیات هزینه های مقابله با آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و جدی نبودن در برخورد با آن عوارضی را در جامعه به همراه خواهد داشت.

نماینده سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: سالانه صدها میلیارد تومان از بودجه کشور برای مقابله با شیوع استعمال دخانیات و درمان افراد مبتلا به مصرف بی رویه دخانیات هزینه می شود.

کامرانی بر جدیت اقدامات در حوزه مقابله با مصرف دخانیات تاکید کرد و تصریح کرد: آثار اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از گسترش مصرف دخانیات در جامعه باید محسوس باشد.

وی با تاکید بر ایجاد فضای مناسب برای جوانان سالم گفت: فراهم آوردن امکانات لازم برای تفریح ​​سالم جوانان نقش مهمی در جلوگیری از گرایش آنان به مصرف دخانیات دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: بیکاری و تفریحات ناسالم از عوامل مهم گرایش جوانان به مصرف دخانیات و مواد مخدر است که انجام اقدامات مناسب را می طلبد.

کامرانی خاطرنشان کرد: انتشار قلیان در ساحل بندرعباس و سایر نقاط شهرستان های ساحلی استانداری که زمینه ساز گسترش مصرف دخانیات و مواد مخدر است غیرقابل قبول است و مسئولان باید به آن رسیدگی کنند. مسئولیت آنها در این زمینه

وی افزود: استفاده صحیح و سالم از سواحل استانداری به ویژه ساحل بندرعباس حق عموم است و رواج قلیان در این مناطق قابل قبول نیست.

انتهای پیام