استراتژی آینده حرکت به سمت توسعه نیروگاه های خورشیدی استاسنا / زنجان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: شرکت برق استان زنجان ۲۱ شهر، ۱۶ بخش و ۴۶ روستا را با پیک بار ۶۲۷ مگاوات و ۴۸۹ هزار مشترک برق رسانی می کند.

پیام جوادی ظهر امروز (۷ آبان) در نشست خبری با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با توجه به چشم انداز روشنی که در برنامه چشم انداز ۲۰ ساله کشور ترسیم شده است، خود را موظف به رسیدن به قله رفیع این امر می داند. طرح و بیان کرد: ۱۰ هزار و ۷۹۱ پست هوایی و زمینی با توان حدود ۱۶۲۵.۴۷ مگاولت آمپر در استانداری داریم یعنی ۱۴ هزار و ۶۸۵ کیلومتر شبکه فشار زمینی متوسط ​​و شبکه فشار زمینی فشار ضعیف.

وی با اشاره به اینکه ماموریت شرکت توزیع نیروی برق استان تامین برق مطمئن و پایدار با رویکردی اقتصادی و مشتری مداری است، تصریح کرد: گسترش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر گامی برای تامین منابع برای نسل های آینده است. استراتژی آینده حرکت به سمت توسعه نیروگاه های خورشیدی است.

این مقام مسئول با اشاره به راه اندازی ۱۱ ایستگاه انرژی خورشیدی از مهر ۱۴۰۰ تا مهر ۱۴۰۱ از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی و تامین ۲۰ درصد برق مصرفی ادارات از نیروگاه های تجدیدپذیر به ظرفیت ۳۴۲ کیلووات در برنامه های آتی اشاره کرد. حفاظت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برای هر خانواده ۵ کیلووات سلول خورشیدی نصب می شود و تاکنون ۱۵۰ خانواده اطلاعات لازم برای خرید و تحویل تجهیزات را تکمیل کرده اند. ۷۵۰ خانواده در مرحله تکمیل اطلاعات هستند و به زودی اطلاعات آنها ارائه خواهد شد.

جوادی به وضعیت آماری شرکت توزیع برق استان اشاره کرد و اذعان داشت: کل شبکه توزیع برق استان زنجان ۱۴ هزار و ۷۵۵ کیلومتر و تعداد پست های استان ۱۱ هزار و ۲۵ پست است.

وی با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی برق صنعتی گفت: ۷۹.۵ درصد از مشترکان این شرکت را مصرف کنندگان خانگی تشکیل می دهند. بخش بازرگانی نیز ۱۳.۴ درصد، عمومی ۳.۸ درصد و کشاورزی ۱.۹ درصد از مشترکان را شامل می شود.

این مقام مسئول با اشاره به درصد مصرف برق استانی بر اساس تعرفه، گفت: ۵۲ درصد مصرف برای مشترکان صنعتی، ۲۳ درصد برای بخش کشاورزی و ۱۶ درصد برای بخش خانگی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به اهمیت هوشمندسازی سیستم برق گفت: ۲۱۰ دستگاه اسپلیتر کنترل از راه دور در استانداری زنجان فعال است که از این تعداد ۱۲۷ دستگاه کنتور هوشمند تک فاز و ۱۰ هزار و ۷۶۴ کنتور هوشمند در استان است.

جوادی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد که تابستان را بدون قطعی برق گذراندیم و آن را به دلیل مصرف صحیح مردم می دانیم. البته در این ایام واحدهای صنعتی و تجاری نیز همکاری خوبی با این شرکت داشته اند.

وی با اشاره به برنامه ریزی هایی که در فصل زمستان انجام می شود و مدیریت مصرف در این ایام بیان کرد: در فصل زمستان مشکلی در زمینه تولید، مصرف و تامین برق وجود نخواهد داشت. از آنجایی که این نیروگاه های خصوصی هستند که وظیفه تامین برق در فصل زمستان را بر عهده دارند، اما از آنجایی که این نیروگاه ها حرارتی هستند، ممکن است در زمینه صرفه جویی در مصرف سوخت دچار مشکل شویم.

این مسئول به هماهنگی واحدهای صنعتی در تعطیلی و واگذاری براساس توافقات منعقد شده اشاره کرد و ادامه داد: تعدادی مشترک در واحدهای صنعتی برای سال ۸۷ ثبت نام کرده اند که با تلاش مالکان این واحدها ۲۸۰ مشترک. مگاوات در تابستان امسال در برق صرفه جویی شد.

جوادی در بخشی دیگر توجه به برچسب انرژی لوازم برقی و جایگزینی لوازم فرسوده، در نظر گرفتن دمای استاندارد ۱۸ تا ۲۳ در منازل و پوشیدن لباس های زمستانی را از اقدامات کاهش مصرف انرژی برشمرد و ادامه داد: عدم مصرف انرژی استفاده از مصرف بالا لوازم خانگی از ساعت ۶ عصر تا ساعت ۲۲ استفاده از لامپ های کم مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده از لامپ های سنسور برای کاهش مصرف برق ضروری است. کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق و گاز تضمین می کند که می توانیم زمستان را بدون قطع برق سپری کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به اینکه تا پایان مهرماه امسال ۱۱۶ حلقه چاه برق دار شد، تصریح کرد: تعداد چاه های استانداری زنجان به ۱۲ هزار و ۶۶۹ حلقه رسید که از این تعداد ۶ هزار و ۵۹۷ حلقه چاه برقی است.

انتهای نامه