استاندار البرز: تعاونی ها باید به نهضت ملی مسکن کمک کنندایسنا/ البرز نماینده عالی دولت در استانداری البرز در آخرین روز از هفته تعاون در دیدار با نمایندگان بخش های تعاون، کارگری و کارفرمایی بر مشارکت تعاونی ها در تولید مسکن استاندارد در طرح شورا تاکید کرد. از وزرا نهضت ملی مسکن گفت: تعاونی ها باید به نهضت ملی مسکن کمک کنند.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبدالله در نشست با نمایندگان تعاونی کار و کارفرمایان که در سالن جلسات استانداری البرز در چارچوب جلسات هفتگی دولت برگزار شد، با اشاره به ظرفیت ها و کارکردهای بخش تعاون، گفت: این تعاونی ها در حال توسعه هستند. در تولید مسکن و همچنین تلاش های نیروی کار در بخش صادرات. در هشتمین مرحله از اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تولید مسکن مورد نیاز خانواده ها، نباید از توانمندی های منحصر به فرد بخش تعاون در ساخت و تولید مسکن مورد نیاز خانواده ها غافل شد.

وی افزود: با توجه به تغییرات اخیر در قوانین مربوط به ثبت نام نهضت ملی مسکن، پیش بینی می شود ثبت درخواست های مردمی برای مشارکت در نهضت ملی مسکن افزایش یابد و این فرصت خوبی برای بهره مندی از تجارب و توانمندی های بخش تعاونی

استاندار با اشاره به لزوم توجه به بافت های فرسوده و اجرای طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: تعاونی ها باید به عنوان بخش خصوصی و دولتی وارد شوند تا از فرصت های موجود استفاده کنند.

وی بیان کرد: هدف ما این است که بخش خصوصی و مردم مشارکت بیشتری در استفاده از این بخش در کمپ مسکونی استانداری داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استانداری البرز در ادامه خاطرنشان کرد: تعاونی ها باید به عنوان نهادهای مردمی در تامین منابع و صادرات به کشورهای همسایه و نقش هیات مدیره و مدیران عامل مانند سایر شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود فعال تر باشند. مشارکت سهامداران در تصمیم گیری و تصمیم گیری در خصوص فعالیت های اقتصادی و اجتماعی شرکت های تعاونی حائز اهمیت است.

وی در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد تعاونی از حمایت های مدیرکل تعاون کار و مراقبت اجتماعی استانداری و زحمات نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونی در استانداری قدردانی کرد. تاکید بر ساماندهی و حل مشکلات تعاونی ها در سال جاری

عبدالله هاینا ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ تعاونی فعال در استانداری البرز در بخش های مصرف، مسکن و خدمات وجود دارد و امروز شاهد افتتاح و بهره برداری از پروژه ۲۷۶ واحدی مسکن شرکت تعاونی استاندارد در البرز بودیم. منطقه حضور حضرتعالی استاندار البرز و پروژه را می توان الگویی کاربردی برای پروژه های نهضت ملی مسکن در استان دانست.

انتهای پیام