استانداردهای دوگانه برای غرب در مورد مسائل جهان و ملت های آزادهیک کارشناس مسائل منطقه تاکید کرد: غرب به دنبال تعاریف و استانداردهای دوگانه برای مسائلی است که در حوزه خود پیش می آید با آنچه کشورهای آزاد شده به دنبال آن هستند.

حسین کنعانی مقدم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره رویکرد دوگانه غرب به تحولات جهانی و منطقه ای گفت: غرب به رهبری آمریکا استانداردهای دوگانه ای را در دنیا وضع کرده و ابزارهایی به نام دموکراسی ساخته است و هر کجا که باشد. یعنی از ابزارها به عنوان ابزار کنترلی به نفع خود استفاده می کند و اگر به زیان او باشد رویکرد متفاوتی دارد.

وی افزود: به عنوان مثال در مقوله تروریسم در رابطه با منافع آمریکا، اقداماتی که صهیونیست ها و آل سعود یا متحدان آنها انجام می دهند، تروریسم تلقی نمی شود، بلکه زمانی که جنبش های آزادی خواهانه و کشورهای آزاد خواهان حقوق خود هستند. ” آنها از مفهوم تروریسم دفاع می کنند.

این کارشناس مسائل منطقه تصریح کرد: معیارهای دوگانه در پیدایش و تعریف مفاهیمی مانند آزادی، حقوق بشر و رویه آمریکایی ها در جهان در خصوص اقداماتی که در عراق، سوریه، یمن و … انجام می دهند، تعریف متفاوتی دارد. بودن. این روش ها متکبرانه است.

کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: متأسفانه سازمان‌های بین‌المللی نیز به دلیل وتوی موجود، تابع قدرت‌های بزرگ هستند و در واقع قانون جنگل در نهادهای بین‌المللی حاکم است و هرکس که کنترل اقتصادی و قدرت بیشتری داشته باشد، حاکمیت دارد. این برای مردم مظلوم جهان غیرقابل قبول است.

وی افزود: متأسفانه برخی کشورها به دلیل نگرانی در مورد کمک های مالی آمریکا و اسرائیل مجبور به اظهار نظر نیستند و همیشه نگران هستند که با بحران مالی مواجه شوند.

این کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: در مورد اوکراین این اتفاقات خود را کاملاً نشان داد. قدرت های جهانی بایکوت روسیه شدند و بیانیه ها و قطعنامه هایی علیه روسیه صادر کردند اما روسیه آنها را رد کرد و هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی با سه بحران جدی مواجه است. اول، بی تابعیتی و اختلافات در دولت بنت و عدم انسجام آن منجر به رقابت سیاسی و مبارزات سیاسی می شود. آنها همچنین شاهد مهاجرت معکوس هستند در حالی که مبارزات مقاومت رژیم صهیونیستی را بر آن داشت تا اقدامات جنایتکارانه دیگری برای عبور از این بحران ها انجام دهد و در آستانه ماه مبارک رمضان و روز قدس فعالیت خود را برای سرکوب مردم فلسطین تشدید کرد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر