اسامی فینالیست های سه وزن رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهانسه فینالیست رقابت‌های سبک آزاد قهرمانی جهان مشخص شدند.

به گزارش ایسنا، نامزدهای نهایی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان مشخص شدند.

در طول ده مسابقه، رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم و رحمان امزاد خلیلی با ۶۵ کیلوگرم به فینال رسیدند اما محمدحسین محمدیان در نیمه نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست ۵ بر ۲ مقابل کایل اسنایدر جهان از رسیدن به فینال بازماند. قهرمان المپیک از آمریکا.

در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر ۱ بصیرعلی لی از مقدونیه را شکست داد و در دور بعد با نتیجه ۴ بر صفر اسلام بازرگانف از آذربایجان را شکست داد و به یک چهارم صعود کرد. فینال وی در این مرحله ۶ بر ۳ گئورگی وانگلوف بلغاری را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. آتاری در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ از سد نارانخو نارمنداخ مغولستان گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار به مصاف ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن می رود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۱ جئون سوک یون از کره جنوبی را شکست داد و در دور بعد اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و به فینال رسید. یک چهارم نهایی. وی در این مرحله عادل اوسبانوف از قزاقستان را با نتیجه ۱۳ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. عموزاد خلیلی در این مرحله حاجی علی اف دارنده مدال نقره جهان و دارنده مدال برنز المپیک از آذربایجان را با نتیجه ۹ بر ۲ شکست داد و به فینال راه یافت. او در این مسابقه با جان دیاکومهالز آمریکایی کشتی می گیرد.

و در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدحسین محمدیان در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساموئل شیرر سوئیسی را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله محمد زاخاریف اوکراینی را با نتیجه ۸ بر ۵ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محمدیان در دیدار نیمه نهایی مقابل کایل اسنایدر قهرمان المپیک و جهان از آمریکا با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. برنده این دیدار در این دیدار به مصاف زبیگنیو بارانوفسکی از لهستان و ماگومدیخان ماگومدوف از آذربایجان می رود.

اسامی نفرات نهایی سه وزن نهایی به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم: رضا اطری (ایران) – ری هیگوچی (ژاپن)
۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی (ایران) – جان دیاکومهالیس (آمریکا)
۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر (ایالات متحده آمریکا) – باتربک تساکلوف (اسلواکی)

مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق ساعت ۲۰:۳۰ فردا (یکشنبه) برگزار می شود.

انتهای پیام