از کنجاور تا خسروی همه باید برای میزبانی از زائران اربعین آماده شوندایسنا/ کرمانشاه ولی کرمانشاه از بازگشایی مرزهای خسروی از امروز (۲۳ مرداد) خبر داد و بر میزبانی مناسب از زائران تاکید کرد و گفت: از کنجفر تا مرزهای خسروی همه باید برای میزبانی از زائران اربعین آماده شوند.

بهمن امیری مقدم در جلسه امروز (۳ مرداد) شورای فرهنگ عمومی استانداری، با اشاره به بازگشایی رسمی گذرگاه خسروی، گفت: امروز اولین کاروان زیارتی عازم عتبات عالیات آن سوی مرز شد.

وی بر تلاش همه دستگاه ها برای میزبانی از زائران اربعین تاکید کرد و گفت: از کنجفر تا خسروی باید همه چیز برای میزبانی از زائران آماده باشد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت مصوبات شورای فرهنگ عمومی منطقه، بر پیگیری و اجرای مصوبات این شورا تاکید کرد و افزود: مصوبات شورا باید دور از دسترس باشد. از کلی گویی ها و تعریف برنامه و وظایف به طور واضح و روشن. هر دستگاه را شناسایی کنید.

وی افزود: به عنوان مثال در تصویب «حیات اسلامی» باید برنامه ای که هر سازمانی باید در این زمینه اجرا کند و وظایف آن چیست مشخص شود تا بتوانیم در زمان مشخصی از سازمان مربوطه انتظار پاسخگویی داشته باشیم. .

امیری مقدم ترویج شادی و امید در جامعه را از وظایف مهم شورای فرهنگ عمومی استانداری عنوان کرد و افزود: نشاط و امید دو رکن اصلی برای عبور از بحران ها هستند و باید در این زمینه اقدامات جدی تری صورت گیرد.

وی افزود: ساده ترین تعریف شادی، رضایت از زندگی است و مسئولان باید اهتمام بیشتری داشته باشند و اقداماتی را که موجب رضایت مردم می شود، در اولویت قرار دهند.

امیری مقدم گفت: مطمئنا ایجاد شادی زمان بر است اما باید از این پس در این زمینه تلاش کنیم.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر پرهیز مدیران و مسئولان از ناامیدکردن مردم گفت: متاسفانه برخی مدیران طوری صحبت می کنند که به جای امید، جامعه را به ناامیدی می کشاند.

وی از رسانه های مرکز استان خواست از انتشار و پخش که باعث ناامیدی در جامعه می شود خودداری کنند.

امیری مقدم همچنین خانواده، تحصیل و دانشگاه را از دیگر اولویت های مهم شورای فرهنگ عمومی منطقه برشمرد و افزود: کودکان، نوجوانان و جوانان ما در این سه نهاد متمرکز هستند در حالی که سال هاست از این حوزه ها غفلت کرده اند. تبدیل شده بود

وی افزود: بحث و بررسی مشکلات این سه نهاد باید در راس فعالیت های شورای فرهنگ عمومی باشد و بسیاری از کارهای فرهنگی با محوریت این سه نهاد انجام شود.

انتهای پیام