از صنعتگران بزرگ در کرمانشاه تجلیل شدایسنا/ کرمانشاه مراسم تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه استان کرمانشاه برگزار شد.

جهانبخش شکری رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در این مراسم که عصر امروز (۳۰ تیرماه) برگزار شد، با اشاره به توانمندی های فراوان کرمانشاه در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی و تجارت گفت: وی بیان کرد: استفاده بهینه از توانمندی ها نیازمند برخی ضرورت هاست.

وی یکی از مهمترین الزامات همکاری نهادهای مختلف را بیش از پیش دانست و گفت: متاسفانه برخی رفتارهای خوش طعم مانعی برای توسعه استان شده است.

رئیس اتحادیه کارفرمایان نیز حمایت از واحدهای تولیدی استان و محصولات تولیدی این واحدها را ضروری اعلام کرد و ادامه داد: گاهی محصولات تولید شده در کرمانشاه که بعد صادراتی دارد و در کشورهای دیگر مورد استقبال قرار می گیرد و شهرستانها، در کرمانشاه محسوب می شوند.. نامناسب

شکری افزود: به جای توجه به تولیدات کرمانشاه، شاهد مازاد اجناس تولیدی در استان های دیگر به کرمانشاه هستیم که بعضاً کیفیت چندان بالایی ندارند.

وی این طرز تفکر را آسیب جدی به نهادهای اقتصادی و تولیدی وارد می کند و تاکید کرد: اگر می خواهیم کرمانشاه توسعه یابد باید به سرمایه گذاران و تولیدی که انجام می دهند نگاه ملی داشته باشیم.

رئیس اتاق صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه یکی دیگر از الزامات توسعه کرمانشاه و استفاده از توان اقتصادی استان را برای تامین زیرساخت ها اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر بسیاری از صنایع کرمانشاه به دلیل کمبود برق قادر به تولید نیستند.

به گفته شکری، در صورت عدم تامین زیرساخت های برق و گاز، راه دسترسی، فرودگاه و … تولیدکنندگان نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، پرویز توسلی زاده، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، اولین وظیفه قوه قضائیه را حمایت از تولید اعلام کرد و افزود: اگر تولید و کارآفرینی در استان رونق بگیرد، شاهد پرونده های زیادی در مراجع قضایی نخواهیم بود.

وی راه نجات خانواده ها و جوانان را ایجاد فرصت های شغلی و کارآفرینی دانست و گفت: برای این منظور باید قوانین و مقررات سنگینی اصلاح شود.

طوسلی زاده با تاکید بر تسهیل شرایط برای کارآفرینان افزود: نباید اجازه دهیم کارآفرینان در هزارتوی اداری و دالان های قضایی بیفتند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بخشنامه های ناگهانی را یکی از عوامل محدودکننده کار کارآفرینان دانست و گفت: نباید به گونه ای تصمیم گیری شود که سرمایه گذاران را نگران کند.

در ادامه این مراسم از صنعتگران، معدن کاران، بنگاه های صنعتی و معدنی، کارآفرینان جوان و شرکت های بزرگ دانش بنیان تجلیل شد.

انتهای پیام