از بیان مطالبات تا تاکید بر شنیدن درد و دل مردمایسنا/ قم معاون اول رئیس جمهور در سفر به قم با علما و مراجع تقلید قم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری امروز سه شنبه ۳ آبان در سفر به قم با علما و روحانیون در قم دیدار و گفت و گو کرد.

آیت الله نوری الحمدانی در این دیدار با قدردانی از تلاش ها و اقدامات دولت در حل مشکلات کشور و مردم، گفت: مسئولیت اجتماعی بر عهده همه مردم است و مسئولیت دولت در این زمینه دوچندان است.

این مرجع تقلید با اشاره به منشور حکومت امام علی (ع) مالک ایشتر افزود: بین کارگزاران و مردم حجابی نیست و مسئولان باید به حرف و درد مردم گوش دهند و برای رفع مشکلات از همه توان خود استفاده کنند. چالش ها و مسائل.

آیت الله نوری الحمدانی رسیدگی به عدالت را یکی از مهم ترین وظایف دولت و دولت دانست و گفت: دولت باید به فقرزدایی اهتمام ویژه داشته باشد تا احدی نیازمند نباشد.

این مرجع عالیقدر مردم را سرمایه اصلی جامعه معرفی کردند و افزودند: مردم پشتیبان اسلام، انقلاب و نظام بوده اند و امروز نیز دولت را در اداره امور خود یاری خواهند کرد.

آیت الله نوری الحمدانی با اشاره به اهمیت نقش وحدت و برادری در پیشبرد امور، بر لزوم دیدن حقیقت عدالت از سوی مسئولان تاکید کرد.

وی تاکید کرد: ما مشکلات دولت را از خود می دانیم و برای موفقیت دولت دعا می کنیم و از هر چه در توان داریم برای کمک به دولت دریغ نمی کنیم.

آیت الله نوری الحمدانی در این دیدار بر اصلاح نظام بانکی تاکید کرد.

همچنین آیت الله علی رضا عرفی امروز در دیدار محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور که در دفتر مدیر حوزه علمیه قم برگزار شد، به مطالبات ده گانه خود از دولت اشاره کرد و گفت: موضوع ما و خواسته اول ما این است. نخبگان و توجه ویژه به نخبگان. از نظر زیرساخت ها و حمایت» از آنها.

دومین خواسته مدیر حوزه‌های مذهبی از دولت «اهتمام ویژه به آموزش و سرمایه‌گذاری در این حوزه» و «علاقه دولت به تولیدات فنی و هنری» نیز تاکید وی بود که سومین خواسته خود عنوان کرد.

آیت الله عرفی چهارمین خواسته خود را «علاقه ویژه به پاسخگویی و ارتباط حوزه و نظام اسلامی» عنوان کرد و پنجمین خواسته خود را «جهانی شدن دانشگاه با توجه به شرایط کنونی انقلاب اسلامی» عنوان کرد.

مدیر سمینارها «حمایت بیشتر بخش خصوصی، کاهش تصدی در مسائل اقتصادی و پذیرش رقابت واقعی» را به عنوان ششمین خواسته خود بیان کرد و در هفتمین خواسته خود بر «حل ریشه ای مسئله آب با در نظر گرفتن مشکل اصلی» تاکید کرد. از: ۱۲ استان.”

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در ادامه این جلسه، «دغدغه نسل جوان و سرمایه فرهنگی»، «مسئله فرهنگ در کشور» و «توجه ویژه به آسیب های اجتماعی در کشور» را برشمرد. کشور.” از دیگر خواسته های او از دولت است.

آیت الله جوادی آملی نیز در این دیدار گزارش معاون اول رئیس جمهور را گزارشی مفید و امیدوارکننده دانست و بر تلاش و خدمت بیشتر برای رفع مشکلات اقشار مختلف مردم تاکید کرد.

و مردم ایران را محترم، فهمیده و فداکار دانست و تاکید کرد: مردم جایگاه مهمی دارند و باید با عزت و احترام حکومت کنند.

آیت الله جوادی آملی قرآن را حافظ نظام جمهوری اسلامی دانستند و بر حل مشکلات کنونی در سایه هجمه های همه جانبه دشمن تاکید کردند.

همچنین آیت الله جعفر سبحانی در دیدار معاون اول رئیس جمهور که در قم برگزار شد، با قدردانی از زحمات و خدمات دولت، گفت: اداره کشور همواره امری سخت و همراه با نوسانات، حوادث و سوانح بوده است. فرصتی برای تشخیص نقاط ضعف و رفع آنها.”

وی با تاکید بر اینکه حوادث و مشکلات نباید دولت را از پیگیری برنامه ها و تلاش های خود در راستای خدمت به مردم باز دارد، برای دولت در تحقق اهداف خود آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار آیت الله حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تشکر از حضور مستمر دکتر مخبر در صحنه های مختلف اجتماعی، گفت: این حضور باعث دلگرمی جامعه می شود زیرا مردم می بینند که معاون اول رئیس جمهور خودشان هستند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور گفت: بیش از ۴۰ سال است که دشمنان در صدد آسیب رساندن به کشور هستند و حمایت آنها از این حوادث بی سابقه است اما رحمت و الطاف خداوند همواره انقلاب اسلامی را در برهه های مختلف حفظ کرده است. توطئه دشمن شکست خورده است.

وی بر لزوم گفت وگو با مردم و آگاه سازی جامعه تاکید کرد و افزود: دستگاه های متولی فرهنگ باید بیش از گذشته فعال باشند و با اطلاع رسانی به جامعه، نقشه ها و توطئه های دشمنان خنثی شود.

آیت الله حسینی بوشهری تسریع در تکمیل و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: باید اقدامات لازم برای کمک به شرکت های مبتنی بر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی انجام شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه قم با بیان اینکه جامعه بیش از هر زمان دیگری نیازمند امیدآفرینی است، گفت: دشمنان با تمام توان و با تبلیغات گسترده تلاش می کنند تا ناامیدی و ناامیدی را در جامعه گسترش دهند که باید برای این امر اقدام کرد. برای مقابله بیایید برنامه ریزی لازم را برای این امر انجام دهیم.

انتهای نامه