ارزش افزوده محصولات کشاورزی باید به خود کشاورزان برگرددایسنا/ کردستان وزیر کشاورزی و جهاد در کشور گفت: در حوزه کشاورزی از فعالان این حوزه حمایت ویژه می کنیم و تلاشمان بر این است که ارزش افزوده محصولات کشاورزی را به خود کشاورزان برگردانیم.

سید جواد سادات نژاد امروز (۲۶ تیرماه) در بازدید از بزرگترین گلخانه هیدروپونیک دیواندر اظهار داشت: توسعه نیافتن گلخانه ها و مجتمع های دامپروری و نبود صنایع تولیدی از نقاط ضعف اقلیم کردستان است.

وی گفت: “تلاش ما این است که اطمینان حاصل کنیم که ارزش افزایش یافته حاصل از محصولات کشاورزی به خود کشاورزان بازگردد.”

سادات نژاد گفت: توسعه گلخانه ها، صنایع تولیدی و مجتمع های دامپروری پتانسیل های خوبی است که باید در استان توسعه و ایجاد شود.

وی ادامه داد: باید در صنایع تبدیلی و کشاورزی در استان سرمایه گذاری شود و گروه های دامپروری در استان توسعه یابد.

الساداتی نژاد افزود: کردستان یکی از محورهای تولید گندم در کشور است و اقلیم کردستان یکی از محورهای طرح بهار دیم در کشور است.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال ۸۵۰ هزار تن گندم در استانداری دریافت شود.

سادات نژاد خاطرنشان کرد: با حمایت های انجام شده در طرح پرش صحرایی بارانی شاهد توسعه و افزایش بارندگی ها در کل استان خواهیم بود.

وی در خاتمه گفت: خوشبختانه در این سفر اعتبارات ویژه ای به حوزه کشاورزی اختصاص یافته است و امیدواریم زمینه ساز تحولات بسیار خوبی در این استانداری باشد.

به طوری که پیمان اسکندری رئیس سازمان جهاد کشاورزی اقلیم کردستان در بازدید وزیر جهاد کشاورزی از روند اجرای طرح پرورش گاو شیر و گوشت هزار راسی در دیواندره گفت: این طرح دارای یک ظرفیت ۱۰۰۰ راس دام سنگین مولد و ظرفیت کل ۲۰۰۰ راس با اشتغال مستقیم ۷۰ نفر با پیشرفت مادی ۸۰ درصد آنها در ۱۰ هکتار زمین در حال ساخت می باشد.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید این دو گاوداری ۱۲ هزار تن شیر و ۳۵۰ تن گوشت قرمز است، ابراز امیدواری کرد و گفت: امسال با افتتاح گاوداری، تولید سالانه شیر و گوشت قرمز تولید می شود. در مصر خواهد بود. دیواندره که یکی از مراکز پرورش دام در شهرستان است به ترتیب به ۴۴ هزار تن شیر و ۷ هزار تن گوشت قرمز افزایش می یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی منطقه کردستان افزود: برای این طرح ۶۴ میلیارد تومان از بند الف ماده ۵۲ (قانون الحاق) مصوب شد و برای تکمیل آن ۱۰۴ میلیارد تومان از اعتبارات مندرج ۱۸ در نظر گرفته شده است.

گاوداری مذکور در روستای دربند از توابع شهرستان دیواندر قرار دارد.

همزمان با سفر ریاست جمهوری به اقلیم کردستان، چندین پروژه تولیدی و کشاورزی در شهرستان ها افتتاح می شود.

انتهای پیام