ارتباط تکان دهنده بین دهان و مغز شما


ساده است – سلامت دهان و دندان بهتر می تواند وضعیت کلی سلامت مغز را نشان دهد.

کاوش در کتاب او ، طول عمر رادیکال، با چندین مورد برخورد کردم پژوهش که مستقیماً التهاب لثه را با افراد مبتلا به بیماری آلزایمر مرتبط می کند. ارتباط چیست؟ نوع باکتری – P. gingivalis – مقصر بیماری پریودنتیت ، که اخیراً در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر پیدا شده است.

التهاب لثه یک عفونت شایع است. تخمین زده می شود که از هر 4 بزرگسال آمریکایی 3 نفر مبتلا به التهاب لثه هستند ، که اولین شکل بیماری لثه است. اگر درمان به موقع التهاب لثه را شروع نکنید ، التهاب لثه می تواند باعث مرحله شایع تری از بیماری لثه شود – پریودنتیت. علائم التهاب لثه شامل تحریک یا قرمزی لثه است که ممکن است هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن خونریزی کند.

پریودنتیت یک نوع در حال اجرا از لثه است که باعث عفونت جدی می شود و به بافت های نرم و استخوان های نگهدارنده دندان ها آسیب می رساند. با این حال ، کاهش توده استخوانی به دلیل بیماری پریودنتال می تواند باعث کوچک شدن بافت و تورم لثه ها شود. همچنین می تواند مشکلات سلامتی جدی مانند بیماری آلزایمر را ایجاد کند.

در آزمایش بر روی موش ها ، پژوهش به صورت شفاهی نشان داد P. gingivalis این عفونت همچنین تولید آمیلوئید بتا را تشخیص داد ، پروتئینی که سپس پلاک های آمیلوئید ایجاد می کند ، که پلاک هایی در ریشه بیماری آلزایمر هستند. محققان همچنین دریافتند که سموم آزاد می شوند P. gingivalis (به نام ژنژیپین) در سلول های مغزی افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشت. این یافته ثابت می کند که بیماری آلزایمر ممکن است تا حدی نوعی عفونت مغزی باشد.

ارتباط شما با دهان / بدن شما بسیار مهمتر از آن است که فکر می کنید. سلامت دهان و دندان شما نشان دهنده سلامت کلی شما در حال حاضر یا آنچه ممکن است بعدا باشد ، است. به نظر سخت می رسد تصور شود که سلامت دهان و دندان بر سلامت مغز شما تأثیر می گذارد ، اما این واقعیت دارد. سلامت دهان ، دندان و لثه می تواند بر مغز ، کبد ، سلامت روده ، سیستم ایمنی بدن و بقیه بدن تأثیر مستقیم بگذارد.

هر ماده مغذی و پروبیوتیکی که به بدن خود وارد می کنید از طریق دهان شما وارد می شود و همچنین راهی برای عفونت های باکتریایی از جمله P. gingivalisبه انتخاب رژیم غذایی مناسب ، مکمل های بهداشت دهان و دندان و مراقبت های روزانه سالم دندان برای سلامت دهان و دندان و ایمنی بدن بسیار مهم است.

در حال حاضر بیش از 600 گونه باکتری در دهان شما زندگی می کند و آنچه را که شما نامیده می شود تشکیل می دهد میکروبیوم دهانبه این میکروبیوم دهانی یکی از متنوع ترین جمعیت های اکولوژیکی در کل بدن است که دارای باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها و تک یاخته های مختلف است. به هم خوردن تعادل باکتریایی لثه ها می تواند به سلامت کلی پریودنتوم و در نتیجه سلامت کل بدن ما آسیب برساند. التهاب لثه با درمان به موقع می تواند از بروز عفونت های جدی تر پریودنتال که ممکن است با بیماری آلزایمر مرتبط باشد جلوگیری کند.دیدگاهتان را بنویسید