اراده برای کاهش وزن نحوه تقویت اراده برای کاهش وزن


شما همچنین می خواهید وزن کم کنید ، اما اراده ای برای کاهش وزن ندارید؟ این بزرگترین مشکل ماست. تغییر در نوع غذای در حال تغییر ، شیوه زندگی و مهمتر از همه ، در دسترس بودن غذاهای مختلف باعث شده است که بخواهیم هر روز بیشتر بخوریم. اما واقعیت این است که ما اضافه وزن داریم ، اما اراده ای برای کاهش وزن نداریم. چه راه حلی؟ اگر می خواهید بدانید چگونه اراده ای قوی برای کاهش وزن داشته باشید ، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

چگونه اراده کاهش وزن را تقویت کنیم؟

کاهش وزن تصمیم ساده ای نیست. برای تقویت اراده برای کاهش وزن ، باید هم مشکلات روانی و هم رژیم غذایی یا نوع رژیم غذایی و حتی شیوه زندگی را تغییر دهید. و تغییر همیشه سخت است. اگر این کار را با برنامه ریزی مناسب انجام ندهیم.

تغذیه سالم همراه با انگیزه قوی برای کاهش وزن ضروری است. اول از همه ، باید سوالات زیر را از خود بپرسیم: چه غذایی می خوریم؟ چگونه این غذا را بپزیم؟ چقدر می خوریم؟ آیا ما پر از تنوع غذایی هستیم؟ آیا وقتی سیر می شویم غذا می خوریم؟

اراده برای کاهش وزن

با پاسخ به این سوالات ، ما در واقع همه چیز را در ارتباط با تغذیه خود بررسی می کنیم. پاسخ های ما نشان می دهد که مشکلات کجاست. وقتی بفهمیم کجا ضعیف هستیم ، در نیمه راه هستیم و می توانیم روی آن کار کنیم. بنابراین ، افزایش اراده برای کاهش وزن با شناسایی ضعف آغاز می شود. بنابراین ما نقاط ضعفی پیدا کردیم ، اکنون چه باید بکنیم؟

کاهش وزن تصمیم ساده ای نیست.

راههای تقویت اراده برای کاهش وزن

همانطور که در بالا ذکر شد ، شروع و پیروی از یک برنامه کاهش وزن سالم کار ساده ای نیست. اما خوشبختانه راه هایی برای تقویت اراده برای کاهش وزن وجود دارد که به شما در رسیدن به وزن ایده آل کمک می کند. برخی از این روشها در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

توضیح دهید که چرا می خواهید وزن کم کنید

هر دلیلی که باعث کاهش وزن می شود را ثبت کنید. چرا باید این کار را بکنید؟ زیرا نوشتن باعث می شود در ذهن خود وزن کم کنید. این امر به ظاهر ساده انگیزه ایجاد می کند. شما باید این دلایل را روزانه بخوانید تا بتوانید در مواقع وسوسه و اراده برای کاهش وزن ضعیف باشید. این دلایل می توانند هر چیزی باشند – از پیشگیری از دیابت گرفته تا افزایش اعتماد به نفس به هر دلیلی که برای شما مهم است و اینکه چرا می خواهید وزن خود را کاهش دهید.

انتظارات واقعی داشته باشید

گاهی اوقات کمبود اراده قوی برای کاهش وزن نیست. نکته اصلی این است که ما از کاهش وزن انتظار غیر واقعی داریم. اگر به عنوان مثال ، وزن شما 120 کیلوگرم است و می خواهید به 70 کیلوگرم برسید ، آیا این امکان وجود دارد در عرض یک ماه؟ اهداف دست نیافتنی ناامید کننده هستند ؛ و احساس ناامیدی باعث می شود به خودمان بگوییم چرا نمی خواهم وزن کم کنم! و در نتیجه ، واضح است که شما رژیم غذایی را برای کاهش وزن کنار می گذارید.

اراده برای کاهش وزن

یاد بگیرید که بدن خود را دوست داشته باشید و قدر آن را بدانید

صدها مطالعه نشان می دهد افرادی که بدن خود را دوست ندارند وزن کمتری از دست می دهند. بنابراین ، علاوه بر هر کاری که قصد دارید برای تقویت اراده خود برای کاهش وزن انجام دهید ، باید عشق به بدن را نیز بیاموزید. فردی که بدن خود را دوست دارد ، مطمئناً هیچ اقدامی نمی کند که سلامت او را تهدید کند. بدن ما چه بخواهیم و چه نخواهیم همیشه با ماست. پس چرا آن را دوست ندارید و از آن به خوبی مراقبت می کنید! اما چگونه بدن خود را دوست داریم؟

کارشناسان راه های زیر را پیشنهاد کردند:

  • تمرینات
  • بیشتر با افراد خوش بین سفر کنید
  • خود را بخصوص با مدلها مقایسه نکنید
  • لباس های هم اندازه خود را بچرخانید
  • در آینه نگاه کنید و هر آنچه را که درباره ظاهر خود دوست دارید با صدای بلند بیان کنید

از کسی الگوی خود باشید

داشتن الگو می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. با این حال ، شما باید نوع مناسب انگیزه را انتخاب کنید. داشتن یک الگو به شما امکان می دهد دقیقاً ببینید که چگونه می خواهید ظاهر خود را نشان دهید. البته این نیز باید یک واقعیت باشد. نمونه ای را انتخاب کنید که از نظر قد و ظاهر بیشتر شبیه شما باشد. این کار انگیزه شما را حفظ می کند.

مثبت فکر کنید و مثبت صحبت کنید

هرچه نسبت به خود و توانایی های خود خوشبین باشید ، به اهداف خود قوی تر خواهید رسید. به این ترتیب ، اراده شما برای کاهش وزن حتی قوی تر خواهد بود. همچنین ، هرچه بیشتر در مورد چیزی صحبت کنید ، احساس فداکاری بیشتری می کنید. بنابراین ، هرچه بیشتر در مورد کاهش وزن صحبت کنید ، اراده شما برای کاهش وزن قوی تر است.

اراده برای کاهش وزن

تمرینات لذت بخش را فراموش نکنید

ورزش دلپذیر یکی از مهمترین بخشهای کاهش وزن است. این نه تنها کالری بیشتری می سوزاند ، بلکه احساس خوبی نیز به شما می دهد. بهترین نوع ورزش چیزی است که از آن لذت می برید و همیشه آماده هستید. ورزشهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید ، اما مهم این است که دقیقاً ورزشی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید. با انجام این کار ، از انجام کار مورد علاقه خود لذت خواهید برد و بدون کاهش وزن یا به دست آوردن اراده برای کاهش وزن ، وزن خود را کاهش می دهید.

از متخصصان کمک بگیرید

گاهی اوقات ، مهم نیست که چقدر تلاش می کنید یا به همه چیز نگاه می کنید تا بفهمید چرا نمی خواهید وزن خود را کاهش دهید ، باز هم به نتیجه ای نمی رسید. در این موارد ، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. شاید مشکل اساساً به اراده شما مربوط نباشد و شما مشکلات جسمی دارید. یا ممکن است برنامه یا رژیم اشتباهی را انتخاب کرده باشید که مناسب شما نیست. در این شرایط ، بهتر است از متخصصان تغذیه کمک بگیرید. یک متخصص می تواند به شما کمک کند تا به روش صحیح و آسان وزن کم کنید و به وزن ایده آل خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید