اخذ مجوز برای تخصیص آبراه برای پروژه های برق آبی به سدهای لروک و زالکیایسنا/ لرستان نماینده مردم الیگودرس در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو با اختصاص آب به سد لیروک و زلکی این شهرستان موافقت کرده است.

محمد خدابخشی گفت: با پیگیری های وزارت نیرو با اختصاص آب به سدهای لروک و زلکی این شهرستان موافقت شد و این دو پروژه در قانون بودجه سنواتی سال های گذشته گنجانده شد و در حال انجام است. مطالعه کرد. اجرا شده توسط شرکت آب و انرژی کشور.

وی گفت: با دستور وزیر نیرو با یک میلیون و ۷۵۹ میلیون مترمکعب کریدور آبی سد لیروک و دو میلیون و ۲۱۴ میلیون مترمکعب کریدور آبی سد زلکی موافقت شد.

نماینده شهرستان الیگودرس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش می کنیم در اسرع وقت مجوز مطالعات ماده ۲۳ شامل تایید فنی، اقتصادی و زیست محیطی و پدافند غیرعامل سدهای مذکور را با همکاری دستگاه های متولی در دست بررسی بگیریم. تایید زیست محیطی

رئیس فراکسیون توسعه متوازن کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵ هزار مگاوات تولید برق در کشور نیاز است تا این عدم تعادل در زمان پیک مصرف برق جبران شود.

وی تصریح کرد: دو پروژه سد لیروک و زالکی در منطقه جغرافیایی لرستان وجود دارد که تا سد بختیاری ادامه خواهد داشت و باید تلاش کنیم این پروژه ها را اجرا کنیم و مطالعات لازم را انجام دهیم تا بتوانیم آنها را به دست آوریم. مجوز ساخت.”

به گزارش ایسنا، ساخت سدهای لیروک، زلکی و بختیاری باعث افزایش عمر سد دز می شود.

انتهای پیام