اختتامیه جشنواره روزنامه نگاری دینی برگزار شدایسنا/ قم اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات مذهبی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار مرکزی قم برگزار شد.

در بخشی از این نشست دبیر علمی نخستین جشنواره مذهبی مطبوعات گفت: در این جشنواره ۱۹۵ خبرنگار و روزنامه نگار بیش از ۸۰۰ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

محمد جواد محرابی ادامه داد: انتقال غیرمستقیم ارزش‌ها و مفاهیم دینی، علاقه به آسیب‌های اجتماعی، علاقه به عناصر مقاله‌نویسی، استفاده از فرآیندهای روان‌شناختی در چارچوب اخلاق اسلامی، استفاده از زیبایی‌شناسی در انتقال مفاهیم دینی، پرهیز از کلی‌گویی و پایبندی به آن. روش های اولیه روزنامه و طراحی از ویژگی های آثاری بود که به این جشنواره رسید.

وی خاطرنشان کرد: کمک به توسعه روزنامه نگاری دینی در فضای رسانه ای کشور، تقویت فضای رسانه ای برای تولید محصولات دینی، تقدیر از خبرنگاران و خبرنگاران حوزه رسانه و تعیین ظرفیت روزنامه نگاری دینی و تلاش برای شناساندن آن. . برگزاری فعالیت های روزنامه نگاری دینی با الگوهای حرفه ای یکی از اهداف برگزاری این جشنواره تشویق فعالان به مطالعه و تحقیق در زمینه روزنامه نگاری دینی بود.

محرابی خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره مطبوعات در سه بخش تخصصی، موضوعی و تخصصی در حوزه دین امروز با ارائه آثاری از سراسر کشور به کار خود پایان داد.

در این مراسم آیت الله سید محمد السعیدی تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی فرهانی نماینده مردم قم در شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام