احضار ۸ شرکت کننده به کمیته انضباطی جهت اعزام خودسرانه به مسابقات جهانیفدراسیون دوچرخه سواری ۸ تایم تریل را به دلیل اینکه بدون هماهنگی با فدراسیون به مسابقات جهانی رفته بودند به کمیته انضباطی احضار کرد.

محمود ففایی، مدیر تیم های ملی و سخنگوی فدراسیون دوچرخه سواری در گفت وگو با ایسنا، درباره علت احضار ۸ دوچرخه سوار تایم تریل به کمیته انضباطی فدراسیون دوچرخه سواری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: برنامه ریزی کردیم. اعزام تیم آزمایشی به مسابقات جهانی امارات بر اساس حضور اسپانسر. تمام کارهای لازم برای حضور انجام شده و از شورای برون مرزی مجوز گرفته شده است. سه روز قبل از ترک، سرپرست تیم گفت ما منصرف شدیم و تیم شرکت نمی کند. هر چند لغو اعزام خوب نبود، اما به فدراسیون جهانی و کمیته برگزاری اعلام کردیم که تیم ایران شرکت نمی کند. زمانی که مسابقات شروع شد با ارسال عکس و فیلم متوجه شدیم که ورزشکاران بدون اخطار و بدون سرپرست برای شرکت در مسابقات به امارات رفته اند و از فدراسیون خواسته اند تا کارهای لازم را انجام دهد.

و ادامه داد: مسئول روابط بین الملل فدراسیون از فدراسیون بین المللی درخواست کرد که تیمی بدون سرپرست و مربی برای حضور در مسابقات جهانی حضور داشته باشد که فدراسیون بین المللی اعلام کرد این اتفاق نمی افتد و جزو قوانین است که یک مدیر یا مربی باید در آن شرکت کنند. مربی باید مشخص باشد پس در مسابقات در مسابقات جهانی شرکت نکردند. مردم فکر می کردند می توانند بلیت بگیرند و در مسابقات جهانی شرکت کنند. البته قبل از رفتن این افراد کمیته محاکمه به ما اعلام کرد که زمزمه هایی شنیده می شود که خود ورزشکاران می خواهند به امارات بروند، تلفنی هم با آنها تماس گرفتیم تا خودشان اشتباه نکنند که امکان ندارد. و پاسخ دادند .. نروید اما در نهایت افراد تحت تعقیب به نوعی آبروی فدراسیون را می برند و باید به کمیته انضباطی بیایند و دلیل این کار را پاسخ دهند.

سخنگوی فدراسیون در پاسخ به این سوال که چرا سرپرست تصمیم به اعزام تیم می گیرد و دلیل انصراف چیست؟ وی تصریح کرد: آزمایشی به دلیل اینکه رشته المپیکی نیست اولویت اول نیست و معمولا اگر این رشته ها اسپانسر داشته باشند برای اعزام آنها همکاری می کنیم. گروهی اعلام کردند که هزینه ها را خودمان پرداخت می کنیم و اسپانسر گرفتند. برای اعزام هر تیمی به کشور خارجی پروتکل داخلی وجود دارد و تیم باید در چارچوب این پروتکل در مسابقات بین المللی شرکت کند. در ماموریت های خارجی باید نماینده وزارت ورزش حضور داشته باشد اما دوستان اعلام کردند که نماینده وزارت ورزش را دریافت نمی کنیم و این امکان وجود نداشت.

انتهای نامه