احتمال عدم اعزام تیم ملی هندبال بانوان به مسابقات قهرمانی آسیااحتمال انصراف تیم هندبال بانوان ایران از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی وجود دارد.

به گزارش ایسنا، تیم هندبال بانوان ایران در حالی برای حضور در نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی اعلام آمادگی کرد و در قرعه کشی این دوره از مسابقات با تیم های کره جنوبی، ازبکستان و هند در گروه A همگروه شد. و استرالیا اما ممکن است به دلیل مشکلات مالی به این مسابقات اعزام نشوند.

علیرضا باکدل، رئیس فدراسیون هندبال در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: ما جزو معدود فدراسیون هایی بودیم که همه تیم ها را در رشته بانوان اعزام کردیم. پولی که از اسپانسر و وزارت ورزش می آمد را به طور مساوی بین زن و مرد تقسیم کردیم. اگرچه عنوان ورزش بانوان بسیار کم است و ممکن است دو یا سه اردو را پوشش ندهد.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: برای بانوان ارزش قائل شدیم و نتیجه گرفتیم اما فدراسیون امروز در شرایط سخت مالی قرار دارد. ۹ انتقال بین المللی در شش ماهه اول سال شوخی نیست. ۱۸ میلیارد تومان هزینه فدراسیون تا امروز بوده است. اگر بودجه اتحادیه پنج سال گذشته را که از وزارتخانه دریافت می شود اضافه کنید، با این رقم برابری نمی کند.

باکدل گفت: هزینه های شش ماهه دوم سال ۲۳ میلیارد دلار برآورد شده است که باید برای اعزام تیم های ملی بزرگسالان، اردوهای آماده سازی، تیم های دختران، حقوق کارمندان و غیره هزینه شود. دیروز بررسی کردیم و متوجه شدیم با این شرایط نمی توانیم در مسابقات قهرمانی بانوان آسیا شرکت کنیم.

وی گفت: اساس این اتحادیه مانند دوره های گذشته بدهی ندادن و بدهکار بودن است. ما تمام تلاش خود را برای اعزام این تیم انجام می دهیم اما تاکنون بودجه ای برای اعزام نداریم. تا به حال، ما تمام وظایف را در ساحل، سالن، و در بخش زنان انجام داده‌ایم. در بخش بانوان تعداد هیئت ها خارج از ظرفیت فدراسیون بود، ۳ هیئت آسیایی و ۳ هیئت جهانی بدون احتساب بزرگسالان که فدراسیون جهانی آن را برعهده می گرفت و هزینه همه هیئت ها یورو بود.

وی در پاسخ به این سوال که اگر اعزام نمی شدیم جریمه شامل وضعیت فدراسیون ایران نمی شد، گفت: اگر جریمه هم جزو شرایط ما باشد، در مقایسه با هزینه هایی که باید انجام دهیم عددی نیست. شما پرداخت می کنید و بسیار کمتر خواهد شد.” جریمه فقط نقدی است و محرومیتی در کار نخواهد بود.

انتهای پیام