اجرای ۳۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در همداناسنا / همدان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استانداری همدان از برپایی حدود ۳۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار مهدی ظفری شامگاه دوشنبه ۷ شهریور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنامه های پیش بینی شده در هفته دفاع مقدس بر اساس اندیشه های محافظه کارانه است، افزود: برای گفتمان سازی در جامعه باید برخی از سطوح را بشناسید.” تا زمانی که مفاهیم گفتمان تبیین نشود، اما هنوز نتوانسته ایم مفاهیم انقلابی را به درستی تبیین کنیم.

وی با اشاره به اینکه شبکه جامعی در استانداری در حال شکل گیری است، تصریح کرد: دفاع از ارزش ها باید جهانی باشد و باید به سمت گفتمان سازی در جامعه حرکت کنیم.

ظفاری در تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: مراسم تجلیل از یک میلیون جانباز دفاع مقدس ۹ شهریورماه با حضور رهبر انقلاب در سراسر کشور برگزار می شود و همدان در این برنامه حضور خواهد داشت. با بیش از ۴۰۰ جانباز دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور البته در این هفته از ۲۵۰۰۰ جانباز استان تجلیل می شود.

وی با بیان اینکه قرار است تا پایان سال ۱۰۰ عنوان کتاب در استان منتشر شود، خاطرنشان کرد: ۸۰ نویسنده جدید نیز در حوزه دفاع مقدس در حال آموزش و ساماندهی هستند.

ظفری با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده تدوین دایره المعارف دفاع مقدس استان به پایان می رسد، گفت: ما در نهضت ترجمه که ۷۰۰ دانشجو از ۲۰ کشور در سراسر کشور در آن فعالیت می کنند به نظرات مقام معظم رهبری علاقه مندیم. برای ترجمه کتب دفاعی وارد حرم شد و این به معنای صدور انقلاب بود.

مدیرکل استانداری همدان حفظ و نشر ارزش های دفاعی مقدس را بیان کرد و تصریح کرد: منتظر تشکیل انجمن های مختلف برای استفاده از توانمندی های استانداری در حوزه های مختلف هستیم و ۲۰ تفاهم نامه با نهادهای مختلف منعقد شده است: ۸۰۰۰ معلم. برای دوره آموزشی نیز در استان منصوب شده اند و باید انجام شود خدمت با عنوان دفاع مقدس است و این کار با آموزش و پرورش هماهنگ شده و از اول مهریه انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس ۱۴۰۱ با شعار «ما مقاومت هستیم» ادامه داد.
و گفت: عطرافشانی مزار شهدا در استان، رژه نیروهای مسلح، شکل گیری جریان روایتگری در مساجد و مدارس، حضور سران دفاع مقدس در نماز جمعه برگزار می شود. و جلسه با خانواده شهدا و رزمندگان دفاع مقدس از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

ظفری با اشاره به اینکه نمایشگاه دفاع مقدس در استانداری به ویژه باغ موزه شهر همدان با پنجاه غرفه مختلف برپا شده است، افزود: روزانه برنامه های فرهنگی در این نمایشگاه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه با برنامه ای دیگر تبیین نقش زن و خانواده در دفاع مقدس تدارک دیده شد، گفت: انتخاب یادواره حماسه های استان از دیگر برنامه هاست که بیش از ۶۳ نقطه در این دوره شناسایی شده است. استان. با پیگیری های انجام شده تراز لازم ۱۲ امتیازی پیش بینی شده و در هفته دفاع مقدس ۵ امتیاز انتخاب می شود.

ظفری افزود: پیاده روی خانوادگی و برنامه های ورزشی، راه اندازی دفاتر خدمات رسانی ادارات، برپایی بیش از ۳۱ یادواره شهدا، پخش سه هزار دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی مرکز همدان، نواخته شدن زنگ مقاومت در مدارس، بازدید رایگان از باغ موزه دفاع مقدس در ۳ روز و یک روز ۱۶ مهرماه، تجلیل از قهرمانان ورزشی و گروه های نمونه بسیج، توزیع بسته های حمایتی از اقشار نیازمند و اختتامیه جشنواره فانوس در این هفته برگزار می شود.

وی افزود: در راستای موضوع سال کلاس های آموزشی تولید، دانش و اجرای طرح نظارت و حذف واحدهای تولیدی در استانداری برگزار می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استانداری همدان ادامه داد: بزرگداشت حاج حامد حسام و برگزاری نمایشگاه کتاب تخصصی ادبیات جهاد و مقاومت در نمایشگاه هفته دفاع مقدس نیز از برنامه های شاخص این هفته است.

انتهای پیام