اجرای عدالت در پروژه های آبرسانی خواسته مردم بیجار استایسنا/ کردستان ولی بجار خواستار اجرای عدالت در خصوص تامین آب و اجرای پروژه های آب در بجار شد.

احمدرضا قاسمی امروز (۳ شهریور) در جلسه شورای اجرایی که با حضور وزیر نیرو و استاندار کردستان برگزار شد، با اشاره به نقش شگرف مردم بجار در حمایت از انقلاب اسلامی اظهار داشت: مردم بجار با وجود اینکه توانمندی ها و توانمندی های فراوان و عنایت خداوند به آنها و حضور نخبگان جوانان همواره با مشکلات عدیده ای مواجه بوده که نیاز به حمایت ویژه دارد و اینها با حضور در همه عرصه ها ارادت خود را به امام و شهدا و آرمان های انقلاب ثابت کرده اند. و با بیشترین آرا برای دولت سیزدهم و رئیس جمهور محترم.

وی تصریح کرد: امروز با توجه به رویکرد دولت محترم و حضور پررنگ استاندار کردستان در شهرستان بیجار و اجرای عدالت که محور عملکرد و توجه مستضعفان در دولت سیزدهم بود، در سال ۱۳۹۴ با حضور پرشور استانداری کردستان در شهرستان بیجار، عدالت خواهان شد. امید است این شعار در شهرستان بیجار نیز اجرا شود.

قاسمی با اشاره به قابلیت های فراوان شهرستان بجار تاکید کرد: شهرستان بجار با ۹۰ هزار نفر جمعیت و ۲۰ درصد از خاک اقلیم کردستان یکی از دو شهر بزرگ است. در کشور در تولید گندم دیم و با توجه به رشد منفی و پیری جمعیت و ماهیت آن، مهاجرت و خالی شدن روستاها نیازمند توجه به عرصه تجارت و اقتصاد با شغل جهادی به عنوان یک نیاز اولیه است که این امر خواهد بود. با اعتبارات فعلی کمی مشکل است.

فرماندار بیجار با اشاره به اجرای عدالت در تخصیص حق آبه سد تلوار خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این سد چندین روستا دچار آبگرفتگی شد و بخش زیادی از زمین های دهقانان تصرف شد. آنها که اجازه توسعه ندارند، در یک بحران بی سابقه آب به سر می برند و امید است با رویکرد عدالت محوری دولت سیزدهم این بحران در شهرستان حل شود.

فقط ۲ درصد از زمین های غیر زیر کشت آب است!

در تکمیل این مراسم آقای حسین رحیمی نماینده سندیکای دهقانان شهرستان بجار به بیان بررسی نحوه توزیع حق آبه سد تلوار پرداخت و گفت: از ۴۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی شهرستان بجار تنها ۲ هکتار ٪. که از آن آبیاری می شود، در حالی که میانگین منطقه ای ۱۳ درصد و متوسط ​​کشوری حدود ۴۰ درصد است.

وی با اعلام اینکه یک سوم اراضی دیم فرمانداری متعلق به شهرستان بجار است، گفت: با وجود ۴۰۰ هزار هکتار مساحت اراضی دیم امسال، تنها توانستیم ۱۲۰ هزار تن محصول استراتژیک گندم تولید کنیم. اما اگر اجاره بها برای حفاری باشد، برای کشاورزان چاه صادر می‌شود و ممنوعیت دشت‌ها در صورت تعمیر بجار، این میزان به ده‌ها برابر می‌رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم شهرستان بیجار مخالف اختصاص حق آبه به سایر شهرها و فرمانداری ها نیستند بلکه مخالف ظلم و تبعیض هستند و افزایش مهاجرت نتیجه نادیده گرفتن این حق آبه خواهد بود. مردم شریف بیجار در همه عرصه ها حمایت می کنند و خود را نسبت به این نظام و انقلاب اعلام کرده اند.

انتهای پیام