اجرای طرح هادی در ۱۰۱ روستای بابلایسنا/ مازندران رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بابل با اشاره به اینکه از ۳۹۱ روستای بالای ۲۰ خانوار، طرح هادی تنها در ۱۰۱ روستا اجرا شده است، گفت: شهرستان بابل در اجرای طرح هادی عقب مانده است. . نیاز به توجه ویژه و بودجه دارد.

بابک جان محمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران با اشاره به اینکه مهم ترین وظیفه شرکت مسکن مهر کمک به ساخت مسکن برای مستضعفان است، گفت: در حال حاضر اقداماتی از جمله اجرای طرح هادی انجام شده است. واگذاری اراضی و شهرهای روستایی کمتر از ۲۵ هزار خانوار، بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه، مسکن روستایی برای ساخت مسکن روستایی، وام تعمیر مسکن، بازنگری در طرح هادی و در سطح شهر، ساخت مسکن شهری و تحویل آن. به متقاضیان، مسئولیت بازسازی مسئولیت مکان های آسیب دیده توسط طوفان، زلزله و فورس ماژور بر عهده بنیاد است.

رئیس شرکت مسکن انقلاب اسلامی از وجود ۳۹۱ روستای بالای ۲۰ خانوار از ۶۷۰ روستای شهرستان بابل خبر داد و گفت: تعداد روستاهای شهرستان بابل بیش از ۶ فرمانداری در کشور است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ششم باید برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار طرح شاخص تهیه شود، گفت: ۳۵۷ روستا قابلیت تهیه طرح شاخص را دارند، برای ۳۵۲ روستا نیز طرح تهیه شده است. بقیه در برنامه امسال هستند.

جان محمدی خاطرنشان کرد: از ۳۹۱ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان، ۱۰۱ روستا اجرایی شده اما به دلیل کمبود اعتبار همچنان عقب هستیم.

این مسئول با اشاره به اینکه به سمت جذب مشارکت های مردمی حرکت می کنیم، خاطرنشان کرد: سیاست کانون بهره مندی از مشارکت مردم، شوراها و دهیاران در حوزه جدول گذاری و زیرساخت ها با مشارکت ۶۰ درصدی شرکت مسکن و ۴۰ نفر است. درصد شوراهای روستا

رئیس بنیاد انقلاب اسلامی مسکن بابل گفت: سود طرح هادی در کشور ۵۴ درصد، در استان ۴۲ درصد و در بابل ۲۶ درصد است.

با اشاره به اینکه بودجه امسال شرکت مسکن مهر بابل ۱۹ میلیارد تومان از سوی کمیته برنامه ریزی بوده است، افزود: باید منتظر ماند تا این اعتبار تخصیص یابد.

این مسئول تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه منعقده بین کمیته امداد و بهزیستی، سازمان اداری و شرکت سهامی مسکن در سال ۱۳۹۸، سهم شهر بابل ساخت ۱۸۰ واحد مسکونی برای مستضعفان بوده که از این تعداد ۲۰ واحد. هنوز ساخته نشده اند. پرداخت بنیاد این منطقه نیز با اعطای وام ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی با سود پنج درصد و ۳۰ میلیون تومان بلاعوض تکمیل شد.

جان محمدی گفت: سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته می شود که سهم شهر بابل از آن ۲۷۰ واحد مسکونی است و تا سال ۱۴۱۰ هیچ واحد فرسوده ای نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۵ واحد روستایی نیمه تمام داریم که برای تکمیل آنها نیازمند وام است، گفت: در حوزه مسکن ملی از سال ۹۸ تاکنون ۹۸ واحد در دست ساخت داریم که هنوز کار ساخت آنها در حال انجام است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابل در پایان از افتتاح و بهره برداری ۴ پروژه در هفته برای دولت خبر داد و گفت: ارزش این پروژه ها بیش از ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

انتهای پیام