رژیم لاغری سریع

اجرای طرح جهش تولید با کاشت ۱۷۶ هزار هکتار گندم در مناطق دیم لرستانایسنا/ لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از کشت ۱۷۶ هزار هکتار گندم برای اجرای طرح رونق تولید در اراضی دیم استان خبر داد.

دکتر اسفندیار حسنی مقدم در نشست جهش بهره وری در جنگل های بارانی در استانداری که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، گفت: درخواست حوزه کشاورزی از وزارت نیرو اختصاص آب و احداث سد است. چون آب را ساماندهی و برنامه ریزی کرده ایم و می توانیم از خشکسالی و سیل جلوگیری کنیم. مناطق بیشتری از زمین های دیم را مدیریت و آبی کنید.

وی ادامه داد: تا رسیدن به این مهم باید به طور متوسط ​​۵۰۰ میلی متر بارندگی در کشت دیم مصرف شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: با اجرای این طرح بیش از ۱۷۵ هزار هکتار معادل حدود ۷۵ درصد سهم اجرا شد که ۲۰ هزار و ۴۰۰ کشاورز در ۱۴۵۴ روستا در اجرای این طرح مشارکت داشتند.

حسنی مقدم با اشاره به اینکه ۱۱ هزار هکتار از سهمیه اجرا شده با عنوان کشاورزی حفاظتی انجام شد، تصریح کرد: در راستای اجرای جهش اولیه و علمی تولید در اراضی دیم، ۱۸۰ متقاضی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان اقدام به خرید دستگاه کشت مستقیم کردند. به بانک ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله «مالکیت» مزارع هستیم و باید تلاش کنیم تا «مزارع» را خوب کنیم، با علف های هرز، سن گندم مبارزه کنیم، با بیماری های لکه برگی مبارزه کنیم و مزارع را به خوبی تغذیه کنیم تا به برداشت خوب برسیم. .

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر