اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و …


از جمله اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر، قتل برادر مالک ساختمان متروپل، انتخاب سه عضو قانونی شورای نگهبان و… بود.

گزیده ای از اخبار حقوقی هفته گذشته ایسنا را در این گزارش می خوانید:

خود مختاری قاتل شهید رنجبر انجام شد

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

حجت الاسلام سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس روز شنبه یکم مردادماه گفت: حکم اعدام شهید علی اکبر رنجبر جانشین کلانتری زرد بید شیراز با حضور پدر و مادرش اجرا شد. ‘ خانواده.

پس از قتل فجیع سرهنگ علی اکبر رنگبر و دستگیری قاتل، رسیدگی سریع به پرونده در دستور کار قرار گرفت و اولین احکام قصاص قاتل از شعبه اول دادگاه کیفری استان صادر شد. شوالیه

سوءقصد به برادر مالک ساختمان متروپل/ ماجد عبدالباقی بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

صادق جعفری الشجانی معاون دادستان خوزستان مرکز استان خوزستان درباره جزئیات حمله مسلحانه به مجید عبدالباقی برادر مالک ساختمان متروپل در آبادان گفت: این فرد با چندین گلوله هدف قرار گرفت. پس از حمله و پس از حادثه به بیمارستان منتقل شد. مقتول پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده فوت کرد. در نهایت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبادان بلافاصله پس از وقوع حادثه با حضور در محل مذکور، با طرح شکایت در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان به موضوع رسیدگی و تحقیقات مقدماتی ادامه دارد.

جمشید شارمید: حرفی جز پشیمانی ندارم

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

ششمین جلسه محاکمه جمشید شریمهاد سرکرده گروهک تروریستی تندر سه شنبه ۱۳ مردادماه در شعبه پانزدهم انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم سلواتی و با حضور مستشار دیوان برگزار شد. وکیل متهم و نماینده دادستان تهران. شارمهد متهم در دفاع از خود گفت: چیزی جز پشیمانی ندارم.

دادگاه متروپولیتن هفته آینده برگزار می شود

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

علی دهقانی رئیس قاضی استان خوزستان از تعیین جلسه رسیدگی به پرونده حادثه متروپل در هفته آینده خبر داد و درباره تعداد دستگیرشدگان این حادثه گفت: در حال حاضر ۲۱ نفر در این رابطه بازداشت هستند که متهم به متهم. متهمان پرونده روز پنجشنبه سی ام ماه جاری تشکیل و در تیرماه صادر شده است.

تحقیقات از مرکز توانبخشی اهواز در حال انجام است

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

صادق جعفری الشجانی، دادستان و دادستان مرکز خوزستان از پیگیری فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر شیوه نامناسب نگهداری مددجویان مرکز توانبخشی اهواز خبر داد و گفت: پس از انتشار کلیپی. در فضای مجازی درباره مزاحمت یکی از ممیزان در بیمارستان، با حضور در یکی از مراکز غیرقانونی توانبخشی، مدیریت دولتی معلولان ذهنی اهواز به همراه مدیرکل بهداری خوزستان، موضوع را پیگیری کردند. در تحقیقات اولیه با بررسی فیلم نظارتی مرکز توانبخشی و با توجه به اظهارات رئیس این مرکز، موضوع مربوط به چند ماه گذشته است که قسمت هایی از این عکس ها منتشر شده است. در معاینه فیزیکی بیمار که فیلم او در اینترنت منتشر شده بود، آثاری از جراحت یا کبودی مشاهده نشد، اما تحقیقات در خصوص این مرکز و نحوه نگهداری از بیماران همچنان ادامه دارد و در صورت اثبات تخلف، متخلفان باید برخورد کنند. با سوء رفتار اتفاق می افتد

قوانینی که وضع می شود باید مشکلات کشور را حل کند

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آجی رئیس قوه قضائیه هفته گذشته در دیدار با اعضای بدنه عمران شورای اسلامی گفت: یکی از اولویت های من در دستگاه قضایی توجه به موضوع است. زیر: اجرای قوانین مصوب کشور و قوانین مصوب مجلس نمایندگان

رئیس قوه قضائیه با اشاره به صدور حکم حبس ابد برای حمید نوری توسط دادگاهی در سوئد، گفت: در صورت وجود حس عدالت و انصاف در صادرکنندگان حکم این شهروند ایرانی، وی در مرحله بعدی تبرئه خواهد شد. “

محسنی آژه ای با اشاره به اهمیت قوه قضائیه و اهمیت جایگاه حاکمیت گفت: اگر قوه قضاییه قوی، مستقل و موثر باشد از بسیاری از انحرافات، کاستی ها و جرایم جلوگیری می شود و اگر قوه قضاییه چنین باشد. در سطح عدل اسلامی می تواند هر ظالمی را از ظالم حفظ کند، دست هر متجاوزی را از جان و مال و ناموس و ارزش های الهی مردم کوتاه کند و خائنان و متجاوزان را مجازات کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به آثار روانی جرم سرقت بر جامعه و آحاد جامعه گفت: باید اقدامات همه جانبه ای برای تامین آرامش روانی جامعه و افراد جامعه انجام شود. چشم انداز قطعیت در برخورد با جرم سرقت و مجازات قانونی سارقان.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه کنار گذاشتن مدیریت فضای مجازی به ضرر مردم تمام می شود، تصریح کرد: تا امروز گام های بزرگی برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات برداشته شده است و تمرکز ما بر این است که شبکه ملی اطلاعات به شرح زیر تکمیل شود:

وحید اشتری پنج بار مورد کلاهبرداری اسلامی قرار گرفت

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

روابط عمومی دادگستری استان تهران در اطلاعیه ای مبنی بر محکومیت وحید اشتری اعلام کرد که وی حداقل در پنج مورد مشابه با مفاسد اسلامی مواجه بوده است، اما وی از فرصت های موجود برای اصلاح رفتار خود استفاده نکرده و به اتهامات بی اساس به انواع مختلف متهم ادامه داده است. مردم. ..

وحید اشتری که مدتی پیش خبر سفر خانواده قالیباف به ترکیه را منتشر کرده بود، عکسی از محکومیت وصیران قضایی کارمندان دولت توسط شعبه ۱۰۵۷ منتشر کرده و مدعی انتشار خبر «سیمونی» شده است. دادگاه «خیریه حسین طیب» و «مواد مربوط به شرکت هلدینگ یاس» را محکوم کرد. بر اساس تصویر منتشر شده از حکم دادگاه، وحید اشتری به دو سال حبس تعزیری محکوم شد و از هرگونه فعالیت رسانه ای در فضای مجازی و واقعی جلوگیری کرد.

سه عضو قانونی شورای نگهبان انتخاب شدند

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

با توجه به انقضای مدت تصدی سه نفر از اعضای قانونی شورای نگهبان آقایان کدخدایی، رهی بیگ و موسوی و در اجرای بند ۲ اصل ۹۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آقای علی احمدی فر. و سیامک رهی بیگ، خیرالله پروین، عباسعلی کدخدی و عبدالحمید مرتضوی باریجانی و فضل الله موسوی را به مجلس محترم معرفی کردند تا از بین آنها سه وکیل شورای نگهبان توسط معاونین محترم شورای اسلامی انتخاب شوند. در نهایت سیامک راهی بیگ با ۱۱۶ رای، عباسعلی کدخدایی با ۱۸۲ رای و خیرالله پروین با ۱۴۹ رای از مجموع ۲۵۴ رای ماخوذه به عنوان سه قیم قانونی شورای نگهبان انتخاب شدند.

هیأت رئیسه شورای نگهبان انتخاب شد/ آیت الله جنتی دبیر ماند

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

هادی ثان نظیف سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به جلسه روز چهارشنبه (۱۴ مرداد ۱۴۰۱) گفت: انتخابات شورای نگهبان برای سال جدید در جلسه صبح امروز برگزار شد.

در این انتخابات با رای اعضای شورای نگهبان، آیت الله جنتی به عنوان دبیر، رهی بیگ به عنوان قائم مقام و هادی طحان نظیف به عنوان سخنگوی شورای نگهبان ابقا شدند.

آزادی ۲۴۱۵ زندانی جرائم غیر عمد در چهار ماهه امسال

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

سید اسدالله گلی رئیس هیئت امنای ستاد ده کیشور هفته گذشته در نشست خبری گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۴۱۵ نفر از محکومان جرائم مالی و جرائم غیرعمد آزاد شدند. زندان.

با علت خشک شدن درختان خیابان ولی برخورد قاطع می شود

در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر خشک شدن همزمان تعدادی تنه درختان در خیابان والاسر (عج)، حوالی خیابان محمودیه، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران: به دستور دادستان عمومی و انقلاب تهران، با تشکیل کارگروه تخصصی و بررسی علل این حادثه، در صورت کشف تخلف یا جرم، اقدامات لازم در چارچوب قوانین و مقررات انجام خواهد شد. بر همین اساس، علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران از تشکیل پرونده برای بررسی علت خشکی درختان خیابان ولیصر خبر داد و گفت: با عوامل و عاملان این پرونده برخورد قانونی و قاطع خواهد شد. .

مراد طاهباز یکی از متهمان پرونده محیط زیست در تعطیلات به سر می برد

حجت کرمانی، وکیل مدافع مراد طاهباز، زندانی با تابعیت دوگانه ایرانی، انگلیسی و آمریکایی، گفت که موکلش یک ماه با قرار وثیقه الکترونیکی به مرخصی رفته است. مراد طاهباز ۲۹ دی ماه ۱۳۹۴ در پرونده فعالان محیط زیست بازداشت و به ۱۰ سال زندان محکوم شد. امروز بعد از حدود ۵ سال به مرخصی آمد.

امکان استفاده از “سهام” به عنوان “ضمانت”

اجرای حکم قصاص قاتل شهید رنجبر و کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل و ...

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در مراسم رونمایی از فاز اول سامانه احراز هویت الکترونیک ستارها تاکید کرد: یکی از اصول مهم در سند اصلاحات قضایی استفاده از فناوری‌های هوشمند و مدرن است. وی تصریح کرد: هرچه این امکان در اختیار مردم و دستگاه قضایی باشد بهتر است انتظار داریم دولت و مجلس به گسترش این موضوع کمک کنند. مردم به سیستم قضایی مراجعه می کنند و باید تضمینی در دسترس داشته باشند که این روند به قضاوت نهایی منجر شود که گاهی وقت گیر است.

وی افزود: در این میان گاهی اوقات فردی که می خواهد وثیقه بگذارد در مشکل توجیه می شود. از سوی دیگر، به دلایل قانونی، قاضی نمی تواند در مورد آزادی یک فرد حکم کند. بنابراین ممکن است یک فرد بی گناه زندانی شود. امکان بررسی موجودی از دستگیری افراد غیر ضروری جلوگیری می کند. البته باید روی نوسانات قیمت سهام کار کارشناسان انجام شود و با حصول نتیجه اعلام شود.

انتهای پیام