اتلاف ۵۰ درصدی آب کشاورزی در قنوات / نیاز به ایجاد منبع برق در محل برای تامین آبایسنا/ گیلان نماینده لنگرود در مجلس، سد صفدرود کل استان را پوشش می دهد، گفت: امکان تامین آب کل بخشداری وجود ندارد و از سد سورود تا شهرستان لنگرود به عنوان آخرین حوضه آب، نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر آب داریم. . کانال ها

پرویز محمد نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به مشکلات موجود در حوزه تامین آب کشاورزی استان گیلان، گفت: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت سد در قانون بودجه ۱۴۰۱ دیده شده است.

وی از اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای احداث سدهای مجزا خبر داد و تصریح کرد: یکی از راهکارهای ما در حوزه تامین آب کشاورزی باید ایجاد منبع تامین آب در محل باشد.

نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سد صفدرود کل استان را تحت پوشش قرار می دهد، گفت: تامین آب کل بخشداری و از سد سیویدرود تا شهرستان لنگرود به عنوان آخرین حوضه آب امکان پذیر نیست. حدود ۱۵۰ کیلومتر کانال داریم که ۵۰ درصد آب در طول مسیر از بین می رود.

محمدنژاد با اشاره به آزادسازی قنوات و کاهش نگهداری و بهبود مدار آبرسانی گفت: باید منبع انرژی در سایت ایجاد کنیم تا هدر رفت کمتر و دسترسی کشاورزان به آب تسهیل شود.

وی از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای احداث دو سد در شهرستان لنگرود خبر داد و گفت: حفر چاه های نیمه عمیق و ورود آب به کانال اقداماتی است که می تواند دغدغه های حوزه کشاورزی را برطرف کند. اب.”

یکی از اعضای کمیته انرژی شورا با اشاره به پیشرفت ۶۷ درصدی بندر گردشگری شمخاله گفت: تاکنون ۷۴ میلیارد تومان برای این پروژه مهم هزینه شده و تکمیل آن تا پایان سال در دستور کار قرار گرفته است.

وی از نوگان به عنوان شناسنامه شهرستان گیلان و لنگرود یاد کرد و افزود: به سمت کشاورزی دانش بنیان پیش می رویم به این ترتیب امسال تمام نوغاندر را در چرخه تولید قرار داده ایم و زمینه لازم برای فشرده سازی فراهم شده است. تولید نوگان در گیلان.» میلیاردی علاوه بر احیای باغ های متروکه توت، از ظرفیت باقی مانده نیز استفاده می کنیم.

محمد نژاد با اشاره به اهمیت چای برای گیلان یادآور شد: درآمد مردم به تولیدکننده چای بستگی دارد و بنابراین تولید باید برای چایکاران اقتصادی باشد. در این راستا بر تعادل قیمت تاکید داریم و طی سال گذشته شاهد افزایش ۵۷ درصدی قیمت چای درجه یک و ۳۸ درصدی افزایش قیمت چای درجه دو بوده ایم.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبار خرید تضمینی چای از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان در سال جاری ادامه داد: با تزریق اعتبار به صندوق حمایت از توسعه صنعت چای در حوزه کشاورزی، تسهیلات و ماشین آلات به سمت صندوق حمایت می شود. چای سازی مدرن ما ارزش افزوده ایجاد خواهیم کرد.

نماینده لنگرود در مجلس همچنین از اختصاص ۱۰۵ میلیارد تومان از حوزه مدیریت پسماند استان گیلان طی سال گذشته خبر داد که سهم شهرستان لنگرود ۲۴ میلیارد تومان بوده است و گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان به این حوزه اختصاص یافت. منطقه امسال در سفر رئیس جمهور… باید منتظر جذب باشیم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر