اتحادیه عرب خواستار گفتگو بین طرف های عراقی شددبیرکل اتحادیه کشورهای عربی از همه جناح های سیاسی خواست برای پایان دادن به درگیری ها و توقف هر چه سریعتر تنش در عراق تلاش کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از صدای البلاد، جمال رشدی، سخنگوی احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، با اشاره به اینکه ابوالغیط از همه گروه‌های سیاسی می‌خواهد برای پایان دادن به درگیری‌ها و توقف تنش‌ها در عراق تلاش کنند. . تنش هایی که به احتمال زیاد اوضاع را از کنترل خارج می کند و این موضوع به نفع عراق و هیچ یک از طرفین نخواهد بود.

جمال رشدی افزود: احمد ابوالغیط از نزدیک بحران و تحولات جاری عراق را دنبال می کند و از رهبران این کشور می خواهد که تمامی مسئولیت های خود را بر عهده بگیرند و همه طرف ها هوشمندانه عمل کنند و منافع عالی عراق را بر منافع شخصی و منافع محدود حزبی ترجیح دهند.

سخنگوی دبیرکل اتحادیه کشورهای عربی همچنین تصریح کرد که گفت وگو تنها راه برون رفت از بحران سیاسی کنونی است و بحران کنونی مستلزم گفتگوی واقعی و صادقانه بین تمامی طیف های مختلف سیاسی در عراق است. گفتگو از تنش، هرج و مرج یا رویکرد انتقام جویانه فاصله می گیرد.

انتهای پیام