رژیم لاغری سریع

آیا Omicron رکورد دلتا را خواهد شکست؟


Omicron ممکن است خطرناک ترین پرش از کرونا باشد! از همان روزهای اولیه کشف این سویه جدید در آفریقای جنوبی، دانشمندان و کارشناسان اعتراف کرده اند که اطلاعات کافی در مورد آن ندارند، اما با پیشرفت ما، زوایای جدیدی از این شکل بسیار تهاجمی پدیدار شده است که همه معادلات را بر هم زده است. .

به گزارش ایسنا، روزنامه فرهیختگان نوشت: یکی از مهم ترین و مهم ترین ویژگی های این جنبه گسترش و سرایت بی پایان آن نسبت به سایر جنبه های قبلی است که متاسفانه کمتر از یکی از ویژگی های آن یعنی شدت و شدت کمتر شنیده می شود. و توجه را به خود جلب کرد با وجود همه اینها، Omicron اکنون در جهان است و در هر گروه و گروهی که وارد می شویم، حداقل یک یا چند نفر به این سویه جدید آلوده شده اند. همین دو روز پیش یکی از دوستان من در تشریح شیوع آمیکرون نوشت که در یک گروه شش نفره فقط یک نفر ماسک نداشت و ادعا می شد که همان فرد این بیماری را دارد که همان شب اول علائم خود را نشان داد و روز بعد هر پنج نفر دیگر علائم خود را نشان دادند. افراد آلوده شده بودند البته اطلاعات دیگری در مورد این سویه نوشته و منتشر شده است مانند ماندن آن روی پوست دست و سطوح زنده حدود ۲۰۰ ساعت و موارد دیگر، اما به هر حال ما هنوز دیدی برای آن نداریم. آینده و هیچ سلاحی برای مبارزه جز واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی وجود ندارد. اگر هر دو را انجام دهیم، مطمئناً تلفات کمتری خواهیم داشت و در غیر این صورت، Omicron قربانیان بیشتری وارد می کند و به خانواده های بیشتری آسیب می رساند.

رشد تصاعدی آمار عفونت؛ ۶ میلیون نفر هنوز واکسینه نشده اند!

با توجه به گزارش‌های کرونا در دو سال گذشته، ابتدا آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در خصوص موارد ابتلا و مرگ‌ومیر کرونا را بررسی می‌کنیم. از ۸ تا ۹ بهمن ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی، ۱۱ هزار و ۷۳۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۷۵۴ نفر بستری شدند. مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۱۸۳ نفر رسید. متاسفانه طی این ۲۴ ساعت ۲۴ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۲ هزار و ۳۸۰ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۶ میلیون و ۹۸ هزار و ۶۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. ۱۳۶۲ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان وجود دارد. تاکنون ۴۴۶۰۷۰۹۱ آزمایش تشخیصی کووید-۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر هفت شهر با رنگ قرمز، ۴۳ شهر با رنگ نارنجی، ۲۱۷ شهر با رنگ زرد و ۱۸۱ شهر با رنگ آبی نشان داده شده اند. علیرغم وخامت شرایط کرونا در کشور و رشد چشمگیر آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از سویه جدید، طبق اعلام وزارت بهداشت، ۶ میلیون نفر از واجدین شرایط دریافت واکسن هنوز برای دریافت واکسن کرونا اقدام نکرده اند. تقریباً ۶.۵ تا ۷ میلیون نفر نیز دوز اول را دریافت کردند، اما در دریافت نوبت دوم با تأخیر مواجه شدند. تعداد کروناهای سرپایی مثبت در یکصد و یازدهمین هفته تاج گذاری در کشور به ۳۱ هزار و ۲۹۲ مورد رسید. همچنین تعداد پذیرش‌های جدید بیمارستانی در کشور به ۲۷۰۹ نفر و تعداد فوتی‌های جدید در کشور در هفته جاری به ۱۵۶ نفر رسید.

صرف نظر از آمارهای جهانی، همان روند افزایشی بیماری های عروق کرونر قلب و مرگ و میر در کشور، به خوبی نشان داده شده است که آمیکرون با سویه های قبلی تفاوت های قابل توجهی دارد و مهمتر از همه اینکه واکسن آنطور که باید نمی تواند از عفونت جلوگیری کند و فقط واکسیناسیون انجام می شود. مخصوصاً آنهایی که نوبت سوم را مصرف کردند، نسبت به بقیه بیماران سبکتر شدند. داستان از این قرار است که آمیکرون، با این نگرش و این شورشی که انجام می دهد، احتمالاً به زودی رکورد دلتا را پس از مرگ بر اثر بیماری خواهد شکست. بیایید به مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورهای مختلف جهان در طول شیوع دوجانبه دلتا و آکرون نگاهی بیندازیم تا وضعیت خود را در روزهای آینده بهتر درک کنیم.

هنوز تا قله ی میکرون فاصله داریم. مرگ Omicron بالاتر از دلتا خواهد بود

با توجه به میزان عوارض و مرگ و میر کروات ها در کشورهای دیگر، می توان دریافت که ایمیکرون چندین برابر بیشتر از سایر جنبه های کرونا قدرت انتقال دارد و این امر باعث افزایش میزان آلودگی و در نتیجه میزان مرگ و میر می شود.

با توجه به روند رو به افزایش عفونت های Omicron در کشور، باید منتظر ماند و دید که این آمار تا چه حد افزایش می یابد. در ادامه این موضوع و ارائه تحلیلی برای روزهای آتی با بابک عشرتی اپیدمیولوژیست گفت وگو کرده ایم. او درباره شیوع بیماری Omicron در ایران گفت: «من فکر می‌کنم که ما تازه شاهد افزایش موارد ابتلا هستیم و این روند ادامه خواهد داشت. در کشورهای مختلف اتفاقات مختلفی افتاد، مثلاً در آفریقای جنوبی، بیماری خیلی سریع بالا رفت و خیلی سریع کاهش یافت، اما در ترکیه اصلاً این اتفاق نیفتاد و همچنان بالاست. سه چهار هفته است که میزان ابتلا به این بیماری کم نشده است. فکر می کنم کشور ما با فرض اینکه خیلی سریع در حال افزایش است و خیلی سریع رو به کاهش است، حداقل دو سه هفته است که در آن هستیم و دلیل تفاوت سرعت بیماری در نقاط مختلف جهان فقط این نبوده است. محدودیت ها ما با بسیاری از رفتارهای ویروس، یا نحوه واکنش آنها به نژادهای مختلف، یا اینکه ایمنی جمعی در آنجا به نظر می رسد، آشنا نیستیم. تمام است، ما هنوز باید دستورالعمل ها را دنبال کنیم، درست است که فکر کنیم میکرون سبک تر است، اما از آنجایی که افراد بیشتری را شامل می شود، ممکن است میزان مرگ و میر مطلق افزایش یابد، زیرا تعداد بیماران بسیار بیشتر خواهد شد و همچنین مرگ و میر نیز افزایش می یابد. عوارض قرار است بالا برود و ممکن است بالاتر از دلتا باشد، زیرا موارد بیشتری خواهد داشت.

تا دو سه هفته آینده هیچ قهقرایی رخ نمی دهد و مردم بی دلیل به بیمارستان نمی روند

این اپیدمیولوژیست با اشاره به زمانی که ایران به اوج خود رسیده است، گفت: طبق داده های آزمایشگاهی حداقل تا سه هفته دیگر روند صعودی بیماری با عوارض بالا را داریم. بعید است در دو هفته آینده میزان ابتلا کاهش پیدا کند، اما فکر می کنم هنوز در ابتدای راه هستیم. مناطق آسیب دیده دو تا سه برابر بزرگتر از قله های قبلی خود بودند. ما هنوز با اوج فاصله داریم، که البته با سرعت انتشار همبستگی دارد. اگر خیلی زود بالا برود، می‌توانیم امیدوار باشیم که به زودی کاهش یابد، که بسیار بعید است.»

آکساتی درباره تاثیرگذاری نوبت سوم واکسن کرونا گفت: فکر می‌کنم مراکز شلوغ‌تر از قبل شده‌اند، اما همچنان باید عجله کنیم و به نوبت دوم توجه کنیم، تا کنون زمان زیادی را از دست داده‌ایم. داده ها. واکسیناسیون پس از سه هفته به اوج ایمنی خود می رسد و اکنون در مرحله صعودی بیماری هستیم. من فکر می کنم همه ما باید روی واکسینه شدن برای دریافت دوز سوم تمرکز کنیم. من افراد زیادی را می بینم که دنبال نوع خاصی از واکسن هستند، اما نوع واکسن خیلی مهم نیست، مهم این است که دوز سوم را تزریق کنید. تأخیر در واکسن تا زمانی که به دست ما برسد بسیار اشتباه است. اگر این تعداد منجر به بستری شدن در بیمارستان شود، مطمئناً راه حلی نیست، اما مراقبان بهداشتی باید به مردم آموزش دهند که با هیچ علامت یا شرایطی به بیمارستان مراجعه نکنند یا اینکه وضعیت عمومی بیمار خوب است و بیماری زمینه ای ندارد. به عنوان مثال، او باردار یا جوان نیست، در خانه بمانید و از طریق تلفن راهنمایی بخواهید. این نیز یک مشکل پیچیده برای محدودیت ها است و پاسخ به آن آسان نیست. هدف ما در سلامت این است که مردم خانه را ترک نکنند. افرادی که بیمار هستند و بیمار هستند نباید با افراد سالم ارتباط برقرار کنند، اما هزینه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی زیادی به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر