آیا گوشت گاو در مراتع پایدارتر است؟


آیا گوشت گاو در مراتع پایدار است؟ طرفداران می گویند چنین است ، اما آیا این یک ترفند بازاریابی دیگر برای نگه داشتن گوشت در بازی است؟ به همین دلیل است که من گوشت گاو تمیز از نظر زیست محیطی را گوشت گاو نمی دانم.

اصطلاح “پایدار” کاملاً گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

به نظر من ، این نشان می دهد که یک محصول می تواند نیازهای مصرف کننده فعلی را برآورده کند بدون اینکه توانایی مصرف کنندگان آینده در برآوردن نیازهای یکسان به خطر بیفتد. به عبارت دیگر ، نسلهای آینده همچنان سیاره ای برای زندگی خواهند داشت و از منابع طبیعی کافی برای استفاده ، صرف نظر از ردپای محیطی محصول امروزی ، برخوردار خواهند بود.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت گاو در کارخانه سازگار با محیط زیست نیست (بدون ذکر مسائل اخلاقی و بهداشتی). طبق برآوردهای فائو ، جمعیت دام 18 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای از انسان است و بیش از 50 درصد زمانی که فقط به کشاورزی و جنگلداری نگاه می کنیم. اما گوشت گاو که علف تغذیه می کند یا به چراگاه رانده می شود چطور؟ طرفداران می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا دانه برای پرورش یا حمل برای خوراک استفاده نمی شود ، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می کند و در مقایسه با گوشت گاو در کارخانه کمتر به سوخت های فسیلی وابسته است.

اینها البته مزایا هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف به عنوان یک غذای “پایدار” می رسد ، من آن را گاو می نامم. از همین رو.

گوشت گاو تغذیه شده با علف در مقابل گوشت گاو غلات

اول از همه ، تفاوت بین علف تغذیه شده با گوشت گاو (مرتع) و غلات (علوفه یا کارخانه) چیست؟

در ابتدا ، گاوهایی که با علوفه زندگی می کنند در مرتع علف می خورند تا زمانی که از مادر جدا شوند. سپس آنها به مدت 120 روز با رژیم ذرت یا غلات “تمام می شوند” (یعنی به سرعت در آماده سازی برای کشتار افزایش وزن پیدا می کنند). این گاوها معمولاً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای تغذیه شده با علف در مرتع باقی می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گاو صد در صد گواهی شده با گوشت گاو و گوشت گاو تغذیه شده با علف که عمدتاً چرا بوده است اما برای افزایش سریع وزن با رژیم غذایی غلات شروع یا تکمیل شده است ، تفاوت وجود دارد.

گوشت گاو پرورش داده شده در مراتع برای کره زمین بهترین نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا حتی گوشت گاو در مراتع پایدار نیست. در حقیقت ، تغییر مدل با چمن می تواند نتایج بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین زده اند که برای تولید 1 پوند گوشت گاو حدود 1800 لیتر آب لازم است ، با توجه به آب مورد نیاز برای تغذیه حیوانات ، پرورش غلات برای تغذیه و غیره.

گاو تغذیه شده با علف بیشتر از گاو گیاهی که سریعاً با دانه چاق می شود ، به وزن ذبح خود می رسد. همچنین به این معنی است که گاوهای پرورش داده شده در مراتع نسبت به طول عمر بیشتر آب بیشتری مصرف می کنند.

2. هنوز به زمین بسیار بیشتری نیاز دارد.

گاوهایی که در کارخانه ها پرورش داده می شوند برای خوراک – در برخی از مزارع تا 100000 گاو – بسته بندی می شوند. اما حتی اگر دامداری از این سناریو اجتناب می کند ، روش کشت به زمین بیشتری برای چرا نیاز دارد.

طبق اعلام فائو ، تقریباً 26 درصد از خشکی های زمین برای چرای دام استفاده می شود. بر اساس برآورد چرخه زندگی 2015 در سیستم های مختلف تولید گوشت گاو ، گاوهای تغذیه شده با علف تقریباً 41 درصد بیشتر از گاوهای تغذیه شده با دانه به زمین نیاز دارند.

زمین بیشتر برای گاوها به معنی زمین کمتر برای گیاهان ترسیب کربن است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی است.

تنوع زیستی به تعداد گونه های گیاهی و جانوری اشاره می کند که در محیط زندگی می کنند. هنگامی که گونه دیگر در منطقه یافت نمی شود ، به طور محلی منقرض می شود. اگر در جایی یافت نشود ، گونه منقرض شده در نظر گرفته می شود.

چرای گاو تهدیدی برای حیات وحش محلی و گوشتخواران این منطقه است. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین ، که می تواند برای حفاظت از گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، به جای گوشت گاو تغذیه شده با علف اختصاص داده شده است. شکارچیان بومی ، مانند گرگ ها ، غالباً برای محافظت از گله های گله های تغذیه شده با علف شکار می کنند یا محل زندگی خود را تغییر می دهند.

متاآنالیز 109 مطالعه مستقل 2020 تأثیر چرای دام بر تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی بلکه حیوانات و حشرات را مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافتند که وقتی حیوانات از زمین برداشته می شوند ، تعداد و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر دامها در حال حاضر حذف شوند ، پیامدهای طولانی مدت ناشی از مدیریت نامناسب چرا در طول قرن گذشته وجود دارد که باید به درستی به آنها توجه شود.

4. هنوز هم مقدار زیادی گازهای گلخانه ای تولید می کند.

گاو نشخوارکننده ای است که در مراتع یا در کارخانه پرورش داده می شود. این بدان معناست که چهار معده آنها در فرایند پیچیده ای از هضم به نام تخمیر روده ای دخیل هستند که به آنها اجازه می دهد غذای خام را تجزیه کنند. گاوها قبل از هضم میکروارگانیسم های موجود در شکمبه ، آنها را دوبار می جوند و استفراغ می کنند.

مشکل این است که تخمیر روده ای باعث می شود گاوها بسیار گازی باشند و مقدار زیادی متان آزاد کنند. و در حالی که گاوهایی که با طعمه پرورش یافته اند دانه های ساده ای را می خورند که نیاز به هضم حداقلی دارد ، گاوهایی که مرتع رشد می کنند از علفی استفاده می کنند که در دسته غذاهای خام قرار می گیرد و نیاز به هضم شکمبه دارد.

در نتیجه ، برخی مطالعات تخمین زده اند که گاوهای چرا 4 برابر گاوهای پرورش یافته از کارخانه متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد گاوهایی که از علف تغذیه می کنند به دلیل طول عمر بیشتر و وزن کمتر هنگام ذبح 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و اگرچه ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) از حمل و نقل می شنویم ، متان هنگام گرم شدن جو 25 برابر قوی تر از CO2 است. (ناگفته نماند ، گاوها نیز فقط هنگام تنفس CO2 منتشر می کنند).

علاوه بر این ، در حالی که متان طول عمر کمتری در جو دارد ، میلیاردها گاو گازی روی کره زمین به طور کامل فاقد جو نیستند.

5. گوشت گاو در مرتع به گاو بیشتری نیاز دارد

گزارش هاروارد برای سال 2018 ، در مجله منتشر شده است نامه های محیطی دریافتیم که اگر جهان را فقط به تولید چمن بر روی گوشت گاو تغییر دهیم ، 30 درصد گاو بیشتر نیاز است تا بتوانیم نیازهای فعلی گوشت گاو را برآورده کنیم.

علاوه بر این ، منجر به افزایش 43 درصدی انتشار متان گاو می شود. ناگفته نماند که گوشت گاو بیشتر در مراتع زمین و منابع آبی بیشتری برای رشد آنها لازم است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو معمولی یا تغذیه علف ، پروتئین های گیاهی بیشتری امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توفو ، تمپه و ادامام است.

اگرچه هیچ غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نخواهد گذاشت ، اما غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر است زیرا به منابع بسیار کمتری احتیاج دارند و می توانند جهان را به نحو احسن تغذیه کنند. ناگفته نماند که آنها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من وجود دارد که به راحتی جایگزین گوشت گاو یا غذاهای گوشتی می شوند:

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که می خواهند پایداری را ترجیح دهند جذاب باشد. اما در نهایت ، این همه ماجرا نیست. در مقایسه با گوشت گاو تولیدی کارخانه ، گوشت گاو مراتع دارای مزایایی است ، اما این برای قرار دادن آن بر پایه پایداری کافی نیست … و می تواند برای کره زمین بدتر باشد. در عوض ، سعی کنید پروتئین های گیاهی سازگار با محیط زیست را به جای گوشت گاو جایگزین کنید.

توزین: آیا استدلال دیگری راجع به یا علیه گوشت گاو تغذیه شده با علف شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

این پست ها را مطالعه کنید تا حقیقت بیشتری در مورد پروتئین های گوشت و سبزیجات بیاموزید:

“ویتنی.”

اگر این سرویس را ارائه می دهید ، بارگیری کنید تا تبدیل به یک تعریف و زمان #WITSKITCH شوید – می بینم!

دیدگاهتان را بنویسید