آیا تأییدات مثبت می تواند به ما در مورد تصویر بدن و کاهش وزن بعد از 60 کمک کند؟


اکثر ما درباره استفاده از جملات مثبت شنیده ایم. اما آیا آنها واقعاً م effectiveثر هستند؟ و آیا واقعا می توانند به کاهش وزن کمک کنند؟

این را در نظر داشته باشید: هر فکری که می کنید و هر کلمه ای که می گویید یک تأیید است ، حتی یک نظر منفی. همه گفتگوهای مستقل و گفتگوی داخلی ما – خوب یا بد – جریانی از ادعاها هستند. این بدان معناست که ما دائماً از جملات تأییدی استفاده می کنیم ، چه خود بدانیم و چه ندانیم.

اولین قدم خوب آگاهی است. وقتی برای اولین بار با تأییدها آشنا شدم و بیشتر از افکار و کلمات خود آگاه شدم ، شوکه شدم. آنقدرها هم که فکر می کردم فردی مثبت نگر نبودم. جای تعجب نیست که من به نتایج دلخواه نرسیدم! من به معنای واقعی کلمه خود را برای شکست آماده کردم.

اگر روز خود را با افکار “من از بدنم متنفرم” ، “من چاق هستم” یا “من احمق هستم” آغاز کنید ، این شما را تأیید می کنید. وقتی این پست را می خوانید ، یک لحظه مکث کنید تا برخی از ادعاهای خود را مرور کنید.

شما در آینه نگاه می کنید و می گویید: “من تو را دوست دارم ، بدن!” یا گفتگوی درونی شما بیشتر شبیه این است که “شما چاق و نفرت انگیز هستید”. وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد یا صدای درون شما زمزمه می کند: “شما فوق العاده هستید ، موفق شدید!” یا می شنوید ، “شما هیچ اراده ای ندارید ، و هرگز نمی توانید این کار را انجام دهید.”

لحظه دیگری را بیابید و احساس کنید که با شروع صحبت های منفی چه احساسی دارید. وقتی این کلمات را می گویید بدن شما چگونه واکنش نشان می دهد؟ به هرگونه احساس جسمانی مانند سفت شدن یا سفت شدن در قفسه سینه ، سکون در روده ها یا تنش در گردن و شانه ها توجه کنید.

سپس به احساسی که قلب شما دارد توجه کنید. آیا این کلمات به شما انگیزه می دهند و به شما انگیزه می دهند ، آیا شما را گیج می کنند و باعث ناراحتی یا ناامیدی شما می شوند؟

قسمت بعدی استفاده از جملات مثبت برای رهایی از اضافه وزن این است که از آنچه در ناخودآگاه شما می گذرد آگاه باشید. ما ممکن است فکر کنیم که جملات مثبت کار نمی کند زیرا وقتی آنها را می گوییم ، هیچ اتفاقی نمی افتد.

به عنوان مثال ، می توانید تمام روز با پیاده روی “من لاغر هستم” راه بروید ، اما این برای جادویی شما را لاغر نمی کند. هدف از اظهارات مثبت این است که به شما در روند ایجاد آنچه می خواهید کمک کند.

لوئیز هی ، یکی از رهبران بزرگ در تأیید ، گفت: “راز این که اظهارات شما سریع و پیوسته عمل کنند این است که جو را برای رشد آنها آماده کنید. تأیید بذرهای کاشته شده در خاک است. خاک ضعیف ، رشد ضعیف. خاک غنی ، رشد غنی.

من این قیاس را دوست دارم زیرا به اهمیت آماده سازی یک محیط خوب برای رشد تأییدات شما اشاره می کند. وقتی صحبت از تأییدها به میان می آید ، محیط ناخودآگاه شماست.

باورهای ما بر این اساس است که چرا در کودکی یاد گرفتیم. بسیاری از این باورها به خوبی کار می کنند ، اما برخی دیگر می توانند توانایی شما را در ایجاد آنچه می خواهید محدود کنند.

به عنوان مثال ، اگر اعتقاد ندارید که شایسته و مستحق داشتن اندامی باریک و سالم هستید ، یا اگر وزن اضافی شما به نحوی به شما کمک می کند یا از شما محافظت می کند ، در مورد کاهش وزن به احتمال زیاد با مقاومت روبرو خواهید شد.

بار دیگر ، نکته اصلی – آگاهی. چند دقیقه وقت بگذارید تا فکر کنید که پرخوری یا اضافه وزن چقدر می تواند به شما کمک کند.

جای خالی را پر کنید و با دقت به قلب و ذهن خود گوش دهید و عبارت زیر را بگویید: “من می خواهم وزن کم کنم ، اما ____________”. نکات مهمی را می توانید در پاسخ های خود بیابید.

تصدیق می تواند یک ابزار قدرتمند برای کاهش وزن باشد. زمان شروع کاشت بذر موفقیت فرا رسیده است!

رابطه خود را با بدن پیری چگونه توصیف می کنید؟ آیا از جملات تاکیدی مثبت برای حفظ نگرش مثبت نسبت به نحوه برخورد با بدن خود استفاده می کنید؟ لطفاً نظرات خود را به نفع جامعه ما به اشتراک بگذارید.