آیا این شأن تیم ملی است؟به تاریخ بپیوندید، فدراسیون فوتبال ایران جایی بود که مدیرانش دو هفته بعد از قدرت گرفتن و انتصاب یک نفر جدید مربی موفق تیم ملی را عوض کردند اما بعد از چند ماه مشغول یافتن دستیار برای او شدند!

به گزارش ایسنا اقتصاددان وی نوشت: سلسله جنجال های پیرامون جدایی جواد نکونام از فولاد و حضور او در تیم ملی به عنوان دستیار کارلوس کی روش به معنای واقعی کلمه نگران کننده شده است. هر روز و هر هفته ادعاهایی مطرح می شود. خبر پیوستن نیکو به کادر فنی تیم ملی را مطرح کرد و سپس باشگاه فولاد خوزستان این موضوع را تکذیب کرد.به نظر می رسد بهترین مربی تاریخ فوتبال جهان و تنها ناجی فوتبال ملی ایران به خدمت گرفته شود آیا واقعا این همه کشمکش در مورد عزت تیم ملی ایران؟

اولین اشتباه از جایی شروع شد که مهدی تاج بدون هماهنگی با باشگاه فولاد اعلام کرد جواد نکونام به عنوان دستیار کی روش انتخاب شده و قطعا به کادر فنی تیم ملی خواهد پیوست. رئیس کاذب فدراسیون پا را فراتر گذاشت و افزود که کی روش بعد از پایان جام جهانی سرمربی و جواد نکونام سرمربی جدید این تیم در جام ملت های آسیا می شود. تاج این مسائل را چنان مؤکد و صریح بیان می‌کند که می‌توان تصور کرد همه طرف‌های درگیر در این موضوع باید قبلاً دور هم نشسته باشند و به توافق قطعی رسیده باشند. اما در ابتدا باشگاه فولاد با جدایی سرمربی خود مخالفت کرد و در ادامه با تاخیری قابل توجه خود نکونام مدعی شد که به تیم خوزستانی مدیون است و آمادگی جدایی از فولاد را ندارد.

از این به بعد مرحله اتحاد تغییر کرد. حتی اعلام کردند کی روش تا پایان جام ملت های آسیا به عنوان سرمربی ادامه خواهد داشت و مدعی شدند که نکونام تنها قرار است دستیار باشد. از سوی دیگر، کرو همچنین اعلام کرد که اگر شرایط حضور جواد فراهم نشود، با هیچ دستیار ایرانی دیگری همکاری نخواهد کرد. باز هم آقای تاج از راه رسید و خبر قطعی پیوستن نکونام به کادر فنی تیم ملی (حتی به صورت موقت و حفظ سمت خود در فولاد) را اعلام کرد اما مدیران باشگاه خوزستان این موضوع را قبول نکردند و الاتحاد را رد کردند. . در نتیجه اکنون شاهد مبارزه عجیبی هستیم که بدون تعارف مایه شرمساری است.

احترام برای آقای نکونام محفوظ است، اما بدانید که ما در مورد “تیم ملی” صحبت می کنیم. حضور در کادر مربیگری این تیم حتی برای مهم ترین مربیان دنیا هم وسوسه انگیز و مایه افتخار است. نلو وینگادای در راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۴ دستیار کارلوس کی روش شد که تجربه زیادی به عنوان سرمربی در تیم های مختلف داشت. بنابراین جالب نیست روزها حتی می گویند جواد نکونام سرمربی تیم ملی می شود و در روزهای عجیب اعلام می کنند که بعید است. خوب نیست فوتبالدوستان به دهان این مربی یا مدیران فولاد نگاه کنند. شأن تیم ملی خیلی بالاتر از اینهاست. حالا بگذریم که در بخش فنی مشخص نیست نیکو تا چه اندازه می تواند واقعا به تیم ملی ایران کمک کند. به خصوص که پسرش در حال حاضر با وجود شکست های مفصل در فصل نقل و انتقالات، نتایج خوبی کسب نکرد.

انتهای پیام