آنزیم های گوارشی و سیستمیک: گردش خون و رشد مو


خلاصه موضوعات وبلاگ

 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش طبیعی و بهبود رشد مو.
 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟
 • کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • آنزیم های گوارشی
 • آنزیم های غذایی
 • آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون را از ناخالصی ها پاک می کند.
 • گردش خون خوب – کلید سلامت مو
 • التهاب: علت اصلی بسیاری از بیماری ها است
 • چگونه می توان میزان آنزیم های سیستمیک را در بدن افزایش داد؟
 • تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش خوب و بهبود رشد مو.

آنزیم های گوارشی و سیستمیک گردش خون را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند.

نقش اصلی آنزیم ها حفظ زندگی است. تقریباً هر فرایندی در بدن به واکنش های شیمیایی نیاز دارد. این که آیا در حال بهبودی از یک آسیب هستیم یا غذاهایی را که می خوریم تجزیه می کنیم ؛ ما به آنزیم های گوارشی و سیستمیک نیاز داریم که با همه این وظایف کنار بیایند.

آنزیم های گوارشی و سیستمیکآنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟

آنزیم های گوارشی و سیستمیک کاتالیزورهایی هستند که از تمام واکنش های شیمیایی بدن مراقبت می کنند. هر سلول در بدن ما برای حفظ ، ترمیم و ساخت ، جذب مواد مغذی ، ترمیم بافت ها ، نقص عملکرد سیستم ایمنی بدن و سایر موارد به آنزیم ها نیاز دارد. آنها حتی روند پیری را نیز کند می کنند. هرگونه کاهش قابل توجه این کاتالیزورهای حیاتی بر بدن ما می تواند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارد و باعث ریزش مو شود.

بدن انسان از آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای فرآیندهایی استفاده می کند که بدن را سالم نگه می دارد ، تغذیه می کند و بهینه کار می کند. از آنها برای تهیه غذا از غذاهایی که می خوریم و همچنین برای درمان استفاده می شود.

بدن شما به طور طبیعی آنزیم تولید می کند. با این حال ، این فرایندی است که از 25 سالگی شروع به کاهش می کند.

کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.

آسیب پذیری دیگر مرتبط با کاهش آنزیم ها بروز بیشتر و پیری زودرس است.

یکی از راه های حفظ سلامت و سطح انرژی ، متعادل کردن سطح آنزیم های گوارشی و سیستمیک است. غذای فرآوری شده فاقد آنزیم است و برای هضم غذا به آنزیم های بیشتری نیاز دارد ، بنابراین رژیم غذایی خود را به خاطر بسپارید.

برای حفظ سلامت و انرژی ، لازم است میزان مناسب آنزیم ها را حفظ کنید. اما با وجود بسیاری از غذاهای فرآوری شده که داریم ، نکته این نیست که غذاهای سبک و فرآوری شده عامل مهمی در ریزش مو و کاهش رشد مو هستند.

انواع مختلف آنزیم ها

وقتی به آنزیم هایی که در بدن شما کار می کنند فکر می کنید ، به سه نوع مختلف آنزیم های گوارشی ، آنزیم های غذایی و آنزیم های سیستمیک فکر کنید.

آنزیم های گوارشی

وقتی غذا می خورید ، بدن شما باید آن را تجزیه کند تا سالم شود. آنزیم های گوارشی در دستگاه گوارش عمل می کنند و به روند گوارش کمک می کنند. آنها انواع مختلف غذا را پردازش می کنند: کربوهیدرات ها (آمیلاز) ، فیبر (سلولز) ، چربی ها (لیپاز) و پروتئین ها (آمیلاز). اگر آنزیم های گوارشی شما به درستی کار کنند ، به شما در جلوگیری از ناراحتی ناشی از نفخ ، سوء هاضمه و نفخ کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از افراد در صورت عملکرد مطلوب دستگاه گوارش به داروهای کمتری احتیاج دارند.

آنزیم های غذایی

بدن شما آنزیم های غذایی را از رژیم غذایی شما جذب می کند. آنزیم های غذایی به طور طبیعی در غذاهای خام کامل یافت می شوند. آنها به سالم نگه داشتن عروق ، مفاصل و سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند. برای افزایش میزان آنزیم های غذایی که بدن شما باید با آن کار کند ، مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک بخورید. آنزیم ها در گوشت خام و ماهی نیز یافت می شود ، در مورد آلودگی مراقب باشید. (افزودن HCL به غذاهای حاوی پروتئین نیز از آلودگی جلوگیری می کند زیرا باکتری های معده را از بین می برد). سبزیجات را کمی بپزید و در صورت امکان حتی آنها را به صورت خام بخورید. همچنین ، سعی کنید غذاهای ارگانیک بخرید و تمام تلاش خود را کنید تا از غذاهای فرآوری شده به طور کامل دور بمانید.

آنزیم های سیستمیک

بدن شما از آنزیم های سیستمیک برای ساخت و ترمیم بافت ها و برای سلامت کلی بدن استفاده می کند. آنها از بیماری جلوگیری می کنند و از عملکرد سالم سیستم های مختلف داخلی حمایت می کنند و بدن را حمایت می کنند. آنزیم های سیستمیک بسیاری از موادی را که در بدن شما حرکت می کنند تجزیه می کنند: آلرژن ها ، فیبرین ، مخاط ، عوامل انعقاد خون و سموم بالقوه مضر.

آنها همچنین به کاهش تورم کمک می کنند ، بنابراین مردم اغلب از آنها به جای داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده می کنند. یکی از دلایلی که آنها را بر NSAID ها ترجیح می دهند این است که آنزیمهای سیستمیک به طور مستقیم به مجتمع های ایمنی مضر (CIC) منتقل می شوند و CIC های مفید را در جای خود باقی می گذارند.

آنزیم های سیستمیک را می توان حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غذا به عنوان مکمل مصرف کرد. آن را خیلی نزدیک به وعده غذایی نکنید ؛ در غیر این صورت به هضم کمک می کند تا سیستم شما را تمیز می کند.

توجه: مصرف روزانه آنزیم های سیستمیک برای من مشکل است زیرا احساس افسردگی شدید می کند. این به دلیل آزاد شدن سموم از باکتری Lyme و به دلیل مشکلات من با کاندیدیازیس است (بله ، با وجود رژیم غذایی سالم). علائم انقراض این باکتری ها ناخوشایند است و در حال حاضر من نیز باید کار و کار کنم.

بنابراین من به آرامی به این رویکرد نزدیک می شوم – اعتدال – این نکته اصلی است! این برای من آسان نیست ، زیرا من یک فرد بی حوصله هستم که در یافتن “اعتدال” برایم مشکل است و این همیشه بر سلامتی من تأثیر گذاشته است.

کمتر بیشتر است ، مانترا من برای زندگی

آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون را از ناخالصی ها پاک می کند.

از آنجا که آنزیم های سیستمیک بر سلامت کلی و رفاه تأثیر می گذارد ، بر رشد مو نیز تأثیر می گذارد. رشد یکی از عوارض گردش خون مناسب است و این به نوبه خود باعث رشد سالم مو می شود.

بگذارید در این مورد بیشتر توضیح دهم.

بدن ما حاوی حدود 3000 آنزیم است که مسئول حدود 7000 واکنش شیمیایی هستند. آنزیم ها باعث می شوند این فرایندها سریعتر اتفاق بیفتند. آنزیم های سیستمیک نتیجه بهبود و پیشگیری ما از ویروس ها ، زخم ها و التهاب است. آنها همچنین خون را تمیز می کنند و سیستم ایمنی بدن ما را تنظیم می کنند.

گردش خون خوب – کلید سلامت مو.

شناخته شده است که آنزیم ها گردش خون را بهبود می بخشند. این فرایند به طرق مختلف بدن را احیا می کند که یکی از آنها باعث رشد مو می شود. آنزیم ها از فیبرین اضافی که در سراسر بدن گردش می کند برای کمک به لخته شدن خون و ضخیم تر شدن آن استفاده می کنند. آنها همچنین به تصفیه خون کبد کمک می کنند. این فرایند در نهایت به گردش بهتر خون شما کمک می کند.

هرچه خون شما بهتر در بدن جریان یابد ، پوست سر بیشتر خون مورد نیاز را دریافت می کند و فولیکول های مو مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم و یکنواخت مو را دریافت می کنند. اگر این مفهوم را زیر و رو کنید ، متوجه خواهید شد که عکس آن نیز صادق است – محدودیت های گردش خون رشد موهای شما را کند می کند.

التهاب: علت اصلی بسیاری از بیماری ها است

التهاب مزمن سیستمیک ریشه بسیاری از بیماری های جدی است و بسیار مهم است که بدانید آیا از التهاب رنج می برید یا خیر. اگرچه التهاب پاسخ طبیعی بدن به آسیب است ، اما اگر سیستم ایمنی بدن شما نتواند التهاب را مهار کند ، ممکن است به سمت پیری زودرس یا سایر بیماری ها بروید.

یکی از مهمترین عملکردهای آنزیم های سیستمیک کمک به کاهش التهاب در بدن است. مشخص است که التهاب مشکلات زیادی را برای کسانی که از آن رنج می برند ایجاد می کند.

وقتی مجروح می شوید ، واکنش طبیعی بدن التهاب است. مجتمع های ایمنی بدن (CIC) به طور طبیعی برای محافظت از ناحیه آسیب دیده پاسخ می دهند. این راهی است که بدن شما را در مورد مشکل هشدار می دهد.

التهاب می تواند برای مدت طولانی ادامه یابد و این مشکل می تواند باعث شود CIC بدن شما بیشتر تولید شود. داروهایی که معمولاً توسط پزشک تجویز می شوند ، تمام بیماری های کرونر قلب ، چه خوب و چه بد را کاهش می دهند ، اما این بهینه نیست. در مقابل ، آنزیم ها تنها با یک CIC منفی تنظیم می شوند ، که به شما کمک می کند تا بهبود یابید و شما را در وضعیت بسیار سالم تری قرار می دهد.

آلوپسی در مردان (آلوپسی آندروژنتیک) با التهاب مزمن همراه است. این کشف منجر به این واقعیت شد که پزشکان شروع به استفاده از داروهای ضد التهابی در درمان ریزش مو کردند. آنزیم های سیستمیک برای افرادی که مراقب سلامتی هستند یک گزینه درمانی طبیعی و طبیعی برای التهاب است که می تواند منجر به ریزش مو شود.

تغذیه نامناسب و سایر عوامل شیوه زندگی می تواند باعث التهاب شود. اینها شامل استرس ، عدم ورزش (یا بیش از حد) ، تنباکو ، داروها ، داروها ، گلوتن ، شکر ، غذاهای فرآوری شده ، قهوه ، الکل ، چربی های التهابی ، آرد تصفیه شده ، غلات و محصولات لبنی است.

التهاب می تواند باعث بیماری هایی مانند دیابت ، کولیت ، رفلاکس ، آسم ، سرطان ، افسردگی ، بیماری آلزایمر ، چاقی ، اوتیسم ، اختلالات متابولیک ، کم کاری تیروئید (و سایر بیماری های تیروئید) ، بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری های خود ایمنی ، تحت تأثیر یک التهاب بیش فعال شود. واکنش.

بنابراین ، چگونه می توان میزان آنزیم های سیستمیک را در بدن افزایش داد؟

شما دو گزینه دارید: تغییر رژیم غذایی یا مصرف مکمل های آنزیمی سیستمیک.

بیایید در مورد تغییر رژیم غذایی صحبت کنیم. اگر بسیار منضبط هستید یا سعی می کنید عادات زندگی خود را تغییر دهید ، اگر در رژیم غذایی خود تغییری ایجاد می کنید ، سعی کنید از کوچک شروع کنید. خوردن غذاهای طبیعی و خام بیشتری مانند میوه ، آجیل ، دانه ها ، جوانه ها و سبزیجات را شروع کنید. غذای تازه برای هضم به آنزیم های کمتری احتیاج دارد و بدن شما را در وضعیت بهتر و سرشار از آنزیم ها قرار می دهد. افزودن ازن به برنامه معمول شما همچنین برخی از آنزیم ها را در بدن شما افزایش می دهد.

تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

مانند همه راه حل ها ، مدتی طول کشید تا نیازهای آنزیمی خود را دریابم زیرا برخی از مارک ها احساس نفخ یا یبوست می کردند. من تنظیماتی انجام داده ام و اکنون چند آنزیم گوارشی روزانه با غذاهایی که می خورم مصرف می کنم. همانطور که قبلاً اشاره کردم: استفاده منظم از آنزیم های سیستمیک برای من دشوار است زیرا احساس افسردگی زیادی در من ایجاد می کند.

همچنین مشخص شده است که آنزیم های سیستمیک برای موارد زیر مفید هستند:

 • شرایط فیبروز ناشی از فیبرین ، یک پروتئین چسبناک و سخت
 • کاهش بافت اسکار (مثلاً بعد از جراحی)
 • پاکسازی خون از سموم و مواد زائد سلولی و حمایت از عملکرد کبد.
 • با کمک به گلبول های سفید خون ، پاسخ های سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد
 • مدیریت رشد مخمر (ایجاد فشار بر کبد)
 • همراه با رژیم غذایی سالم ، این آنزیم ها سلامت شما را بهبود می بخشد و پیری زودرس را کند می کند.
 • جذب بهتر غذاهایی که می خوریم ، منجر به عملکرد مطلوب بدن می شود

ریزش مو باعث ترمیم مو و نحوه دستیابی به سلامت مطلوب می شود.

اگر می خواهید درباره ریزش مو بیشتر بدانید ، علت ریزش مو من را بررسی کنید.

اگر می خواهید راه حل های طبیعی و جامع تری برای رشد مجدد مو کشف کنید ، به صفحه راه حل های رویش مجدد مو مراجعه کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاکسازی زندگی و شیوه زندگی جامع ، به صفحه Optimal Health من مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید