رژیم لاغری سریع

آنتی بیوتیک ها: موارد مصرف، مقاومت و عوارض جانبی – Healthtipsalert


به فکر عوامل ضد عفونت چیست؟

همه اطلاعات، همه آخرین اخبار پزشکی، به روز رسانی – توسط healthtipsalert

عوامل ضد عفونی که آنتی باکتریال نیز نامیده می شوند، داروهایی هستند که میکروارگانیسم ها را از بین می برند یا رشد آنها را متوقف می کنند.

این شامل طیف وسیعی از داروهای شگفت انگیز است و برای درمان بیماری های ناشی از میکروارگانیسم ها استفاده می شود.

داروهای ضد میکروبی نمی توانند بیماری های ویروسی، به عنوان مثال، سرماخوردگی، آنفولانزا و به طور کلی هک را درمان کنند.

این مقاله عوامل ضد عفونی، نحوه عملکرد، علائم احتمالی و مقاومت ضد عفونی را توضیح می دهد.

حقایق سریع در مورد عوامل ضد عفونی

• الکساندر فلمینگ پنی سیلین، آنتی توکسین طبیعی اولیه را در سال ۱۹۲۸ پیدا کرد.

• عوامل ضد عفونی نمی توانند با بیماری های ویروسی مبارزه کنند.

• فلمینگ افزایش مخالفت با مقاومت در برابر عفونت را پیش بینی کرد.

• عوامل ضد عفونی رشد میکروبی را اجرا می کنند یا کاهش می دهند.

• علائم می تواند شامل شل شدن روده، بخار معده و حالت تهوع باشد.

ضد میکروبی ها چیست؟

ضد میکروبی ها چیست؟
یک نظر اضافه کنید

ضد میکروبی

داروهای ضد میکروبی یک نسخه معمولی هستند که متخصصان برای مبارزه با میکروارگانیسم ها توصیه می کنند.

ضد میکروبی ها داروهای باورنکردنی هستند که با برخی از انواع عفونت ها مبارزه می کنند و در صورت استفاده مناسب می توانند جان انسان ها را نجات دهند. یا از تکثیر میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند یا آنها را از بین می برد.

قبل از اینکه میکروارگانیسم ها بتوانند تکثیر شوند و عوارض جانبی ایجاد کنند، یک چارچوب ایمنی معمولا می تواند آنها را از بین ببرد. پلاک های سفید (WBCs) به میکروارگانیسم های مضر حمله می کنند و صرف نظر از اینکه آیا عوارض جانبی رخ می دهد یا خیر، ساختار مقاوم به طور کلی می تواند سازگار شود و بیماری را دفع کند.

هرازگاهی، مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، مقدار میکروب های ناایمن بیش از حد است و ساختار مقاوم نمی تواند با همه آنها مبارزه کند. عوامل ضد عفونی در این مورد ارزشمند هستند.

ضد میکروبی اصلی پنی سیلین بود. عوامل ضد عفونی مبتنی بر پنی سیلین، به عنوان مثال، آمپی سیلین، آموکسی سیلین، و پنی سیلین G، هنوز هم برای درمان انواع آلاینده ها در دسترس هستند و برای مدت طولانی در دسترس بوده اند.

تعداد کمی از داروهای ضد میکروبی فعلی در دسترس هستند و معمولاً در بسیاری از کشورها فقط با یک محلول قابل دسترسی هستند. ضد میکروبی های موضعی در کرم ها و درمان های بدون نسخه (OTC) در دسترس هستند.

انسداد

برخی از کارشناسان تعمیر نگران هستند که افراد از عوامل ضد عفونی سوء استفاده کنند. آنها همچنین می پذیرند که این سوء استفاده به ایجاد تعدادی از بیماری های باکتریایی کمک می کند که نسبت به نسخه های ضد باکتری غیرقابل نفوذ می شوند.

همانطور که توسط مرکز کنترل بیماری (CDC) اشاره شده است، استفاده نادرست از آنتی زهر در محیط های سرپایی یک مشکل خاص است. استفاده از داروهای ضد میکروبی این تصور را ایجاد می کند که در مناطق خاصی مانند جنوب شرقی بیشتر است.

استفاده از کارباپنم ها، یک کلاس قابل توجه از آنتی زهرهای خط آخر، عمدتاً از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ گسترش یافت.

الکساندر فلمینگ، در سخنرانی قدردانی از جایزه نوبل در سال ۱۹۴۵، تبلیغ کننده:

در این مرحله، این خطر وجود دارد که فرد فراموشکار به طور موثر دوز دارو را کاهش دهد و با معرفی ارگانیسم ها به مقادیر غیر کشنده دارو، آن را ایمن کند.

همانطور که مردی که حدود ۷۰ سال پیش آنتی‌توکسین ضروری را پیدا کرده بود، انتظار داشت، مخالفت آرام بالاخره شروع به پایان عادی کرد.

عوامل ضد عفونی چگونه عمل می کنند؟

انواع مختلفی از آنتی توکسین ها وجود دارد که به یکی از دو روش مختلف عمل می کنند:

• آنتی باکتریال مانند پنی سیلین در میکروارگانیسم ها نفوذ می کند. به عنوان یک قاعده، این داروها با آرایش تقسیم کننده سلولی باکتریایی یا مواد سلولی تداخل دارند.

• ضد میکروبی ها از افزایش میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند.

استخدام

استخدام
یک نظر اضافه کنید

عوامل ضد عفونی قادر به مقابله با عفونت نیستند.

یک متخصص از استفاده از آنتی توکسین ها برای درمان آلودگی باکتریایی حمایت می کند. در برابر عفونت ها عمل نمی کند.

بررسی کنید که آیا عفونت باکتریایی یا ویروسی است و آن را به طور مناسب درمان کنید.

عفونت ها باعث بیشتر عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی می شوند (عفونت های دستگاه ادراری، به عنوان مثال، سرماخوردگی و آنفولانزای ضروری. عوامل ضد عفونی این عفونت ها را خنثی نمی کنند).

اگر افراد به طور تصادفی از پادزهرها سوء استفاده کنند یا به طور تصادفی از آن استفاده کنند، میکروارگانیسم ها ممکن است به سلامت به پایان برسند. این به این معنی بود که کنترل عفونت در برابر این نوع باکتری‌ها قدرت کمتری داشت، زیرا باکتری‌ها این گزینه را داشتند که موانع خود را بهبود بخشند.

یک متخصص می تواند طیف وسیعی از داروهای ضد عفونت را برای درمان طیف وسیعی از عفونت ها تأیید کند. طیف محدود ضد عفونی تنها در برابر دو نوع میکروارگانیسم متقاعد کننده است.

چند ضد میکروبی به میکروارگانیسم های مصرف کننده اکسیژن حمله می کنند، در حالی که برخی دیگر میکروارگانیسم های بی هوازی را خنثی می کنند. میکروارگانیسم های فعال به اکسیژن نیاز دارند در حالی که میکروارگانیسم های بی هوازی به اکسیژن نیاز ندارند.

گاهی اوقات یک متخصص خدمات انسانی ممکن است برای جلوگیری از آلودگی به جای درمان، عوامل ضد عفونی تجویز کند، همانطور که ممکن است وضعیت قبل از یک عمل پزشکی باشد. این استفاده “پیشگیرانه” از عوامل ضد عفونی است. این ضد میکروبی ها معمولاً توسط افراد قبل از اقدامات پزشکی و ارتوپدی استفاده می شود.

فعل و انفعالات

عوامل ضد عفونی معمولاً باعث ایجاد واکنش های همزمان می شوند:

• مدیریت می کند

حالت تهوع

رچ کردن

• عجولانه

ناراحتی معده

• با داروهای ضد عفونی خاص یا مصرف تاخیری، بیماری های انگلی دهان، اندام مربوط به معده و واژن

علائم کمتر اساسی عوامل ضد عفونی عبارتند از:

• ترتیب سنگ کلیه هنگام مصرف سولفونامیدها

غلیظ شدن غیرمعمول خون هنگام مصرف کم سفالوسپورین

• حساسیت به نور روز هنگام مصرف آنتی بیوتیک

• مشکل خون هنگام مصرف تری متوپریم

ناشنوایی هنگام مصرف اریترومایسین و آمینوگلیکوزیدها

تعداد کمی از افراد، به ویژه بزرگسالان باتجربه، ممکن است تشدید روده را تجربه کنند که می تواند منجر به شل شدن بیش از حد و مضحک روده شود.

در نمونه های کمتر رایج، پنی سیلین ها، سفالوسپورین ها و اریترومایسین نیز می توانند باعث تحریک داخل شوند.

حساسیت بیش از حد

تعداد کمی از افراد ممکن است نسبت به عوامل ضد عفونی، به ویژه پنی سیلین، واکنش حساس نشان دهند. علائم ممکن است شامل بثورات پوستی، تورم زبان و صورت و مشکل در آرامش باشد.

پاسخ های حساس به عوامل ضد عفونی ممکن است سریع باشد یا پاسخ های لمسی شدید را به تاخیر بیندازد.

هرکسی که به یک ضد عفونی پاسخ حساس دارد باید به ارائه دهنده مراقبت های اولیه یا متخصص دارو اطلاع دهد. پاسخ به ضد میکروبی ها نمی تواند شوخی باشد و حتی می تواند هر از چند گاهی کشنده باشد. به آنها واکنش های آلرژیک می گویند.

افراد مبتلا به کمبود کبد یا کلیه باید در استفاده از داروهای ضد میکروبی مراقب باشند. این ممکن است بر انواع عوامل ضد عفونی که می توانند استفاده کنند یا اینکه چه مقدار مصرف می کنند تأثیر بگذارد.

در همین راستا، زنان باردار یا شیرده باید با یک متخصص در مورد بهترین داروهای ضد عفونی برای مصرف صحبت کنند.

مشارکت

افرادی که داروهای ضد عفونی مصرف می کنند نباید بدون مشورت با یک متخصص از داروهای مختلف یا داروهای خانگی استفاده کنند. برخی از داروهای بدون نسخه نیز ممکن است با عوامل ضد عفونی همکاری کنند.

تعدادی از متخصصان پیشنهاد می کنند که آنتی زهر می تواند کفایت ضد بارداری های خوراکی را کاهش دهد. به هر حال معاینه در این مورد کمک چندانی نمی کند.

با این حال، افرادی که دارای روده شل و انزال هستند یا در طول بیماری به دلیل تحریک معده از داروهای پیشگیری کننده خوراکی استفاده نمی کنند ممکن است متوجه شوند که کفایت آنها کاهش می یابد.

در این شرایط با خیال راحت بازی کنید.

دستورالعمل استفاده

دستورالعمل استفاده
یک نظر اضافه کنید

توصیه های تخصصی در مورد کنترل سموم

افراد نباید دوره آنتی توکسین ها را بخشی از راه متوقف کنند. اگر همه چیز شکست خورد، آنها می توانند برای مشاوره با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود تماس بگیرند.

اغلب، افراد داروهای ضد عفونی را به صورت خوراکی مصرف می کنند. در هر صورت، متخصصان می توانند آن را از طریق انفوزیون تجویز کنند یا به طور قانونی آن را در قسمتی از بدن که تحت تأثیر بیماری قرار گرفته است، استفاده کنند.

اکثر عوامل ضد عفونی در عرض دو ساعت شروع به مبارزه با بیماری می کنند. برای پیش بینی ورود آلودگی، دوره کامل دستور غذا را کامل کنید.

قطع نسخه قبل از پایان چرخه، خطر مصونیت میکروب ها را نسبت به داروهای آینده ایجاد می کند. کسانی که آن را تحمل می کنند مقداری در معرض ضد عفونی قرار می گیرند و بنابراین ممکن است محافظت در برابر آن ایجاد کنند.


یک فرد باید دوره درمان ضد میکروبی را حتی پس از اینکه متوجه بهبود علائم شد، به پایان برساند.

سعی کنید با برخی غذاها و نوشیدنی ها مقداری آنتی توکسین مصرف نکنید. بقیه را با معده خالی، حدود یک ساعت قبل از شام یا دو ساعت بعد مصرف کنید. دستورالعمل های لازم برای کاربرد دارو را به شدت رعایت کنید. افرادی که مترونیدازول مصرف می کنند نباید الکل مصرف کنند.

هنگام مصرف داروهای آنتی بیوتیک از لبنیات خودداری کنید، زیرا ممکن است جذب دارو را مختل کند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر