آموزش مهارت های امروزی تضمین کننده حرفه و آینده شغلی شماستایسنا/ آذربایجان شرقی رئیس مرکز علمی کاربردی نوادگان فردا گفت: این مرکز دارای کارگاه کامپیوتر، کارگاه دستی تربیت مربیان پیش دبستانی، محوطه ورزشی مجهز به تجهیزات ورزشی، در جوار محیط کار (اداره خیریه تبریز، شهید مدنی) می باشد. مجتمع) و واحدهای عملی در آرایشگاه ها و بیمارستان ها اجرا خواهد شد.دانشجویان آرایشگری و پذیرایی در بیمارستان ها.

مریم احسانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تاریخچه این مرکز آموزشی و اطلاعات کلی آن، اظهار کرد: تصمیم به اخذ مجوز تاسیس دانشگاه علوم مراقبتی و توانبخشی و پس از آن در رشته های مختلف و در مقاطع کاردانی به بالا دانشجو پذیرفته شد. به دکترای تخصصی

وی افزود: اکنون با توجه به ضرورت آموزش علمی کاربردی و به منظور ایجاد مهارت های لازم در نیروی انسانی شاغل در حوزه مراقبت و تامین اجتماعی و با توجه به پیشنهاد دانشگاه جامع علمی کاربردی و سامانه . از سوی عالی ترین مقام وزارت، در سومین جلسه هیات امنای محترم موسسه در سال ۱۳۹۲ با تغییر نام موسسه آموزش علمی کاربردی و بهزیستی به “مؤسسه علمی کاربردی” و “کاربردی” به تصویب رسید. آموزش مراقبت و تأمین اجتماعی» این مؤسسه شروع به جذب و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلی بلند مدت، کوتاه مدت و ضمن خدمت منتهی به مقاطع تحصیلی بهزیستی، رفاه و تأمین اجتماعی کرد.

وی تعداد معلمان این مرکز را ۳۵ نفر و دانش آموزان در حال تحصیل را ۳۰۰ نفر عنوان کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای دولت مبنی بر عدم پذیرش دانشجو از سوی مراکز دولتی، در مردادماه ۱۳۹۷، مرکز مراقبت های علمی کاربردی و آموزش تامین اجتماعی در استانداری به بخش خصوصی واگذار شد و جدیدا یکی این مرکز موفق به اخذ عنوان مرکز آموزش علمی کاربردی خدمات رفاهی اجتماعی برای نسل آینده گردیده است و از مهر ۱۳۹۷ در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته های آرایشگری بانوان، خدمات هتلداری و بیمارستانی، مدیریت بهزیستی دانشجو می پذیرد. , تربیت معلم پیش دبستانی و مددکاری اجتماعی خانواده .

احسانی با اشاره به کسب رتبه اول مناظره های دانشجویی در دانشگاه علمی کاربردی در استانداری در دو سال متوالی گفت: فضای این مرکز برای تردد دانشجویان جانباز و معلول و همچنین این امر مناسب سازی شده است. این مرکز تنها ارائه دهنده دوره های آموزشی علمی کاربردی مرتبط با حوزه رفاه اجتماعی است که بهزیستی می باشد.

وی تخصیص وام تحصیلی، کسر شهریه، بیمه حوادث و تغذیه دانش آموزان را از قابلیت های ویژه این مرکز آموزشی عنوان کرد و گفت: همجواری با محیط کار (اداره بهزیستی شهر تبریز، مجتمع عمران شهید)، فعالیت اداره کارآفرینی. و انعقاد تفاهم نامه با سالن های آموزشی آرایشگری جهت استفاده دانشجویان از محیط کار واقعی، انعقاد تفاهم نامه با بهزیستی استان جهت اعطای مجوز تاسیس کلینیک مددکاری اجتماعی، انعقاد تفاهم نامه با بیمارستان ها جهت تصویب. پودمان های کاربردی به دانشجویان مهمانداری از دیگر اقدامات انجام شده در راستای تربیت دانشجویان در این مرکز می باشد.

احسانی در خصوص برنامه های آتی این مرکز آموزشی در راستای تحقق شعار سال گفت: دفتر کارآفرینی در این مرکز در نظر دارد در راستای فعالیت های دانش بنیان و بنیادی با سازمان ربیع الرشیدی تفاهم نامه امضا کند. کارآفرینی و همچنین برگزاری همایش ملی در حوزه کارآفرینی اجتماعی (با مشارکت سازمان با رشیدی) در دستور کار قرار دارد.

به گفته وی، با توجه به اهمیت ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی دروس صرفاً کاربردی، کار در محیط، کارورزی و گنجاندن این رشته ها در برنامه های درسی دوره های جاری و پیش بینی بسترهای نظارتی بر اجرای موارد فوق. -ذکر دروس و اهمیت ویژه مبحث کارآفرینی و مهارت آموزی، بنابراین تا حدودی اهداف دانشگاه.

احسانی در پاسخ به این سوال که فعالیت ها و برنامه های مراکز علمی کاربردی تا چه اندازه با فعالیت های دانشگاه نسل سوم همخوانی دارد؟ در نظام آموزشی منسجم است.با توجه به اجرای صرفاً عملی، کار در محیط، آموزش که نیازمند فعال بودن مراکز در زمینه کارآفرینی و اشتغال است، لذا تمامی مراکز برای تحقق اهداف دانشگاه نسل سوم تلاش می کنند.

انتهای پیام