آمریکایی ها در حال دویدن در اروپا – ایسنابازیکنان و کادرفنی تیم ملی آمریکا فصل جدید فوتبال باشگاه های اروپا را بسیار خوب و امیدوارکننده آغاز کرده اند که زنگ خطری برای تیم ملی ایران است.

به گزارش اسنا، در شرایطی که لژیون ایرانی فعال در اروپا در شروع رقابت های باشگاهی عملکرد خوبی نداشت و تقریباً ساکت بود (به استثنای مهدی طارمی، یکی از ستاره های اصلی پورتو مانند چند فصل گذشته) عملکرد بازیکنان آمریکایی شاغل در لیگ های اروپایی مشکل دیگری را ثابت می کند.

دیدار ایران و آمریکا در آخرین مرحله از مرحله گروهی جام جهانی، صرف نظر از صعود یا ناکامی ایران در مرحله گروهی، برای فوتبال دوستان و برخی که شاهد پیروزی ایران برابر این تیم در فرانسه ۲۴. سال بودند، از اهمیت بالایی برخوردار است. پیش از این اعتقاد بر این بود که ایرانی ها در این دیدار می توانند نتیجه جام جهانی ۱۹۹۸ را تکرار کنند اما به نظر می رسد کار به آسانی قبل نیست.

در ماه‌های گذشته گزارش‌ها و یادداشت‌های زیادی نوشته شد تا این باور ذهنی از بین برود که فوتبال آمریکا همان ۲۴ سال پیش است و ایران از نظر فنی و کیفی برتر خواهد بود و مشخص است که این تیم ملی آمریکا شبیه آمریکا نیست. تیم گذشته

آمریکایی ها در آستانه هستند

حضور بازیکنان جوان و آینده دار آمریکایی در لیگ های معتبر اروپایی و تبدیل فوتبال آمریکا به فوتبال پیشرفته و مدرن در آستانه جام جهانی ۱۹۹۸ مشهود است، اما این تمام ماجرا نیست.

بازیکنان تیم ملی آمریکا این روزها برخلاف ایرانی ها در فوتبال اروپا وضعیت خوبی دارند که خبر خوبی برای سرمربی جوان تیم ملی آمریکا است.

اگر انگلیس را رقابتی ترین لیگ باشگاهی جهان بدانیم، لیدز یونایتد امسال به لطف جسی مارش، سرمربی آمریکا، در این رقابت سخت عملکرد خوبی داشته است و دو بازیکن آمریکایی لیدز حضور کامل و موفقی داشته اند. در تیم آنها

براندون آرانسون، هافبک تهاجمی ۲۱ ساله و تایلر آدامز، هافبک دفاعی ۲۳ ساله از لیدز، هر ۶ بازی از ۶ بازی اخیر لیدز در فصل جدید را انجام داده اند و از موثرترین اعضای تیم هستند. سمت لیدز. این تیم در لیگ برتر انگلیس حضور دارد.

آنتونی رابینسون دیگر آمریکایی بزرگ حاضر در لیگ برتر است. مدافع ۲۵ ساله فولام در هر ۶ بازی این تیم در لیگ برتر به صورت ثابت حضور داشته و در ۸۹ درصد دقایق این فصل به میدان رفته است.

یونس موسی، هافبک ۱۹ ساله والنسیا نیز در روزهای خوب این تیم اسپانیایی موثر است. موسی در هر چهار بازی تیمش در این فصل به عنوان بازیکن ثابت بازی کرده است و موفق شد دو پاس گل بدهد تا خط میانی آمریکایی شروعی قدرتمند در رقابت های پیش از جام جهانی داشته باشد.

جو اسکالی بازیکن ۱۹ ساله گلادباخ مونیخ در هر ۵ بازی تیمش در بوندسلیگا حضور داشته است. این مدافع راست دست که به تازگی به عضویت تیم ملی کشورش درآمده است، بعید نیست در ادامه این روند، ترکیب دائمی تیم ملی آمریکا را نیز برعهده بگیرد.

اریک پالمر برون، مدافع باشگاه تروا فرانسه نیز در این فصل در تمامی دیدارهای تیمش به میدان رفته و با آمادگی بالایی به جام جهانی نزدیک می شود.

وستون مک کینی پس از پشت سر گذاشتن یک مصدومیت جدی، در بیشتر مسابقات یووه در این فصل حضور ثابتی داشته و به تدریج در حال رسیدن به اوج آمادگی است، اما مطمئناً با ایده آل فاصله دارد.

اریک کارتر ویکرز مدافع سلتیک که چند روز پیش مقابل رئال مادرید به میدان رفت، در این فصل به طور کامل برای تیمش بازی کرده و سعی دارد در جام جهانی پیراهن آمریکا را بر تن کند.

مالک تیلمن، هافبک تهاجمی رنجرز اسکاتلند نیز در هر ۶ بازی تیمش در این فصل حضور داشته و یکی از بازیکنان کلیدی رنجرز محسوب می شود.

در این بین تنها کریستین پولیشیچ، کاپیتان و ستاره تیم ملی آمریکا، بازیکن چلسی، فضل شروع چندان خوبی نداشت و این موضوع می تواند گرگ برهالتر، سرمربی آمریکا را نگران کند. اما آمریکا نباید تنها به لژیون های خود محدود شود.. به طور خلاصه

لیگ فوتبال MLS که در دو دهه گذشته با حضور ستاره های فوتبال اروپا جان گرفته است، بازیکنان آماده آمریکایی دارد که مطمئنا در تیم اصلی آمریکا جای خواهند گرفت.

انتهای پیام