آلودگی هوای تهران در هفته آخر مرداد ماه با آلاینده های ازنمدیرعامل شرکت پایش کیفیت هوای تهران گزارش هفتگی کیفیت هوای پایتخت در هفته پایانی مرداد ماه را بر اساس داده های ایستگاه های پایش در بازه زمانی ۳۱ تا ۲۸ مردادماه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سید محمدمهدی میرزای قمی با اشاره به اینکه هوای پایتخت در هفته گذشته به مدت یک روز در شرایط قابل قبول و برای گروه های حساس در شرایط غیربهداشتی قرار داشت، گفت: گاز ازن آلاینده اصلی شهر تهران بود. . هر روز در هفته گذشته.

وی کمترین میزان ثبت شده در هفته گذشته را روز شنبه (۳۱ مرداد) ۹۹ و در روز جمعه ۷ مرداد ماه با عدد ۱۴۶ اعلام کرد و گفت: آلاینده “ازن” در روزهای گرم سال بیشتر است. سال به خصوص در ساعات گرم روز در شبانه روز تولید و تکثیر می شود.

میرزای قمی تصریح کرد: از ابتدای امسال آلاینده ازن به مدت ۴۰ روز از حد مجاز فراتر رفته که ۳۷ روز آن برای گروه های حساس و ۳ روز ناسالم برای عموم شهروندان بوده و در مدت مشابه گذشته سال گذشته این آلاینده از حد مجاز فراتر رفت و به مدت ۲۱ روز یکی از آنها در شرایط غیربهداشتی برای عموم قرار داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت پایش کیفیت هوای تهران، وی در نهایت تایید کرد: شهروندان تهرانی می توانند از آخرین وضعیت آلاینده های هوای پایتخت از سامانه این شرکت به نشانی airnow.tehran.ir و کیفیت هوا در اپلیکیشن تهران مطلع شوند. بر این اساس در مورد فعالیت های روزانه خود تصمیم گیری می کنند

انتهای پیام