آغاز مبارزه با علف های هرز و ریشه کنی غلات در مزارع کردستانایسنا/ کردستان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: کشاورزان استان با توجه به فشارهای جوی و دمای بالا با مشورت کارشناسان این سازمان در اسرع وقت با عصر غلات و علف های هرز مبارزه کنند.

فریدون حمیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: کشاورزان استان با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی و یا کلینیک های گیاهپزشکی سم مناسب برای مبارزه با علف های هرز پهن برگ و نازک برگ تهیه و هر چه سریعتر سمپاشی کنند. تا حد ممکن. .

وی افزود: علف های هرز علاوه بر جذب رطوبت و مواد مغذی خاک، می تواند منشا آفات و بیماری ها در مزارع گندم و جو باشد.

حمیدی گفت: بیش از ۶۳۰ هزار هکتار از اراضی اقلیم کردستان امسال زیر کشت گندم و جو است که ۹۰ درصد این اراضی در دیم کشت می شود و در حال حاضر بیشتر مزارع گندم و جو استان در زیر کشت گندم و جو است. مرحله شخم زدن .

مدیر حفظ نباتات همچنین خاطرنشان کرد: بهترین زمان برای مبارزه موثر با آفت گندم در این مرحله (سن مادر) است و سمپاشی قبل از تخم ریزی و تولید مثل توصیه می شود. برای کنترل علف های هرز امکان سمپاشی در مزارع تا مرحله دوم ساقه گندم وجود دارد.

وی ادامه داد: بر اساس پایش های انجام شده توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی در حوزه گندم و جو، احتمال شیوع پیری در مزارع گندم و جو در استانداری پیش بینی شد.

الحمیدی گفت: کشاورزان برای مبارزه با سن غلات با کارشناسان جهاد کشاورزی استان مشورت کنند.

وی افزود: سمپاشی مزارع گندم و جو باید به موقع و با مشورت کارشناسان و متخصصان انجام شود تا از شیوع و تشدید سن مادر جلوگیری شود.

وی افزود: افزایش دما در این مدت موجب افزایش طول عمر جمعیت شد و کنترل سن غلات در سن مادر باید در اولویت کشاورزان استان باشد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر