آشنایی با انواع رنگ های خوراکی


اکسیر طعم آریا فعالیت خود را در زمینه واردات و صادرات مواد اولیه غذایی از سال ۱۳۹۵ آغاز کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از اکسیر طعم آهنگاین شرکت نیاز تولیدکنندگان داخلی و خارجی را در بخش‌های مختلف مواد اولیه غذایی مانند پودر پروتئین شیر، رنگ‌های طبیعی خوراکی، اسانس‌های مختلف و تثبیت‌کننده‌های مختلف از جمله صمغ گوار، پودر کاکائو و … تامین می‌کند. این شرکت همچنین در زمینه مشاوره فنی و فرمولاسیون با هدف ارائه محصولات با کیفیت و مطابق با نیاز بازار فعالیت می کند. برخی از محصولات این شرکت به شرح زیر است:

رنگ های غذایی

رنگ های خوراکی در صنایع مختلف و همچنین انواع فرآورده های غذایی مانند نوشیدنی ها، لبنیات، کیک، بیسکویت، گوشت، تنقلات و … و همچنین در سایر صنایع مانند صنایع بهداشتی و دارویی برای رنگ آمیزی، بهبود خصوصیات ظاهری و ایجاد رنگ. از تنوع برای افزایش میل و اشتها استفاده می شود.

اکسیر طعم آریا نماینده انحصاری بارت در لهستان عرضه کننده انواع رنگ های غذایی با بهترین کیفیت می باشد.

انواع رنگ خوراکی:

به طور کلی رنگ های خوراکی به دو دسته رنگ های خوراکی طبیعی و غیرطبیعی تقسیم می شوند که تفاوت آن ها در منبع استخراج و نحوه تولید این رنگ ها است.

انواع رنگ طبیعی:

رنگ های غذایی طبیعی از منابع مختلفی از جمله میوه ها، سبزیجات و گیاهان در انواع مایعات، پودرها و ژل ها استخراج می شوند. علیرغم این باور عمومی که رنگ های غذایی برای سلامتی مضر هستند، رنگ های طبیعی به دلیل منشاء طبیعی کاملا بی ضرر بوده و اثرات ضد سرطانی و ضد التهابی دارند. برخی از رنگ های طبیعی عبارتند از: کلروفیل، چغندر، کارامل، کربن سیاه، کورکومین، آناتو، کارتاموس، آنتوسیانین، بتاکاروتن و غیره.

همچنین یکی دیگر از محصولات اکسیر طعم آریا گوارگام از شرکت عبدالقادر هند است که با بهترین کیفیت خدمات به مشتریان و تولیدکنندگان عزیز ارائه می شود.

آدامس گوارگام چیست؟

صمغ گوارگام نوعی پلی ساکارید است که از گروه الیاف محلول است. فیبر توسط بدن جذب نمی شود و فیبر محلول مانند صمغ گوار از معده و روده کوچک عبور می کند و توسط باکتری های روده بزرگ تخمیر می شود.

خاصیت اصلی صمغ گوار قابلیت تشکیل ژل چسبنده در تماس با آب است که به همین دلیل در تعدادی از محصولات از آن استفاده می شود. حتی در غلظت های پایین (۱ تا ۲%)، صمغ گوار ژلی در آب تشکیل می دهد که ویسکوزیته آن به شدت تحت تاثیر تغییرات pH محلول قرار می گیرد. ژل توسط پیوندهای شیمیایی از جمله واحدهای گالاکتوز و دی ساکارید مانوز تشکیل می شود که در نتیجه شبکه پلیمری تشکیل می شود که در آن آب به دام افتاده و منتشر می شود.

آشنایی با انواع رنگ های خوراکی

آشنایی با صمغ گوار و خواص آن

صمغ گوار در صنایع غذایی و آشامیدنی، خوراک دام، داروسازی، تغذیه انسان، کاغذسازی، نفت و گاز و غیره به عنوان عامل غلیظ کننده برای ایجاد ویسکوزیته، پایداری و اطمینان از توزیع صحیح سایر اجزای فرمول استفاده می شود. . به عنوان مثال در فرمول های بستنی، صمغ گوار ویسکوزیته را افزایش می دهد و از تشکیل کریستال های یخ جلوگیری می کند. صمغ گوار همچنین در محصولات لبنی، مخلوط ژلاتین، سس، ژله و سایر دسرها یافت می شود، زیرا بافت غذا را بهبود می بخشد و فرمول را تثبیت می کند. افزودن صمغ گوار علاوه بر بهبود خواص فیزیکی غذاها، درصد فیبر موجود در آنها را افزایش می دهد. صمغ گوار همچنین به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی آن برای استفاده در اشکال دارویی که منجر به آزادسازی کندتر و پایدارتر داروها در بدن و همچنین آزادسازی مستقیم داروها در روده می شود، مورد مطالعه قرار گرفته است.

اکسیر طعم آریا وارد کننده شرکت عبدالقادر گوارگام از هند با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی می باشد. برای مشاهده صفحه محصول گوارگام کلیک کنید.

پایان گزارش تبلیغات