آزادی زاغری/ تضمین آمریکا به روسیه/ لغو معافیت دو فرزندبررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۱۴۰۱/مذاکرات وین/آزادی نازنین زاغری و… یکی از پربازدیدترین و خبرسازترین موضوعات تحریریه سیاسی ایسنا بود که مشروح آن به شرح زیر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، تصمیم اخیر نمایندگان مجلس در خصوص معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند در راس اخبار مردمی قرار گرفت.

نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی برای اعلام نظر شورای نگهبان درباره لایحه قانون بودجه ۱۴۰۱ مربوط به اعطای کارت معافیت رایگان به دریافت کنندگان متاهل دو فرزند دارند حذف.

در این بند آمده است: «بر اساس اصل یکصد و ده (۱۱۰) قانون اساسی و به منظور رسیدگی به مسئله مقدس استحکام خانواده و تشویق فرزندآوری، افراد متاهل غایب و غایب دارای دو فرزند یا بیشتر ۳۰ سال سن آنها «از خدمات دولتی رایگان معاف هستند.» به دلیل عدم رعایت ترتیبات و تشریفات قانونی لازم مغایر با اصل ۱۰ اصل سه قانون اساسی تشخیص داده شد.

و همچنین جهت اظهار نظر شورای نگهبان بند مربوط به تخصیص اعتبارات به جهاد توضیح داد سال بعد حذف شد.

بر اساس این آیتم، یک هزار میلیارد ریال از عواید این اقلام به معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تولید و انتشار محتوای رسانه ای در مقابله با جنگ نرم و جهاد اختصاص می یابد.

گزارش کامل ایسنا از جلسه علنی امروز (چهارشنبه) ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی را می خوانید.

گفتگوی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با شبکه خبری ۲۴ فرانسه درباره روند مذاکرات وین، از دیگر اخبار مورد توجه مردم بود.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: طرف های مذاکرات وین در آستانه دستیابی به توافق هستند.

رافائل گروسی در پاسخ به این سوال که آیا سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته است که تضمین کتبی از ایالات متحده دریافت کرده است که طرفین در آستانه دستیابی به توافق در مذاکرات وین هستند یا خیر، گفت: “من فکر می کنم ما در آستانه رسیدن به یک توافق هستیم. توافق.” بودن. مشکلاتی که در روزهای قبل ظاهر شد، البته مشکلات واقعی بود.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه وی همچنین از اصلاح متن مذاکرات وین با سازمان حمایت از همکاری‌های ایران و روسیه خبر داد و با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که مسکو همیشه کمک بزرگی به مذاکرات وین کرده است که واکنش آمریکایی‌ها و روسیه است. مذاکره کنندگان اروپایی در وین که می فهمند مشکل چیست و به خواسته های ما مشروعیت لازم را می دهند.

در گفت و گوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان، یکی از اعضای کابینه و وزیر امور خارجه چین، روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حسین امیر عبداللهیان وی با بررسی آخرین تحولات مذاکرات در وین، رویکرد چین را سازنده توصیف کرد و ابراز اطمینان کرد که اگر طرف آمریکایی واقع بین باشد، با حمایت همه طرف های مذاکره کننده در وین، توافقی خوب، قوی و پایدار را نهایی خواهیم کرد.

در این گفتگو همچنین وانگ یی وزیر خارجه چین وی گفت: ما نگرانی های منطقی ایران در مورد توافق هسته ای را درک می کنیم و از تلاش های این کشور برای دفاع از حقوق و منافع مشروع خود حمایت می کنیم.

سایر اخبار با محوریت مذاکرات را در لینک های زیر دنبال کنید.

تعلیق مذاکرات وین انحراف از روال عادی است

امتیاز برجام به روسیه بستگی ندارد، به آمریکا بستگی دارد

ما به تعامل با روسیه برای احیای برجام ادامه خواهیم داد

مشارکت روسیه در پروژه های هسته ای ایران مشمول تحریم نیست

***

استدلال کرمانی وکیل نازنین زاغری و انوشا عاشوریدو زندانی مضاعف ایرانی-بریتانیایی که به اتهامات امنیتی در ایران در حال گذراندن تحریم‌ها هستند، گفتند که برای ترک ایران به سمت فرودگاه در حرکت بودند.

قبلا لیز تریس وزیر خارجه بریتانیا وی همچنین گفت که ما سخت کار می کنیم و من به عنوان وزیر امور خارجه آزادی نازنین زاغری، انوشه عاشوری و مراد تهباز را در اولویت قرار داده ام که همگی در ایران زندانی هستند.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا او امروز همچنین گفت که مذاکرات با تهران برای آزادی نازنین زاغری در حال انجام است، اما من نمی‌توانم در این مورد چیزی بگویم، زیرا «در حال حاضر مذاکرات در حال انجام است.

همینطور قربانی خدا فریب خورده است سخنگوی رسمی قوه قضائیه در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که پرونده نازنین زاغری به کجا رسید؟ او گفت: «هنوز نمی دانم چگونه تصمیم بگیرم.

گزارش شاخص ایسنا به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تغییر بنیان تاریخ کشورمان از هجری شمسی به شاهنشاهی در سال ۱۳۵۴ یکی از پربیننده ترین اخبار صبح امروز بود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر