آرژانتین؛ آخرین جام جهانی لیونل مسی؟


لیونل مسی احتمالاً در آخرین جام جهانی خود برای کسب بالاترین افتخار تیم فوتبال تلاش خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال آرژانتین همواره به عنوان یکی از مدعیان جام جهانی شناخته می شود. آلبی سلسته فصل قبل مغلوب فرانسه شد و از جام جهانی حذف شد. آرژانتین برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با غلبه بر اکوادور در فینال به ۳۱ تیم دیگر پیوست. این دوره شرایط را برای آرژانتین بهتر کرد. کوپا آمریکا اولین جام لیونل مسی با تیم ملی فوتبال کشورش بود و نوید می دهد که بهترین روزهای او در سال های پایانی دوران حرفه ای اش باشد. این تیم توانست به عنوان دومین تیم آمریکای جنوبی پس از برزیل جواز حضور در جام جهانی را کسب کند.

اولین تورنمنت آرژانتین در سال ۱۹۷۸ بود. جام جهانی ۱۹۷۸ در آرژانتین برگزار شد و کشور میزبان با پیروزی ۳-۰ مقابل هلند برای اولین بار قهرمان این مسابقات در بزرگترین رویداد فوتبال جهان شد. ماریو کمپس دو گل، برتونه دو گل برای آرژانتین و یوهان نسکنس برای هلند به ثمر رساند. در این دیدار هواداران تیم بومی کارت های زیادی را در زمین پرتاب کردند که در دقایقی از بازی توپ دیده نشد. تیم ایران در آن مسابقات نیز موفق شد و برای اولین بار به جام جهانی راه پیدا کرد و تنها یک تیم از آسیا و اقیانوسیه جواز صعود به جام جهانی را کسب کرد.

آلبی سلسته در سال ۱۹۸۶ برای دومین بار قهرمان جام جهانی شد. جام جهانی ۱۹۸۶ به دلایل زیادی به یکی از خاطره انگیزترین تورنمنت های جام جهانی تبدیل شد که اوج آن بازی دیگو مارادونا در تیم ملی آرژانتین بود.

قهرمانی آرژانتین به همان اندازه که شایسته آن بود غیرمنتظره بود. تیم ملی آرژانتین منسجم اما بی انگیزه بود و به راستی می توان گفت که مارادونا به تنهایی این عنوان را برای کشورش به دست آورد. عملکرد درخشان و مثال زدنی او که در آن ۵ گل نیز به ثمر رساند، عنوان بهترین بازیکن مسابقات را برای او به ارمغان آورد و در حالی که ابهام در مورد گل مارادونا به انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی وجود داشت، در آرژانتین جشن و سرور فراوانی برپا شد. در میان ۳۰ میلیون نفر در خیابان ها شادی کردند.

تیم ملی فوتبال آرژانتین اکنون به رکورد ۲۹ بازی بدون شکست رسیده است. تیم ملی ایتالیا رکورددار شکست ناپذیری در فوتبال جهان است. لاجوردی پس از ۳۷ بازی رسمی تیم ملی اسپانیا را شکست داد و در نهایت طعم شکست را چشید و نتوانست به رکورد ۳۸ بازی بدون شکست خود برسد. پیش از این، اسپانیا (۲۰۰۷-۲۰۰۹) و برزیل (۱۹۹۳-۱۹۹۶) رکورد ۳۵ بازی متوالی بدون شکست را داشتند. شاید تیم اسکالونی بتواند به این رکورد چشمگیر در فوتبال جهان نزدیک شود.

ستاره

لیونل مسی

آرژانتین؛  آخرین جام جهانی لیونل مسی؟

بهترین بازیکن جهان در تیم ملی آرژانتین بازی می کند. مهاجم پاری سن ژرمن که توپ طلا را نیز از آن خود کرد، شروع خوبی در لیگ ۱ نداشت و انتقادات زیادی را به دنبال داشت. این اولین امید آلبی سلسته در جام جهانی است که احتمالا آخرین جام جهانی خواهد بود. اما مسی به تنهایی نمی تواند قهرمانی کشورش را در این مسابقات مشخص کند. ستاره آرژانتینی پس از قهرمانی در جام آمریکا، اولین قهرمانی ملی خود، انگیزه زیادی پیدا کرد. او فقط می خواهد عنوانی را کسب کند که در افتخارات او نیست. اگر مهاجم آرژانتینی به این روند ادامه دهد به هدف خود می رسد و می تواند نقش مهمی در عملکرد تیمش در جام جهانی آینده داشته باشد.

مربی تناسب اندام

لیونل اسکالونی

آرژانتین؛  آخرین جام جهانی لیونل مسی؟

لیونل اسکالونی سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین از زمان حضور در تیم ملی توانسته ثبات و موفقیت را به تیمش بیافزاید. بردن کوپا آمریکا بهترین اتفاق برای او روی نیمکت بود. او حالا در جام جهانی با تیمش حرف های زیادی برای گفتن دارد که تنها به لیونل مسی وابسته نیست.

* تیم ملی آرژانتین در یک نگاه

عناوین: قهرمانی ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶

بهترین گلزن: لیونل مسی (۸۰ گل)

بیشترین بازی شده: لیونل مسی (۱۵۸)

نحوه صعود: تیم دوم از منطقه آمریکای جنوبی

شناخت دوره قبل: هدف در یک هشتم نهایی

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر