آخرین وضعیت بورسی شدن ۸ شرکت کرمانشاهایسنا/کرمانشاه مدیر بورس منطقه‌ای کرمانشاه با بیان اینکه مدارک دو واحد صنعتی کرمانشاه برای بورس و فرابورس ارسال شده، ابراز امیدواری کرد، به زودی شاهد ورود تعداد بیشتری از صنایع کرمانشاه به بازار سرمایه باشیم.

محمد بهمن در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه از سال گذشته تلاش‌های جدی برای بورسی شدن هشت واحد صنعتی دارای شرایط در کرمانشاه آغاز شد، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته هم اکنون مدارک یکی از این شرکت‌ها برای بورس و مدارک یکی دیگر برای فرابورس ارسال شده و در حال طی کردن فرآیندهای اداری است که امیدواریم به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: ورود شش شرکت دیگر به بازار سرمایه نیز منتفی نیست و این شرکت‌ها نیز در حال فراهم کردن مقدمات برای ورود به بورس و فرابورس هستند.

مدیر بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه از پیگیری برای شناسایی واحدهای صنعتی و شرکت‌های جدید در استان که ظرفیت ورود به بورس و فرابورس دارند هم خبر داد و عنوان کرد: به زودی کارگاهی برای شرکت‌های استان برگزار کرده و شرایط پذیرش در بازار سرمایه را برای آنها تشریح می‌کنیم و به علاوه مدارک آنها را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم شرایط ورود به بازار سرمایه را دارند، یا نه.

بهمن معتقد است، از آنجایی که که طی چند سال اخیر شرکت جدیدی از کرمانشاه وارد بازار سرمایه نشده این فرآیند برای شرکت‌های استان کمی ناشناخته است و اگر یک واحد وارد بورس یا فرابورس شود، احتمالا سایر واحدها نیز برای این کار ترغیب شوند.

وی تعداد شرکت‌های کرمانشاه که هم اکنون در بورس و فرابورس حضور دارند را شش شرکت شامل شرکت استانی سهام عدالت، پتروشیمی کرمانشاه، نیروگاه زاگرس، پالایشگاه نفت کرمانشاه، سیمان غرب و کارخانه قند بیستون اعلام کرد و یادآور شد: عمده شرکت‌های کرمانشاه که اکنون در بازار سرمایه حضور دارند خصولتی هستند و امیدواریم بتوانیم پای شرکت‌های خصوصی را نیز به این بازار باز کنیم.

انتهای پیام