آخرین مورد برای انتخاب شهردار شهرکرد توسط رئیس شوراایسنا/ شرمحل و بختیاری رئیس شورای شهر شهرکرد گفت: مدارک شهردار منتخب توسط اعضای شورا به وزارت کشور ارسال شد و منتظر اعلام نتیجه هستیم، به عنوان گزینه رای گیری شد.

محمدرضا بیاتی چهارم تیرماه در جمع خبرنگاران چهارال و بختیاری در خصوص انتخاب شهردار اظهار داشت: انتقاداتی به عملکرد شورای شهر برای به تعویق انداختن انتخاب شهردار به مرکز استان وارد شده است که اعضای شورا کاملا مشخص هستند.

رئیس شورای شهر شهرکرد افزود: مدارک شهردار منتخب توسط اعضای شورا به وزارت کشور ارسال شد و منتظر اعلام نتیجه هستیم و رئیس شورا نیز مانند سایر اعضا یک رأی دارد. انتخاب شهردار

وی در ادامه با بیان اینکه در جلسه شورای شهر به این موضوع اشاره کردم که شهردار منتخب یکی از شروط را ندارد، اما اعضای شورا اصرار به انتخاب حمید فروزنده داشتند، به همین دلیل اسناد منتخب به وزارت کشور را امضا نکردم. این نامه امضا شد و نایب رئیس شورا ارسال شد و من در جلسه حضور دارم ایشان صریحاً اعلام کردند که مدارک مورد تایید من نیست.

البیاتی گفت: در صورت مخالفت وزارت کشور با صدور حکم برای شهردار منتخب اعضای شورای شهر، به عنوان یکی از گزینه های قبلی که بیش از سایرین مورد توافق بوده و گزینه جدیدی وجود ندارد، رأی گیری می شود. برای بررسی به شورا ارائه خواهد شد.»

به نماینده شیراز تحویل شد رئیس شورای شهر شهرکرد با اشاره به برگزاری دومین جلسه مجمع روسای کمیته های معماری و شهرسازی شوراهای کشور از اول تا سوم تیرماه در تهران گفت.

وی افزود: خلأهای قانونی، مشکلات شهرداری ها با وزارتخانه ها، درآمدهای پایدار شهرداری، بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، مدیریت حریم شهری و صدور مجوز در بافت تاریخی مطرح شد.

البیاتی گفت: ۸۴ هکتار بافت فرسوده در شهرکرد وجود دارد که محله های اشکفتک و مهدیه از جمله بافت های فرسوده هستند و چالش در بافت تاریخی، شهرسازی است و ۵۰ درصد آن را شهرداری پرداخت می کند.

رئیس شورای شهر شهرکرد با اشاره به اینکه ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس به سامانه ناوگان حمل و نقل عمومی استان اضافه می شود، یادآور شد: سهم بخشداری مشخص می شود، ۱۲ دستگاه اتوبوس به فرمانداری و در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهری تخصیص می یابد. واحد خصوصی املاک و مستغلات در شهرکرد فعال است.

وی با بیان اینکه طرح جامع ترافیک در ماه کرد همزمان با طرح جامع شهر در حال تدوین است، خاطرنشان کرد: برای رفع معضل ترافیک در ماه کرد اقداماتی از جمله اتصال کمربندی جنوبی انجام می شود. شیرکرد برای تسهیل تردد در شرق و غرب و اجرای اقداماتی غیر از تقاطع های همسطح که خیابان امام علی منظری را به میرآباد غربی وصل می کند و ایجاد پارکینگ در سطح شهر و سنگفرش چند خیابان اصلی شهرکرد در حال انجام است. دستور کار.

البیاتی در پایان یادآور شد: مطالعه تقاطع غیرهمسطح معلم به طالقانی به پایان رسیده و اجرای آن نیاز به موافقت شورای ترافیک استان دارد و قرارداد اجرا با قرارگاه خاتم الانبیاء منعقد شده است.

انتهای پیام