آب پایدار زرند، رفسنجان و شهربابک را از خط انتقال آب خلیج فارس تامین می کنیم.ایسنا/ کرمان وزیر نیرو گفت: هاشم مصمم است آب رفسنجان، زرند و شهرباببک را از خط انتقال آب صنعت تامین کند زیرا راه دیگری برای تامین آب پایدار نداریم.

علی اکبر محرابیان شامگاه ۳۱ مردادماه در شورای اداری استان کرمان گفت: امسال شاهد راه اندازی نیروگاه های جدید در استان کرمان بودیم، ۲۵ مگاوات نیروگاه انرژی های تجدیدپذیر به بهره برداری رسید و در روزهای آتی. نیروگاه بوطیه نیز بهره برداری خواهد شد

وی گفت: بهره برداری از اولین نیروگاه صنعتی را در استانداری سمنان آغاز کرده ایم که از نظر زمانی رکورد بی نظیری است و در زمینه سیکل ترکیبی نیز اقدامات جهادی انجام شده و این نیروگاه ها به بهره برداری خواهند رسید. در استان کرمان نیز.

وزیر نیرو گفت: در حوزه آب در استان کرمان حدود هفت میلیارد مترمکعب برداشت آب داریم که ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب آن از چاه ها برداشت می شود و وابستگی شهرستان به چاه های آب بسیار زیاد است.

محرابیان با بیان اینکه ۲۷۰ میلیون مترمکعب آب در استان در حوزه شرب و حدود ۶ میلیارد مترمکعب در بخش کشاورزی مصرف می شود، تاکید کرد: بخش کشاورزی بیش از ۹۰ درصد آب استان کرمان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه چند طرح مهم آبرسانی در استان اجرا شده است، گفت: در شرق استان کرمان منبع آب سد نساء است که قرار است شهرستان های بم، فرج ریگان و نرماچر را تغذیه کند. خط انتقال در بم در شرف اتمام است و منتظر تکمیل تصفیه خانه و رسیدن آب به شهر بم هستیم که حدود ۲۰۰ روستا در این جاده آبرسانی می شود.

وزیر نیرو گفت: جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت تغذیه می شود، فقط یک خط باقی مانده و باید تایید شود و شهر ارزویی نیز برای اجرای خط در دست مطالعه است و در رابطه با پرابیر باید مصوباتی لحاظ شود. .

محرابیان تصریح کرد: برای شهرهای کرمان، رفسنجان، زرند و شهرباببک از خط صنعت انتظار آب داشتیم و ۱۰۸ کیلومتر عملیات برای شهر کرمان انجام شد.

وی گفت: ما قبلاً به سیرجان آب اختصاص داده‌ایم و مصمم هستیم که از خط صنعت آب را به رفسنجان، زرند و شهرباببک اختصاص دهیم، زیرا راه دیگری برای تامین آب پایدار نداریم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در این سفر مصوباتی برای استان کرمان در نظر گرفته شد، گفت: از ریاست جمهوری می خواهم که اجازه دهد همه این مصوبات را در دیار کرمان و پروژه های لازم که در مصوبه لحاظ نشده است، توسعه دهیم. برخی از پروژه های با پیشرفت کمتر از ۵۰ درصد اما بسیار مهم برای استان باید ظرف یک هفته در مصوبات ذکر و به دولت اعلام شود.

انتهای پیام