آب در شیراز جیره بندی نمی شود


ایسنا/ پرشیا مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با اشاره به کمبود منابع آبی، تصریح کرد: این شرکت برنامه ای برای جیره بندی آب در تابستان سال آینده در این شهر ندارد و اجرایی نخواهد شد.

بهمن بهروزی در نشست خبری که روز شنبه ۲۶ فروردین ماه در راستای سلسله نشست های مدیران مسئول برگزار شد، گفت: بحران آب و کم آبی دو مقوله متفاوت هستند، بحران برای مدت محدودی رخ می دهد اما کمبود منابع آب. بلند مدت است.

وی کمبود منابع آبی را برای مسائلی از جمله; وی با بیان اینکه کمبود بارندگی، مدیریت مصرف و نبود زیرساخت‌های مناسب، در نظر داریم با تامین آب با کیفیت و پایدار، امنیت آب را برای شهروندان تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با بیان اینکه حکمرانی آب با مشارکت مردمی کار می کند، گفت: حوزه خدماتی ما شیراز است که شامل ۴ شهر و ۱۵۶ روستا است.

بهروزی با بیان اینکه حدود ۲ درصد از آب شهر شیراز از منابع زیرزمینی تامین می شود، گفت: شهر شیراز دارای دو خط آبرسانی است که خط اول ۱۰۰ هزار متر مکعب و در خط دوم خط اول آب وارد می شود. مرحله آماده است و سایر مراحل. به دنبال آن آب های سرزمینی.

وی با بیان اینکه تابستان آینده برای ۵ هزار مشترک به ۳ هزار مترمکعب آب در روز نیاز داریم، افزود: باید سرانه ۱۷۰ لیتر آب تولید کنیم و اگر این اتفاق نیفتد در این راه، کنترل مصرف و مدیریت با مشکل مواجه خواهیم شد. ” استهلاک موضوعی است که باید به آن توجه شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با بیان اینکه واحد سوم و چهارم تصفیه خانه شیراز در دست ساخت است، گفت: تصفیه خانه در شهر صدرا افتتاح شده و تصفیه خانه نیز در حال ساخت است. غرب استان شیراز شهر

بهروزی گفت: در روستاهای شهر شیراز تعمیر شبکه را در دستور کار قرار داده ایم و نصب ۲۰ مخزن تا پایان خرداد به اتمام می رسد و مشکلات تابستانی برطرف می شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران درباره لایروبی آب شیراز در تابستان امسال صراحتا اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای جیره بندی نداریم و نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز همچنین بیان کرد: قبلا برای تصفیه خانه محلی که با همکاری شهرداری شیراز در حال اجراست درخواست داده ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

بهروزی گفت: مجوز انتقال پساب به شهرک صنعتی نداریم فقط باید از طریق سرمایه گذار باشد، اگر قانون اجازه انتقال مستقیم را بدهد، آمادگی داریم پساب را به شهرک صنعتی منتقل کنیم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر